Mistrovský titul pro mladé orientační běžce z Turnova

19.09.2020 15:09:38 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Mistrovský titul pro mladé orientační běžce z Turnova

Turnovští orientační běžci zazářili! Z mistrovství České republiky ve sprintu a sprintových štafetách, které se konalo 6. září ve východních Čechách, si přivezli dvě medaile a řadu cenných umístění v elitní desítce svých kategorií.

V dopoledním sprintu, který se odehrál v orientačně náročném centru Hradce Králové, si pro bronzovou medaili v kategorii mladších dorostenců doběhl Štěpán Waldhauser!

Odpolední závod sprintových štafet potom kladl na závodníky nároky především z hlediska atletické připravenosti. S technicky jednoduššími tratěmi v okrajové části Pardubic se nejlépe popasoval dorostenecký tým z Turnova ve složení Elin Martanová, Štěpán Waldhauser, Kryštof Hájek a Jana Pekařová, dokázal porazit všech 48 startujících štafet a získat pro turnovský orientační běh vůbec první titul mistrů republiky ve sprintových štafetách! 

O světlé budoucnosti turnovského orientačního běhu ostatně svědčí i hojná účast na oddílových trénincích, které probíhají každý čtvrtek, a kde se aktuálně z celkového počtu kolem 80 sportovců schází pravidelně kolem 60 dětí, žáků a dorostenců. K trénování i závodění se lze přidat kdykoliv, stačí si na www.tur.cz najít, kde bude příští trénink a ve čtvrtek dorazit.

Výsledky turnovských závodníků (Top 10):

Sprint:
D16: 5. Lea Martanová
D18: 9. Elin Martanová
D20: 8. Rozárka Vejražková
H16: 3. Štěpán Waldhauser

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Vybrané lékárny v kraji budou mít otevřeno i v neděli 1. listopadu

Vláda České republiky zakázala od tohoto týdne maloobchodní prodej v neděli. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno pět lékařských pohotovostí. Po jedné v Liberci, Turnově, Jablonci nad Nisou a dvě v České Lípě. Jedna lékárna bude otevřena v Mladé Boleslavi, městě, jež s krajem sousedí a někteří obyvatelé regionu do něj mají blíže než do uvedených měst. Tento přehled platí pro neděli 1. listopadu 2020.

Projekt zelené infrastruktury Krkonoš dospěl ke svému zdárnému konci

V těchto dnech se chýlí ke konci závěrečné práce v rámci více než tříletého mezinárodního projektu MaGICLandcapes (Managing Green infrastructure in Central European Landscapes), který ve svém akronymu ukrývá „management zelené infrastruktury v krajinách střední Evropy". Projekt MaGICLandscapes se snažil zelenou infrastrukturu, tento u nás relativně mladý a legislativně neukotvený termín, její základní funkce a benefity představit zejména regionálním a lokálním aktérům ve všech případových regionech. Cílem projektu byla také podpora udržitelného využívání půdy pomocí celé řady vytvořených manuálů a nástrojů posuzujících zelenou infrastrukturu. Ty lze využít k plánování, ochraně a zlepšení stavu zelené infrastruktury v různých regionech.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnov bude letos bez tradičních adventních akcí
Policisté varují řidiče před krádežemi v čase dušiček
Středověk i baroko. Výlet údolím Kamenice umožní cestovat v čase
FOTO: Stará Bítouchovská lávka najde nové využití
Kamion v Liberci prorazil svodidla a zabrzdil až před plynovou stanicí

Nejčtenější články

28.10.: V Roztokách u Jilemnice hoří průmyslová hala
27.10.: Obrazem: Nutrie se zabydlely na březích Jizery v Semilech
27.10.: Největší rekonstrukce silnic na Turnovsku je hotová!

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT