Místostarostka Turnova Petra Houšková besedovala v Náruči

22.02.2019 15:41:32 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Turnov

Místostarostka Turnova Petra Houšková besedovala v Náruči

Minulý týden se uskutečnila beseda s místostarostkou Petrou Houškovou v Centru pro rodinu Náruč, kde se pořádají pravidelně setkání a besedy na různá témata.

Jelikož je doba před zápisem do mateřských škol (dále MŠ), setkání se zaměřilo hlavně na toto téma. Rodiče se zajímali o detaily předškolního vzdělávání, vysvětlena byla kritéria přijetí, která má každá škola na svých stránkách. „Značný prostor jsme věnovali přijetí dětí mladších 3 let do MŠ, rodiče dostali informace o zařízeních, která jsou v Turnově pro děti tohoto stáří provozována," přiblížila místostarostka Petra Houšková.

Slavnostní zápis dětí k předškolnímu vzdělávání pro rok 2019/2020 se uskuteční ve středu 14. května 2019 od 10 do 16 hodin.

Na besedě byl představen i záměr města na vybudování dvou tříd pro děti mladší tří let. Jedna třída by měla vzniknout v MŠ Sluníčko a je navázaná na stavbu denního stacionáře, kdy by mělo dojít i k rozšíření prostor pro mateřskou školu. „Druhou třídu připravujeme u MŠ Zborovská, kde je zhotoven projekt za cca 5 milionů korun. Město Turnov podalo žádost o dotaci z IROP, která nyní prochází hodnocením. Třída vznikne v případě získání dotace z bývalého školnického bytu," upřesnila místostarostka.

Další dotazy se týkaly i waldorfské mateřské školy. Zpětnou vazbu si ověřovala Petra Houšková u bydlení (kde a jak hledaly rodiny bydlení v Turnově) a zjišťovala okolnosti návratu na trh práce.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vedení turnovské radnice poděkovalo pěstounským rodinám
I děti se dají pěstovat – kampaň na podporu náhradního rodičovství
Den rodiny proběhne ve znamení propagace pěstounské péče

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V semilském muzeu pořádají besedu s profesorem Janem Roytem

Po úspěšném setkání s doktorem Radkinem Honzákem čeká příznivce semilského muzea přednáška s další významnou osobností, a to s profesorem Univerzity Karlovy PhDr. Ing. Janem Roytem, PhD., DSc., který se zabývá starším uměním od raně křesťanské epochy až po konec baroka. Specializuje se na malířství středověku a křesťanskou ikonografii. Je také spoluautorem řady mezinárodních i domácích výstavních projektů. Jeho přednáška pod názvem Milostné a zázračné obrazy a sochy v barokních Čechách se uskuteční v pátek 21. února v 17 hodin v Muzeu a Pojizerské galerii Semily.

Beseda Afrika pohledem ochranáře se koná na turnovském gymnáziu

Spolek rodáků a přátel Turnova pořádá besedu s ředitelem Agentury ochrany přírody a krajiny ČR RNDr. Františkem Pelcem na téma Afrika pohledem ochranáře. Koná se ve středu 19. února na Gymnáziu Turnov, Jana Palacha 804, v přízemí od 15 hodin.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Lomnice vyhrála skupinu A, do čela skupiny B jde Železný Brod
Kulturní centrum Turnov ve víru tance 11. městského plesu
Občané Jilemnice se budou moci zeptat přímo hejtmana
Oslabené turnovské kadetky podlehly Novému Veselí
Volejbalistky Turnova slaví další výhru proti Liberci

Nejčtenější články

16.02.: Kluci v akci vařili další díl v Domově důchodců v Rokytnici
16.02.: FOTO: Jakub Oma podesáté zvítězil v anketě Nejlepší sportovec Turnova
15.02.: Seniorka měla nezvyklé přání: setkat se s hercem Janem Kanyzou

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT