Mistrovství světa ve freestyle fotbalu se koná poprvé v Liberci

05.08.2014 14:01:03 | Autor: redakce | Rubrika: SPORT | Obce: Liberecký kraj

Mistrovství světa ve freestyle fotbalu se koná poprvé v Liberci

Freestyle fotbal si za dobu své krátké existence dokázal na celosvětové scéně vydobýt velké jméno. Ale ještě nikdy se nestalo, že by se na jednom místě setkalo více jak 250 hráčů z celého světa, kteří nyní přijedou do liberecké Tipsport areny poměřit své síly a dovednosti.

Přes 250 nejlepších hráčů z celého světa ukáže svoje umění v Liberci v rámci otevřeného mistrovství světa ve freestyle fotbalu. Nejšílenější triky, neuvěřitelné kreace a nekonečné množství úctyhodných výkonů s použitím pouhého fotbalového míče. Každý, co kdy něco v rozvoji Freestyle Fotbalu znamenal, bude sdílet své dovednosti se všemi přítomnými.

Super Ball 2014 navazuje na předchozí a předloňský ročník a je celosvětovou federací F3 považován za nejprestižnější turnaj pro celosvětovou komunitu. Profesionální porota sestavená z legend tohoto sportu, nejlepší hráči světové úrovně a větší počet soutěžních disciplín tvoří unikátní charakter celého turnaje. Tím česká scéna dokazuje, že ve vývoji tohoto sportu zaujala přední místo nejen po organizační, ale také po herní stránce. Česká Freestyle Fotbalová Asociace (ČFFA) vyšle do klání se světovou špičkou své nejlepší hráče jako je například trojnásobný mistr ČR Petr Karásek, česká legenda Jan Krepl a ostatní mladí nadšenci.

Lucaso jako hlavní pořadatel startovat nemůže

„Od doby, kdy jsem se rozhodl tento sport dostat na vyšší úroveň, uplynulo již 7 let. Ani ve snu mě ale nenapadlo, že bych někdy mohl pořádat turnaj takového formátu, jakými jsou Mistrovství Evropy, světa a nyní i Super Ball. Zároveň mě však mrzí, že jako pořadatel této akce se jí nemohu aktivně účastnit a reprezentovat mou zemi. Tato akce se zapíše do dějin hodně tučným písmem stejně jako každý turnaj, co pořádáme," řekl zakladatel české Freestyle Fotbalové scény a hlavní organizátor akce Lukáš Škoda, více známý jako Lucaso.


V průběhu jednotlivých klání budou na hlavním podiu k vidění exhibiční vystoupení mistrů světa i Evropy ve Footbagu, Frisbee, Yoyování a v dalších dovednostech. Organizátoři spojili síly s místní produkční agenturou P. J. Art a slibují si, že se turnaj stane jednou z největších událostí Freestylových sportů.

Přijedou největší světové hvězdy tohoto sportu

Největším lákadlem pro samotné hráče i diváky je určitě přítomnost těch největších (a to i profesionálních) hvězd světa freestyle fotbalu. Setkají se spolu ta nejzvučnější jména, která se přetahují o vysoké příčky každý rok. Jde především o anglického závodníka, který poslední 3 roky sbírá veškeré ocenění Andrewa Hendersona nebo vítěze celosvětového finále Red Bull Street Style Poláka Szymona Skalskiho. Tuto dvojici doplní úřadující jednička ve světovém hodnocení polák Michal Rycaj, japonský reprezentant Kotaro Tokuda, norský obr Tobias, freestylová legenda Pawel Skora nebo maďarský virtuóz Roland Karászi aka Rocco.

Otevřené mistrovství světa bude trvat od 4. do 9. 8. 2014. V pondělí 4. 8. jsou na řadě přípravné soutěže, od 5. do 8. 8. se uskuteční v areálu Sport Park Liberec kvalifikační kola, na která je vstup zdarma. Vrcholem je finálová sobota 9. 8. 2014, kdy se hráči utkají ve všech soutěžních disciplínách. Celým večerem bude provázet hvězda Evropy 2 a známý televizní moderátor Petr Cerha více známý jako Nasty v doprovodu anglického komentáře švédské freestylové legendy Rickarda Sjölandera aka Palle.

Kopání do míče, jak jste ho v životě neviděli, budete moci obdivovat 9. 8. od 17:00. Hned po finálových bojích se návštěvníci turnaje i závodníci budou moci zapojit do velkolepě pojaté taneční afterparty, při které budou přítomné bavit známí DJové a především známý liberecký rapper Paulie Garand. Vstupenky jsou již v předprodeji Ticketpro nebo k zakoupení na místě.

Co je Freestyle Fotbal

Stejně jako spoustu jiných sportů tak i nejpopulárnější hra světa si našla svou kreativnější část. Řeč je samozřejmě o fotbalu a jeho volnější odnoži Freestyle Fotbal. I když jsou tyto dva sporty svým původem propojené, mají spolu jen pramálo společného. Míč zůstává, vše ostatní se mění. Není potřeba spoluhráčů, hřišť ani přehnaného vybavení. Jeden člověk, jeden míč, žádné omezení. Právě toto dělá Freestyle Fotbal neodolatelným jak pro mladé hráče, tak pro divácké oko.

Od svého počátku zhruba před 10 lety urazil Freestyle Fotbal dlouhou trasu. Od sady nožiček, hlaviček či ramínek před zápasem přes jednoduché kombinace až po šílené triky, kdy přihlížející nestačí žasnout. Hlavně díky akcím, které pořádají různé společnosti či seskupení, se tento sport dostane více do podvědomí širší masy lidí a může udivovat celý svět.

Právě za tímto účelem u nás vznikla ČFFA (Česká Freestyle Fotbalová Asociace), která se stará o pořádání turnajů, srazů nebo jednotlivých vystoupení. Může se pyšnit například několika ročníky Mistrovství republiky, Mistrovství Evropy 2010, Mistrovství světa 2011 nebo letošním již druhým ročníkem Super Ballu, kdy každý rok je turnaj větší než ten předešlý. Freestyle není jenom sport. Je to styl života, který si každý volí sám. Freestyle Fotbal - kde fotbal začíná být uměním!

Super Ball Disciplíny

Freestyle Battle - dva hráči s jedním míčem ukazují porotě to nejlepší, co dovedou
Freestyle Rutina - hráč po dobu 2 minut předvádí svoji sestavu s míčem do libovolné hudby
Sick Three - soutěž o nejlepší kombinaci 3 na sebe navazujících triků
Double Rutina - dva hráči synchronizují své vystoupení nebo předvádí společné kombinace

Nové soutěže

Challenge - pro milovníky rychlých kombinací hráči předvádějí předem určené triky
Show Flow - soutěž pro kompletní freestylery, kteří ovládají veškeré aspekty sportu
Max1 - nejdelší kombinace s použitím největšího počtu triků

Kompletní časový program:

Úterý 5. 8. 2014
13:00 - 15:00 Show flow (soutěž o nejlepší průběh kombinací)
15:00 - 16:30 Max 1 (soutěž o variance triků)
16:30 - 19:00 Challenge (soutěž o nejdelší a nejtěžší kombinace)

Středa 6. 8. 2014
13:00 - 18:00 Battle - kvalifikace
18:00 - 20:30 Battle - eliminace

Čtvrtek 7. 8. 2014
13:00 - 16:00 Routine - kvalifikace
16:00 - 18:00 Double Routine - kvalifikace

Pátek 8. 8. 2014
13:00 - 13:30 Battle - dopňující battly
14:00 - 16:00 Battle - top 32 hrčáčů
16:00 - 16:30 Battle dívky
16:30 - 19:00 Sick Three (soutěž o nejlepší kombinaci)

Sobota 9. 8. 2014
17:00 - 17:30 Zahajovací ceremoniál
17:30 - 18:10 Battle - top 16 hráčů
18:15 - 19:05 Routine - finale top 10 hráčů
19:15 - 19:35 Battles - čtvrtfinále
19:45 - 20:10 Double routine - finále
20:25 - 20:35 Battles - semifinále
20:40 - 21:00 Battle dívky finále
21:15 - 21:20 Battle - o třetí místo
21:30 - 21:35 Battle - finále
21:50 - 22:00 Předávání cen
22:00 - 23:00 Koncert Paulie Garand
23:00 After party 

Přehled všech sportovních pozvánek na aktuální víkend 

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Plakát Super Ball Liberec

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V semilském muzeu pořádají besedu s profesorem Janem Roytem

Po úspěšném setkání s doktorem Radkinem Honzákem čeká příznivce semilského muzea přednáška s další významnou osobností, a to s profesorem Univerzity Karlovy PhDr. Ing. Janem Roytem, PhD., DSc., který se zabývá starším uměním od raně křesťanské epochy až po konec baroka. Specializuje se na malířství středověku a křesťanskou ikonografii. Je také spoluautorem řady mezinárodních i domácích výstavních projektů. Jeho přednáška pod názvem Milostné a zázračné obrazy a sochy v barokních Čechách se uskuteční v pátek 21. února v 17 hodin v Muzeu a Pojizerské galerii Semily.

Beseda Afrika pohledem ochranáře se koná na turnovském gymnáziu

Spolek rodáků a přátel Turnova pořádá besedu s ředitelem Agentury ochrany přírody a krajiny ČR RNDr. Františkem Pelcem na téma Afrika pohledem ochranáře. Koná se ve středu 19. února na Gymnáziu Turnov, Jana Palacha 804, v přízemí od 15 hodin.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Patnáctý benefiční ples hejtmana bude v krajské knihovně
Lomnice vyhrála skupinu A, do čela skupiny B jde Železný Brod
Kulturní centrum Turnov ve víru tance 11. městského plesu
Občané Jilemnice se budou moci zeptat přímo hejtmana
Oslabené turnovské kadetky podlehly Novému Veselí

Nejčtenější články

16.02.: Kluci v akci vařili další díl v Domově důchodců v Rokytnici
16.02.: FOTO: Jakub Oma podesáté zvítězil v anketě Nejlepší sportovec Turnova
18.02.: Kulturní centrum Turnov ve víru tance 11. městského plesu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT