Místostarostka Turnova Petra Houšková besedovala v Náruči

22.02.2019 15:41:32 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Turnov

Místostarostka Turnova Petra Houšková besedovala v Náruči

Minulý týden se uskutečnila beseda s místostarostkou Petrou Houškovou v Centru pro rodinu Náruč, kde se pořádají pravidelně setkání a besedy na různá témata.

Jelikož je doba před zápisem do mateřských škol (dále MŠ), setkání se zaměřilo hlavně na toto téma. Rodiče se zajímali o detaily předškolního vzdělávání, vysvětlena byla kritéria přijetí, která má každá škola na svých stránkách. „Značný prostor jsme věnovali přijetí dětí mladších 3 let do MŠ, rodiče dostali informace o zařízeních, která jsou v Turnově pro děti tohoto stáří provozována," přiblížila místostarostka Petra Houšková.

Slavnostní zápis dětí k předškolnímu vzdělávání pro rok 2019/2020 se uskuteční ve středu 14. května 2019 od 10 do 16 hodin.

Na besedě byl představen i záměr města na vybudování dvou tříd pro děti mladší tří let. Jedna třída by měla vzniknout v MŠ Sluníčko a je navázaná na stavbu denního stacionáře, kdy by mělo dojít i k rozšíření prostor pro mateřskou školu. „Druhou třídu připravujeme u MŠ Zborovská, kde je zhotoven projekt za cca 5 milionů korun. Město Turnov podalo žádost o dotaci z IROP, která nyní prochází hodnocením. Třída vznikne v případě získání dotace z bývalého školnického bytu," upřesnila místostarostka.

Další dotazy se týkaly i waldorfské mateřské školy. Zpětnou vazbu si ověřovala Petra Houšková u bydlení (kde a jak hledaly rodiny bydlení v Turnově) a zjišťovala okolnosti návratu na trh práce.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vedení turnovské radnice poděkovalo pěstounským rodinám
I děti se dají pěstovat – kampaň na podporu náhradního rodičovství
Den rodiny proběhne ve znamení propagace pěstounské péče

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jablonec vyhlásil soutěž architektů na novou podobu Slunečních lázní

V pondělí 9. září město Jablonec nad Nisou zveřejnilo ve Věstníku veřejných zakázek a v Úředním věstníku EU architektonickou soutěž, jejímž předmětem je řešení prostoru Slunečních lázní a okolí přehrady v Jablonci nad Nisou. Soutěž má přinést nejen řešení předmětné lokality, ale také partnera pro práci na dalších zásadních místech v okolí jablonecké přehrady. Další podrobnosti na Našem Jablonecku

Seminář ke kotlíkovým dotacím proběhne 16. září na turnovské radnici

Zateplení domu svépomoci, výměna oken a dveří, stavba nízkoenergetického domu, solární panely, zachytávání dešťové vody - i na to lze získat dotaci! V pondělí 16. září od 15 hodin se uskuteční v zasedací místnosti budovy Městského úřadu Turnov, Antonína Dvořáka 335, č. 215 seminář ke kotlíkovým dotacím. Zároveň se zájemci dozví i informace o dotacích pro úspornou domácnost. Elektronický příjem žádostí bude odstartován v pondělí 23. září 2019 od 16 hodin. Odesláním elektronické žádosti si žadatelé zajistí pořadí, ovšem poté je třeba do 10 pracovních dní vytištěnou a podepsanou žádost včetně příloh doručit na adresu krajského úřadu. Více informací ke kotlíkovým dotacím


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rozloučení s létem aneb Putování s Večerníčkem v Pelešanech
Komedie Tři v tom pobaví diváky ve Slané
Přehled fotbalových výsledků šestého podzimního kola
Při Bubenické show v Semilech vzpomenou i na Daniela Nekonečného
Méně známé místo kraje: Čedičové Provodínské kameny

Nejčtenější články

12.09.: Slavnost úrody Semilský pecen se koná již pošestnácté
12.09.: Okresní přebor: Mírová v souboji o čelo vyplenila Libštát
13.09.: Dvanácté zářijové odpoledne patřilo v Turnově Dnu zdraví

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT