Město Turnov získalo dotaci na modernizaci základních škol

07.07.2019 10:22:57 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Město Turnov získalo dotaci na modernizaci základních škol

V březnu 2019 přišla na Město Turnov příznivá zpráva, že se uvolnily finance pro projekt Modernizace učeben a konektivity tří základních škol v Turnově s registračním číslem CZ.06.2.67/0.0/0.0/16_062/0003768 a způsobilých nákladech zhruba 22 milionů korun, který byl podáván do Integrovaného regionálního operačního programu do 46. výzvy Infrastruktura základních škol v únoru 2017 a byl dosud veden jako náhradní.

Během dvou let došlo k výraznému navýšení finančních prostředků v této oblasti a podařilo se ve velké míře pokrýt požadavky dalších žadatelů.

Aby bylo možné všechny naplánované aktivity zrealizovat, musela být nejprve schválena změna prodloužení projektu z března 2019 do prosince 2020. Technická dokumentace pro informační technologii vyžadovala aktualizaci vzhledem k rychlému vývoji v této oblasti. Realizace imobilních úprav v ZŠ Žižkova zahrnující výtah, rampy, bezbariérová WC v nákladech cca 3,9 milionu korun byla rozhodnuta městem předem bez ohledu na získání dotace.

„Letošní rok se tedy uskuteční zmíněné imobilní úpravy, modernizace konektivity všech tří základních škol Turnova s dosažením stanoveného standardu funkčnosti síťového prostředí a WIFI a dále pořízení počítačů a nábytku do tří počítačových učeben (ZŠ Skálova a ZŠ 28. října). Na rok 2020 je plánováno vybudování výtahu v ZŠ 28. října a modernizace dvou jazykových a dvou přírodovědných učeben v ZŠ Skálova a ZŠ Žižkova. Z hlediska lepšího profinancování akce budou podány celkem tři žádosti o platbu za jednotlivé etapy," upřesnila Eva Krsková z odboru rozvoje MěÚ Turnov.

Infrastruktura základních škol je dlouhodobě podfinancována, proto Ministerstvo pro místní rozvoj mělo eminentní zájem zajistit přesuny financí z nečerpaných oblastí do vzdělávání, a to se podařilo. Díky tomu i školy v Turnově se dočkají lepších podmínek pro výuku žáků.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Předškoláci v Turnově prošli dopravní výchovou
Výstavba stacionáře v turnovském MŠ a ZŠ Sluníčko probíhá za provozu
Soutěž ve sběru papíru a baterií v Turnově znovu vyhrála ZŠ Mašov
Příběhy našich sousedů prezentovali v Turnově
Ředitelé turnovských škol budou pokračovat na svých pozicích

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Nová radnice v Turnově bude pro občany 4. srpna uzavřena

Městský úřad Turnov informuje občany, že v úterý 4. srpna 2020 bude z důvodu přerušení dodávky elektrické energie v budově Nové radnice ve Skálově ulici uzavřen úřad. Zrušení úředního dne se týká odboru správního - občanské průkazy, pasy a matrika, odboru dopravního, odboru školství, kultury a sportu, odboru sociálních věcí, Obecního živnostenského úřadu a odboru přestupků.

Autobusová linka 691 propojí Trojzemí

Autobusová linka 691 propojí Trojzemí V sobotu 1. srpna 2020 v 7.40 vyjede z Hrádku nad Nisou první spoj nové autobusové linky číslo 691. Na své 66 km dlouhé trase celkem pětkrát překročí státní hranice Česka, Německa a Polska. Celkem tři páry spojů nabídnou možnost cestovat od vlaků ze Zittau přes Bogatyniu, Frýdlant, Raspenavu, Nové Město pod Smrkem až do letoviska Świeradów Zdrój na polské straně Jizerských hor. Více informací


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hráči Přepeř nečekaně zdolali v přípravě Slovan Liberec!
Děti z příměstského tábora navštívily semilské policisty
V letním kině Turnov opět přichystali Filmový víkend 2020
Hasiči vzpomínají na bleskové povodně z roku 2010
Křehká krása 2020 bude!

Nejčtenější články

02.08.: Na semilském fotbalovém memoriálu obhájil vítězství Železný Brod
02.08.: Krkonoše Amerikou 2020 objektivem Zdeňka Horáka
01.08.: Až 150 milionů ze Státního fondu půjde do oprav krajských silnic

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT