Mladé házenkářky byly blízko první výhře

18.11.2011 08:00:55 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

K poslednímu turnaji podzimní části krajského přeboru cestovalo turnovské družstvo mladších žaček do Ledče nad Sázavou. Na turnaj odjelo pouze sedm hráček, takže se neočekával žádný výrazný úspěch, nakonec ale bylo velmi blízko k příjemnému překvapení.

V prvním utkání nastoupily turnovské házenkářky proti hráčkám z Havlíčkova Brodu. První poločas byl herně i brankově vyrovnaný, skončil však těsným vedením havlíčkobrodských 3:2. V průběhu druhého poločasu se navíc zranila Nikola Sojková. Aby nemusely Turnovačky hrát v početním oslabení, nabídl trenér domácích výpomoc svých svěřenkyň.

Ve druhém utkání nastoupilo sedm turnovských hráček proti soupeřkám z Pardubic. Hráčky z města perníku se v průběhu podzimní části soutěže výkonnostně hodně zlepšily a do 10. minuty utkání si vybudovaly vedení o šest branek (6:0). Toto vedení v dalších minutách, většinou po rychlých protiútocích, zvyšovaly na konečných 15:4.

V utkání se Žirovnicemi mohly trenérky pochválit hráčky za výkon v obraně - zvláště v první polovině 1. poločasu. Turnovská brankářka lovila míč ze sítě poprvé až v 7. minutě utkání. Bohužel, v házené nestačí dobře bránit, ale je potřeba také střílet góly, což se Turnovačkám nedařilo. Jedinou branku vstřelila Nikola Sojková (1:8).

Nejlepší výkon předvedly turnovské házenkářky v zápase s domácími, proti kterým odehrály utkání bez střídání. Zápas byl herně vyrovnaný, a i když první branku vstřelil domácí celek, do 5. minuty se podařilo čtyřikrát skórovat hráčkám z Turnova. Tím se dostaly do vedení 4:1 a k překvapení všech byl téměř celý první poločas ve vedení turnovský tým.

Nejvíce se o toto vedení zasloužila příkladnou bojovností a umístěnými střelami Kristýna Brožová. Ve 13. minutě bylo vyrovnáno 5:5 a několik vteřin před koncem prvního poločasu se podařilo domácím vstřelit vedoucí branku 6:5.

Ve druhém poločase posledního utkání se ovšem hráčkám přestalo střelecky dařit a docházely fyzické síly. I když se nepodařilo zápas dotáhnout do vítězného konce, za prohru 7:12 se mladé házenkářky nemusí stydět a za předvedený výkon si také vysloužily od svých trenérek pochvalu.

Výsledky Turnova: TJ Turnov - Jiskra Havlíčkův Brod 2:9 (2:3), TJ Turnov - SHK DP Pardubice 4:15 (2:7), TJ Turnov - Slavoj Žirovnice 1:8 (0:3), TJ Turnov - Kovo Ledeč nad Sázavou 7:12 (5:6).

Sestava TJ Turnov (branky): Homolková Z. - Brožová K. (6), Krupařová J. (4), Sojková N. (1), Berndtová E., Hrancová A., Víšková V.