Město Turnov šetří energii i díky tříděnému sběru odpadů

21.06.2019 07:40:49 | Autor: Zuzana Sedláková, odbor životního prostředí MěÚ Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Město Turnov šetří energii i díky tříděnému sběru odpadů

Město Turnov šetří energii díky všem občanům, kteří se aktivně podílejí na třídění odpadů (papír, plasty, sklo, kovy a nápojové kartony). V roce 2018 jsme v našem městě přispěli k úspoře elektrické energie ve výši 27 159 316 MJ a uspořili emise CO2 ekv. ve výši 1 582,668 tun.

Tyto údaje jsou vypočteny na základě studie „Posouzení systému sběru a recyklace obalových odpadů z hlediska jejich vlivu na životní prostředí". Výsledky tohoto výzkumu prokázaly environmentální přínos celého systému třídění a recyklace odpadů v ČR.

Ve třídění odpadů se stále zlepšujeme! V roce 2018 vytřídil každý Čech průměrně 49 kg odpadů (papír, plasty, sklo a nápojové kartony); 73 % obyvatel ČR aktivně třídilo odpady a 71 % obalů bylo využito a recyklováno.

Aby mohli občané Turnova a jeho okrajových částí třídit, jsou po městě rozmístěny kontejnery na tříděný odpad. Jedná se převážně o kontejnery na plasty, papír, barevné sklo a bílé sklo. Na vybraných stanovištích ještě najdete nádoby tetrapak, starý textil a drobná elektrozařízení.

Od června letošního roku máme na dvou sběrných místech vybudovány podzemní kontejnery. Nachází se na parkovišti u Střelnice a před Billou. Na obou stanovištích můžete třídit plasty, papír, barevné sklo i bílé sklo. U Střelnice je ještě místo pro třídění tetrapaku. U podzemních kontejnerů se celkem často setkáváme s tím, že občané nechávají větší kusy krabic ležet vedle vhozu na papírový odpad. Vhozové otvory jsou široké 40 cm, proto je potřeba papíry do kontejneru připravit tak, aby otvorem prošly. Tato nově vybudovaná místa vypadají mnohem lépe, než řada plastových barevných kontejnerů. Mají i velkou kapacitu, proto je škoda dělat nepořádek odkládáním odpadů na zem vedle vhozových otvorů.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Soutěž ve sběru papíru a baterií v Turnově znovu vyhrála ZŠ Mašov
V Turnově budují podzemní kontejnery na separovaný odpad
Policisté pátrají po žháři, který v Turnově roztavil čtyři kontejnery
V Turnově řeší problém s nepořádkem u sběrných míst tříděného odpadu

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Program asistenčních voucherů podpoří podnikatele částkou 1,5 milionu korun

Vyhlášení programu s názvem Asistenční vouchery Libereckého kraje schválili krajští zastupitelé. Úspěšným žadatelům dotace pomohou připravit jejich vlastní projektové žádosti, které následně podají do vhodných výzev operačních programů. K rozdělení je 1,5 milionu, přičemž maximální výše dotace je 300 tisíc korun. „Jsem rád, že můžeme podpořit podnikatele v regionu a pomoci jim při uskutečňování jejich plánů, vizí a nápadů," prohlásil Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. Program mohou využít veřejnoprávní subjekty i soukromoprávní právnické osoby, které mají sídlo či pracoviště na území Libereckého kraje. Žádosti se přijímají od 27. června tohoto roku do 31. ledna 2022.

Město Turnov podpořilo výstavbu Naučné stezky J. Pekaře

Zastupitelstvo města Turnov rozhodlo o poskytnutí individuální dotace z rozpočtu města Turnov ve výši 30 tisíc korun pro Rohozecký okrašlovací spolek z. s.. Dotace má být určena na doplatek nově vzniklé naučné stezky turnovského rodáka prof. Josefa Pekaře, zároveň by byla využita na výrobu propagačních letáků a k úhradě části nákladů za texty na panely naučné stezky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ulice Boženy Němcové v Turnově se také dočká kompletní rekonstrukce
Děti šly zpátky do školy po Covidu, doprovázeli je policisté
Sedmihorské léto 2020 bude!
Turnovská knihovna v červnu opět otevřela všechny své pobočky
Další krok k rekonstrukci Ještědu. Vznikla architektonická studie obnovy

Nejčtenější články

03.06.: FOTO: Město Turnov chce zabezpečit zchátralý areál uhelných skladů
03.06.: Uzavřeli lávku v Bítouchově, začali stavět novou
02.06.: FOTO: Opět pokračuje rekonstrukce mostu na průtahu městem Turnov

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT