Metalisté z Purnamy předali šek rodině Bártových za prodané kalendáře

17.03.2020 10:34:00 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Benešov u Semil

Metalisté z Purnamy předali šek rodině Bártových za prodané kalendáře

Kapela Purnama v neděli 15. března za osobní účasti zpěváka Jakuba Vitáka předala šek v hodnotě 20 tisíc korun Tomáškovi a Ivance Bártových z Benešova u Semil. Jedná se o výtěžek z benefičního kalendáře skupiny, který prodávala na svých koncertech. Dětem částka poslouží pro pobyt v lázních, což zmírní jejich potíže s nemocí kůže ichtyózou.

Česká Blackened Death metalová kapela Purnama se už od samotného vzniku drží svého hesla Zlem proti Zlu, kdy se svojí hudbou snaží nejen rozsévat pekelnou smršť, ale zároveň pomáhat a dávat naději tam, kde schází. Tato kapela za svoji existenci uspořádala již několik charitativních akcí a nyní se jim podařilo opět pomoci. Ke svému novému albu Flame of Rebellion nafotili tematický kalendář s turnovským fotografem Miroslavem Kravcem. 

Předání šeku rodině Bártových z Benešova u Semil<br />Autor: Petr Ježek „Jsme rádi, že se podařilo uskutečnit k našemu novému albu něco navíc a mohl vzniknout náš benefiční kalendář. Jsme s kapelou nesmírně vděční všem lidem, kteří si kalendář koupili a pomohli tak dobré věci. Moc to pro nás znamená, že jsou tu lidé, se kterými můžeme podnikat takovéto kroky společně. Stojíme si za tím, že metalová muzika spojuje a děkujeme ještě jednou všem, kdo mají náš kalendář doma," uvedl Jakub Viták.

Veškerý výtěžek 20 tisíc korun ze sta vytvořených kusů kalendáře předala kapela sourozencům Bártovým, kteří mají náročné onemocnění kůže zvaná ichtyoza. Při tomto onemocnění vysychá kůže, člověk nemá potní žlázy a hrozí přehřátí organizmu. Z výtěžku může rodina dětí financovat vše potřebné ke zkvalitnění jejich života a léčbě.

„Tomík i Ivča jsou neskutečně pozitivní a celkově úžasní. V jejich přítomnosti mě bylo moc dobře a mají ode mě oba neskutečný obdiv za to, jak se se vším perou. Celá jejich rodinka je metalově založená a až skončí toto složitější období, zařádíme společně na některém z koncertů. Jinak Tomík miluje dinosaury a ví o nich strašně moc. Děkuju Vám všem, kdo jste jim pomohli," dodal Jakub Viták.

Postižení tohoto druhu je velmi dobře viditelné. Mnoho lidí se jich štítí a bohužel odmítá kontakt s nimi. „Ve škole, kam chodí třeba Tomášek, jsou žáci natolik zvyklí na různá postižení, že je ani nenapadne, aby to komentovali. Zato maminka se kvůli Ivance už dočkala velmi ošklivých komentářů od rodičů jejich spolužáků. Děti jsou mnohem tolerantnější než dospělí. Chtěli jsme pomoct nejen dětem, ale i přesvědčit rodiče, že mají podporu okolí," vysvětlila speciální pedagožka a učitelka Tomáška Hana Fialová, která je zároveň fanynkou a jednou z manažerek skupiny Purnama.

Zcela nový klip Purnamy:


Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kapela Purnama vyhrála soutěž, vydala desku a znovu pomáhá!
Metalový koncert pro Samíka na Troskách vynesl 50 tisíc korun
Metalový koncert na Troskách pomohl turnovskému Sluníčku
Death metal zazní na Troskách, aby pomohl malé holčičce

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Státní svátek uzavře turnovský sběrný dvůr a kompostárnu

V pondělí 6. července 2020 bude z důvodu státního svátku uzavřen Sběrný dvůr Vesecko a také Kompostárna na Malém Rohozci. Služby tedy můžete využít opět až v úterý 7. července.

Kraj schválil strategický dokument pro podporu podnikání a výzkumu

Krajský dokument staví na odborných kapacitách místní výzkumné základny a firem v oblasti strojírenství, sklářství, optiky, nanotechnologií, robotiky či umělé inteligence. Své priority opírá o nejpokročilejší znalosti a technologické trendy a formuluje opatření pro jejich maximální využití v regionu. Je úzce propojen s nastavením finančních zdrojů v oblasti výzkumu, vývoje a inovací v období 2021+ na evropské, národní i regionální úrovni. „Jsme si vědomi, že síla nápadů a inovací, na kterých můžeme stavět ekonomickou prosperitu našeho regionu, není závislá ani na počtu obyvatel ani na velikosti území," uvedl Michal Kříž, člen rady kraje pro resort regionálního rozvoje, evropských projektů a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Lomničtí fotbalisté si pozvali na oslavu starou gardu Sparty
Sezonu na koupališti v Maškově zahradě oživí animační programy
Oslava sto let fotbalu v Lomnici objektivem Zdeňka Matury
Poděkování Luďce Kanclířové, dlouholeté pracovnici Fokusu Turnov
Do Soutěže Karla Hubáčka 2020 se přihlásilo téměř padesát staveb

Nejčtenější články

03.07.: Lidí s koronavirem je v kraji už 81, nejvíc zahraničních dělníků v Liberci
05.07.: Oslava sto let fotbalu v Lomnici objektivem Zdeňka Matury
03.07.: Bozkovská pouť nabízí opět bohatý program

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT