Milovníci lyžování v Krkonoších se dočkali sedmi nových tras

14.12.2013 20:21:33 | Autor: Radek Drahný | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Krkonoše

Milovníci lyžování v Krkonoších se dočkali sedmi nových tras

Projekt Krkonoše - lyžařský běžecký ráj se na žádost Svazku měst a obcí Krkonoše, který je garantem projektu, od letošního roku rozšíří o sedm dalších tras. Rozhodnutí Správy KRNAP vstoupilo v platnost, a tak se milovníci běžeckého lyžování mohou nově vydat po těchto upravených trasách.

 

Trasy navazují na již existující tratě a jedná se o tyto úseky:
· Dolní Dvůr - Vápenice
· skiareál Luisino údolí (horní stanice vleku) - Hříběcí Boudy - Husí potok - Sluneční stráň
· Rýchorský kříž - Sněžné Domky - Pod Dvorským lesem - Babí
· odbočka Lahrovy Boudy - Zadní Rennerovky - Dvorská bouda
· Růžohorky - Janovy Boudy - Spálený mlýn - Malá Úpa
· okolo Kraví hory
· Horní Albeřice (místní úprava trasy okolo lomu).

„Za dobu své existence projekt prokázal, že je přínosem pro ochranu přírody Krkonošského národního parku. Většina běžkařů se soustřeďuje na těchto trasách. Díky tomu jsou v zimě Krkonoše pomyslně rozděleny na oblasti, kde lze aktivně odpočívat a na klidová místa, kde nejsou živočichové rušeni přemírou návštěvníků," uvedl ředitel Správy KRNAP Jan Hřebačka.

Správa KRNAP posoudila navrhované trasy z hlediska zájmů ochrany přírody. Výše uvedené trasy jsou doplněním či logickým propojením stávající sítě upravovaných lyžařských tras. Nezasahují do 1. zóny národního parku, vyhovují tedy požadavkům Plánu péče o Krkonošský národní park a jeho ochranné pásmo (2012-2020). V případě úpravy tras vhodnou technikou a za dostatečné sněhové pokrývky nebude mít daná činnost negativní vliv na přírodní prostředí národního parku ani na předměty ochrany Evropsky významné lokality Krkonoše či Ptačí oblasti Krkonoše. 

„Zájem lyžařů je o naše hory dlouhodobě vysoký. Zájem o běžecké lyžování se však dlouhodobě zvyšuje, a proto jsme reagovali na nově přicházející potřeby a upravili jsme stávající projekt KLBR. Vzhledem k poznatkům z minulých zimních sezón jsme navrhli nové tratě, aby vzniklo logické a vhodné umístěné propojení. Běžkaři také mohou využít některé zásobovací cesty i jako zimní lyžařské tratě, které ovšem nebudou pravidelně upravovány. Jde o cesty Luční bouda - Výrovka - Pec pod Sněžkou, Výrovka - Chalupa Na Rozcestí - bývalé Klínové boudy a Labská bouda - napojení na Krkonošskou lyžařskou magistrálu. Tímto krokem zajistíme další zatraktivnění oblíbeného sportu, umožníme oficiální vstup do nových lokalit a předejdeme tak narušování míst, kam lidé vyráželi i přes zákazy," řekla Kamila Hlinková, výkonná ředitelka svazku měst a obcí Krkonoše.

Projekt „Krkonoše - lyžařský běžecký ráj" propojuje pravidelně upravovanými lyžařskými trasami celé Krkonoše. V každé zimní sezoně, již od roku 2000, je péčí prakticky všech lyžařských areálů a klubů i některých měst a obcí připraveno pro návštěvníky Krkonoš několik set kilometrů vyznačených a pravidelně upravovaných lyžařských běžeckých tras. Celými Krkonošemi od Harrachova až do Žacléře prochází páteřní, 71 km dlouhá, Krkonošská magistrála. Na ni pak navazuje více než 500 km místních lyžařských cest a okruhů. Běžecké trasy s mimořádnými výhledy na panorama Krkonoš najdete nejen v centrální horské, ale i podhorské oblasti. Zavedou vás do krásných, často méně frekventovaných, a proto ještě málo objevených, míst Krkonoš.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Běžkaři si o víkendu dopřáli první letošní vyjížďky

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Mimořádná linka 123 bude v Jablonci jezdit do listopadu

V Jablonci nad Nisou bude dočasně jezdit nová linka MHD č. 123. Ta vyplní chybějící dopravní spojení, které zmizelo kvůli stavbě na křižovatce ulic Poštovní a Budovatelů. Jezdit bude jen do ukončení stavby, tedy nejdéle do listopadu letošního roku. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Program asistenčních voucherů podpoří podnikatele částkou 1,5 milionu korun

Vyhlášení programu s názvem Asistenční vouchery Libereckého kraje schválili krajští zastupitelé. Úspěšným žadatelům dotace pomohou připravit jejich vlastní projektové žádosti, které následně podají do vhodných výzev operačních programů. K rozdělení je 1,5 milionu, přičemž maximální výše dotace je 300 tisíc korun. „Jsem rád, že můžeme podpořit podnikatele v regionu a pomoci jim při uskutečňování jejich plánů, vizí a nápadů," prohlásil Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. Program mohou využít veřejnoprávní subjekty i soukromoprávní právnické osoby, které mají sídlo či pracoviště na území Libereckého kraje. Žádosti se přijímají od 27. června tohoto roku do 31. ledna 2022.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jubilejní desátý ročník ankety Alej roku je zahájen
Ze zdí hradu Jestřebí si lidé v okolí stavěli domky
Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
Obrazy Ze života hmyzu a rostlin uvidíte v jilemnickém muzeu
Obrazem: Jak pokračuje stavba pumptracku v Turnově

Nejčtenější články

06.06.: Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
03.06.: FOTO: Město Turnov chce zabezpečit zchátralý areál uhelných skladů
03.06.: Uzavřeli lávku v Bítouchově, začali stavět novou

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT