Metalisté z Purnamy předali šek rodině Bártových za prodané kalendáře

17.03.2020 10:34:00 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Benešov u Semil

Metalisté z Purnamy předali šek rodině Bártových za prodané kalendáře

Kapela Purnama v neděli 15. března za osobní účasti zpěváka Jakuba Vitáka předala šek v hodnotě 20 tisíc korun Tomáškovi a Ivance Bártových z Benešova u Semil. Jedná se o výtěžek z benefičního kalendáře skupiny, který prodávala na svých koncertech. Dětem částka poslouží pro pobyt v lázních, což zmírní jejich potíže s nemocí kůže ichtyózou.

Česká Blackened Death metalová kapela Purnama se už od samotného vzniku drží svého hesla Zlem proti Zlu, kdy se svojí hudbou snaží nejen rozsévat pekelnou smršť, ale zároveň pomáhat a dávat naději tam, kde schází. Tato kapela za svoji existenci uspořádala již několik charitativních akcí a nyní se jim podařilo opět pomoci. Ke svému novému albu Flame of Rebellion nafotili tematický kalendář s turnovským fotografem Miroslavem Kravcem. 

Předání šeku rodině Bártových z Benešova u Semil<br />Autor: Petr Ježek „Jsme rádi, že se podařilo uskutečnit k našemu novému albu něco navíc a mohl vzniknout náš benefiční kalendář. Jsme s kapelou nesmírně vděční všem lidem, kteří si kalendář koupili a pomohli tak dobré věci. Moc to pro nás znamená, že jsou tu lidé, se kterými můžeme podnikat takovéto kroky společně. Stojíme si za tím, že metalová muzika spojuje a děkujeme ještě jednou všem, kdo mají náš kalendář doma," uvedl Jakub Viták.

Veškerý výtěžek 20 tisíc korun ze sta vytvořených kusů kalendáře předala kapela sourozencům Bártovým, kteří mají náročné onemocnění kůže zvaná ichtyoza. Při tomto onemocnění vysychá kůže, člověk nemá potní žlázy a hrozí přehřátí organizmu. Z výtěžku může rodina dětí financovat vše potřebné ke zkvalitnění jejich života a léčbě.

„Tomík i Ivča jsou neskutečně pozitivní a celkově úžasní. V jejich přítomnosti mě bylo moc dobře a mají ode mě oba neskutečný obdiv za to, jak se se vším perou. Celá jejich rodinka je metalově založená a až skončí toto složitější období, zařádíme společně na některém z koncertů. Jinak Tomík miluje dinosaury a ví o nich strašně moc. Děkuju Vám všem, kdo jste jim pomohli," dodal Jakub Viták.

Postižení tohoto druhu je velmi dobře viditelné. Mnoho lidí se jich štítí a bohužel odmítá kontakt s nimi. „Ve škole, kam chodí třeba Tomášek, jsou žáci natolik zvyklí na různá postižení, že je ani nenapadne, aby to komentovali. Zato maminka se kvůli Ivance už dočkala velmi ošklivých komentářů od rodičů jejich spolužáků. Děti jsou mnohem tolerantnější než dospělí. Chtěli jsme pomoct nejen dětem, ale i přesvědčit rodiče, že mají podporu okolí," vysvětlila speciální pedagožka a učitelka Tomáška Hana Fialová, která je zároveň fanynkou a jednou z manažerek skupiny Purnama.

Zcela nový klip Purnamy:


Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kapela Purnama vyhrála soutěž, vydala desku a znovu pomáhá!
Metalový koncert pro Samíka na Troskách vynesl 50 tisíc korun
Metalový koncert na Troskách pomohl turnovskému Sluníčku
Death metal zazní na Troskách, aby pomohl malé holčičce

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na podatelně Městského úřadu Turnov opět funguje služba CzechPOINT

Vyřídit žádost o službu CzechPOINT můžete přes podatelnu Městského úřadu Turnov. Mimo aktuální úřední hodiny (pondělí, středa) můžete i v klasické úřední hodiny podatelny, stačí jen zavolat telefonní číslo a vyčkat příchodu zaměstnance. Provozní doba: pondělí, středa 8:00 - 17:00, úterý, čtvrtek, pátek 8:00 - 15:00. Poslední klient bude přijat 30 minut před koncem úředních hodin. Pro vstup k využití služby CzechPOINT mimo aktuální úřední hodiny MěÚ Turnov (po, st 9:00-10:30 a 15:00-16:30) volejte tel. číslo podatelny 481 366 111 a vyčkejte příchodu zaměstnance.

Liberecký kraj vyzývá k opatrnosti při pálení klestí

Otázkou nezvykle vysokého počtu lesních požárů v poslední se zabýval krizový štáb Libereckého kraje. Přesto se zatím neuvažuje o zákazu rozdělávání ohňů na volné prostranství. Suché a teplé počasí navíc možná skončí během víkendu. „Po dohodě s Hasičským záchranným sborem Libereckého kraje zatím nebudeme vyhlašovat omezení směřované k rozdělávání ohňů na volném prostranství. Rád bych ale všechny požádal o zvýšenou opatrnost při jejich pálení, protože ve větrném počasí a současném suchu se může případný požár rychle šířit," uvedl hejtman Martin Půta. Rozsáhlý byl zejména lesní požár v Horské Kamenici u Železného Brodu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Soutěž Vesnice roku se kvůli koronaviru letos ruší
Nakažených koronavirem v Libereckém kraji 169, dva první lidé zemřeli
Parkoviště v Harrachově zůstanou i o Velikonocích uzavřená
Kraj chce koupit pro záchrannou službu šest nových sanitek
Řidič havaroval na Všeni pod vlivem alkoholu

Nejčtenější články

06.04.: Hasiči zasahují při požáru lesa v Horské Kamenici u Železného Brodu
07.04.: Nakažených koronavirem v kraji 158, osm případů přímo v Turnově
08.04.: Případů koronaviru je v Libereckém kraji 167, z toho v okrese Semily 30

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT