Místo bruslařů dorazila na zimní stadion v Turnově stavební firma

27.02.2021 18:29:20 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Místo bruslařů dorazila na zimní stadion v Turnově stavební firma

V Zimním stadionu Ludvíka Koška v Turnově odstartovaly 17. února práce na vestavbě. Zhotovení nových prostor vyjde na necelé 2 miliony korun, dílo dodává firma B.C.M. Company, s.r.o. z Vrchlabí.

S vestavbou se počítalo již při realizaci haly v roce 2015, a proto byly tamní prostory na další práce připraveny. „Dovedená na místo byla jak kanalizace, tak elektřina nebo voda," potvrdil manažer areálu Maškovy zahrady Tomáš Špinka.

Práce začaly rozebráním zámkové dlažby, dále se pokračovalo výkopem na původní základy. Po vylití betonové vrstvy a vylepení hydroizolací se tento týden začalo stavět ztracené bednění, ze kterého již začnou vyrůstat stěny tolik potřebného zázemí se skladovými prostory.

Původně se mělo začít s vestavbou zhruba o dva měsíce později. Jelikož však pandemie zastavila provoz zimního stadionu a stavební firma měla volné kapacity, celá záležitost se urychlila.

Vestavba na Zimním stadionu Ludvíka Koška v Turnově<br />Autor: Zdenka Štrauchová Vestavba „šaten" je jakýmsi pracovním názvem celé akce. V nových místnostech budou šatny pouze provizorně zhruba jednu sezónu. „Doufáme, že se nám podaří po další sezóně získat finance od Národní sportovní agentury a s pomocí města budeme moci zhotovit venkovní přístavbu šaten zimního stadionu, čímž bychom uspokojili nezbytné potřeby provozu zimního stadionu," doplnil Tomáš Špinka.

Přístavba vytvoří na objektu (ze strany od centra města) jakýsi prstenec, ve kterém budou plnohodnotné šatny se sociálním zázemím a sprchami. V horní části haly vznikne ochoz s tribunou. Druhá etapa bude finančně mnohem náročnější, vyžádá si více než 10 milionů korun.

Odstávku z provozu využije Městská sportovní Turnov, s.r.o. také k realizaci chemické úpravy vody, která výrazně sníží energetické nároky na chlazení, sníží spotřebu vody, přispěje k vyšší kvalitě ledu, ale hlavně zamezí devastaci technologického zařízení, rolby a rozvodů vody v areálu. „Tato investice bude stát kolem dvou milionů korun, přičemž by její část měla být financována z dotace na úsporu energie, o kterou společnost požádala," nastínil jednatel Jiří Veselka.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

O Vánocích v Turnově lákal zimní stadion
FOTO: Hokejisté Turnova ve finále podlehli Jičínu a slaví stříbro
Turnovští hokejisté vstoupí naplno do sezony rovnou derby s Lomnicí
FOTO: Hokejovým mistrem Libereckého kraje je HC Turnov 1931!
Turnovští hokejisté představili nového trenéra i realizační tým
U zimního stadionu v Turnově připomněli výročí narození Ludvíka Koška
FOTO: Čeští hokejoví veteráni pokřtili turnovský stadion tuctem gólů
FOTO: Za pomoci hokejových legend otevřeli v Turnově zimní stadion
Hokejisté v Turnově chtějí navázat na slavnou tradici
Turnovský stadion pojmenují po letci RAF Ludvíku Koškovi
Obrazem: Zimní stadion v Turnově roste jako z vody

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj převezme úsek silnice mezi libereckou Zhořeleckou a Klášterní ulicí

Liberecký kraj převezeme do své správy od Ředitelství silnic a dálnic České republiky komunikaci I. třídy vedoucí přes Šaldovo náměstí v Liberci po křižovatku ve Zhořelecké ulici. Důvodem je ztráta významu pozemní komunikace v závislosti na výstavbu nových přeložek státních silnic. V budoucnu kraj úsek předá městu, jehož cílem je zklidnit dopravu přes centrum Liberce. „Převzetí úseku mezi Klášterní a Zhořeleckou ulicí od Ředitelství silnic a dálnic České republiky bude bezplatné. Naším úkolem je ve spolupráci se statutárním městem Liberec provést rozsáhlejší rekonstrukci v několika po sobě jdoucích etapách. Kraj se bude podílet na vyhotovení projektové dokumentace. Celkové náklady odhadujeme na 25 milionů korun, přičemž je chceme uhradit po rekonstrukci inženýrských sítích ve vozovce," uvedl statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy Jan Sviták.

Na Střelnici v Jablonci otevřeli odběrové centrum pro antigenní testy

Na Střelnici v Jablonci otevřeli odběrové centrum pro antigenní testy Od pondělí 19. dubna je na jablonecké Střelnici v provozu velkokapacitní veřejné odběrové centrum v multifunkčním zařízení Střelnice pro antigenní testování. V provozu je každý všední den od 8 do 16 hodin. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Stromy vrchlabského zámeckého parku se představují
Cyklovýlet provede krásami frýdlantského výběžku
Krajská informační linka bude fungovat už jen ve všední dny
Obrazem: Jak pokračuje stavba školky Treperka v Semilech
S návratem do škol si děti připomněly dopravní pravidla

Nejčtenější články

20.04.: Rada města Semily odvolala ředitele waldorfské školy Ivana Semeckého
21.04.: V Semilech hořela venkovní sauna
22.04.: Nebezpečné stromy podél cest v Krkonoších musí k zemi

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT