Milovníci lyžování v Krkonoších se dočkali sedmi nových tras

14.12.2013 20:21:33 | Autor: Radek Drahný | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Krkonoše

Milovníci lyžování v Krkonoších se dočkali sedmi nových tras

Projekt Krkonoše - lyžařský běžecký ráj se na žádost Svazku měst a obcí Krkonoše, který je garantem projektu, od letošního roku rozšíří o sedm dalších tras. Rozhodnutí Správy KRNAP vstoupilo v platnost, a tak se milovníci běžeckého lyžování mohou nově vydat po těchto upravených trasách.

 

Trasy navazují na již existující tratě a jedná se o tyto úseky:
· Dolní Dvůr - Vápenice
· skiareál Luisino údolí (horní stanice vleku) - Hříběcí Boudy - Husí potok - Sluneční stráň
· Rýchorský kříž - Sněžné Domky - Pod Dvorským lesem - Babí
· odbočka Lahrovy Boudy - Zadní Rennerovky - Dvorská bouda
· Růžohorky - Janovy Boudy - Spálený mlýn - Malá Úpa
· okolo Kraví hory
· Horní Albeřice (místní úprava trasy okolo lomu).

„Za dobu své existence projekt prokázal, že je přínosem pro ochranu přírody Krkonošského národního parku. Většina běžkařů se soustřeďuje na těchto trasách. Díky tomu jsou v zimě Krkonoše pomyslně rozděleny na oblasti, kde lze aktivně odpočívat a na klidová místa, kde nejsou živočichové rušeni přemírou návštěvníků," uvedl ředitel Správy KRNAP Jan Hřebačka.

Správa KRNAP posoudila navrhované trasy z hlediska zájmů ochrany přírody. Výše uvedené trasy jsou doplněním či logickým propojením stávající sítě upravovaných lyžařských tras. Nezasahují do 1. zóny národního parku, vyhovují tedy požadavkům Plánu péče o Krkonošský národní park a jeho ochranné pásmo (2012-2020). V případě úpravy tras vhodnou technikou a za dostatečné sněhové pokrývky nebude mít daná činnost negativní vliv na přírodní prostředí národního parku ani na předměty ochrany Evropsky významné lokality Krkonoše či Ptačí oblasti Krkonoše. 

„Zájem lyžařů je o naše hory dlouhodobě vysoký. Zájem o běžecké lyžování se však dlouhodobě zvyšuje, a proto jsme reagovali na nově přicházející potřeby a upravili jsme stávající projekt KLBR. Vzhledem k poznatkům z minulých zimních sezón jsme navrhli nové tratě, aby vzniklo logické a vhodné umístěné propojení. Běžkaři také mohou využít některé zásobovací cesty i jako zimní lyžařské tratě, které ovšem nebudou pravidelně upravovány. Jde o cesty Luční bouda - Výrovka - Pec pod Sněžkou, Výrovka - Chalupa Na Rozcestí - bývalé Klínové boudy a Labská bouda - napojení na Krkonošskou lyžařskou magistrálu. Tímto krokem zajistíme další zatraktivnění oblíbeného sportu, umožníme oficiální vstup do nových lokalit a předejdeme tak narušování míst, kam lidé vyráželi i přes zákazy," řekla Kamila Hlinková, výkonná ředitelka svazku měst a obcí Krkonoše.

Projekt „Krkonoše - lyžařský běžecký ráj" propojuje pravidelně upravovanými lyžařskými trasami celé Krkonoše. V každé zimní sezoně, již od roku 2000, je péčí prakticky všech lyžařských areálů a klubů i některých měst a obcí připraveno pro návštěvníky Krkonoš několik set kilometrů vyznačených a pravidelně upravovaných lyžařských běžeckých tras. Celými Krkonošemi od Harrachova až do Žacléře prochází páteřní, 71 km dlouhá, Krkonošská magistrála. Na ni pak navazuje více než 500 km místních lyžařských cest a okruhů. Běžecké trasy s mimořádnými výhledy na panorama Krkonoš najdete nejen v centrální horské, ale i podhorské oblasti. Zavedou vás do krásných, často méně frekventovaných, a proto ještě málo objevených, míst Krkonoš.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Běžkaři si o víkendu dopřáli první letošní vyjížďky

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V semilském muzeu připravují přednášku o historiku Mizerovi

Přednáška František Mizera (1861-1924) - život a dílo semilského historika se koná v pátek 25. října v 17 hodin. Semilského historika, kronikáře a pedagoga Františka Mizeru představí Ondřej Vašata z Muzea Podkrkonoší v Trutnově. Program semilského muzea v říjnu

Ztracenou osobu našli v lese poblíž Viničné cesty v Jizerských horách

Skoro po třech dnech bylo úspěšně ukončeno pátrání po pohřešované osobě v jizerskohorských lesích. Společně s Policií ČR a dalšími složkami IZS se postupně do pátrání zapojilo i 11 jednotek hasičů a jeden kynologický tým HZS Libereckého kraje. Osoba byla v pondělí odpoledne nalezena v lese poblíž Viničné cesty a následně předána do péče zdravotníků. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký kraj nesouhlasí s omezením záchranných prací LZS v Liberci
Říjnová nabídka Kina 70 Jilemnice
Lomničtí hokejisté utržili v Jičíně debakl 12:2
Turnovští hokejisté rozstříleli 10:4 Slavoj Liberec
Florbalisté Turnova se v osmifinále poháru utkají s Chodovem

Nejčtenější články

22.10.: Žitavská úzkokolejka dá Čechům dárek ke státnímu svátku
22.10.: I.A třída: Bělá podruhé padla, Lomnice po vysoké výhře zvýšila náskok
22.10.: FOTO: V Jilemnickém krosu zopakoval vítězství Miroslav Vraštil

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT