Mladí atleti vezou z ostravského šampionátu čtyři medaile

21.06.2011 11:49:11 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

V Ostravě proběhlo o víkendu Mistrovství České republiky juniorstva a dorostu v atletice. Závodníci AC Syner Turnov na něm získali čtyři medaile - dvě stříbra Jaromír Mazgal, další stříbro Barbora Jíšová a bronz Kateřina Čermáková.

Vynikající úroveň i z pohledu turnovských závodníků měla nedělní soutěž juniorských diskařů. Podle tabulek favorizovaný Marek Bárta předvedl další hod za šedesát metrů, tentokrát o 27 cm. Lepší výkon než dosavadní pět let starý rekord mistrovství Vladislava Tuláčka (56,10) předvedl také turnovský Jaromír Mazgal (57,66).

Třetí byl v disku Marek Novák (52,08), který o den dříve vyhrál vrh koulí (18,57). Druhý byl v kouli opět Jaromír Mazgal (18,29), který má v obou disciplínách splněný limit na juniorské mistrovství Evropy (na fotografii je Mazgal z Memoriálu Ludvíka Daňka). K výčtu vrhačů si zaslouží připomenout i pěkné šesté místo turnovského juniora Jana Formáčka v hodu kladivem díky výkonu 54,09 metru.

V běžeckých disciplínách se výrazně prosadily obě zástupkyně AC Syner Turnov. Více se počítalo s medailí dorostenky Kateřiny Čermákové v běhu na 1500 metrů a ona naděje naplnila bronzem v osobním rekordu 4:47,85. S převahou v tomto běhu zvítězila Anežka Drahotová z USK Praha v čase 4:36,04. Čermáková navíc doběhla na pěkném šestém místě v běhu na 3 000 metrů (10:57,92).

„Katka mohla být na 1500 metrů i druhá, když ji až v těsném finiši předběhla Moira Stewartová ze Spartaku Praha. Proto byla trošku zklamaná, ale je prvním rokem dorostenka a stále se zlepšuje, takže příště to může být ještě lepší," řekl trenér Aleš Drahoňovský.

Další medailí v běhu na 3 km překážek pak turnovské trenéry příjemně překvapila juniorka Barbora Jíšová (čas 11:47,32). Předstihla ji pouze první Helena Tlustá z Nového města na Moravě (11:25,61). „Barbora podala svůj standardní výkon, zatímco některé ostatní propadly, a zrodilo se tak milé překvapení v podobě další medaile," doplnil šéftrenér AC Syner Turnov.

Jíšová startovala také ještě v druhém běhu, na hladké 3 km skončila na solidním pátém místě v čase 11:10,94. Dalším turnovským zástupcem byl ještě junior Tomáš Krištof, který ve své hlavní disciplíně - běhu na 400 metrů skončil v rozběhu na celkovém 11. místě, ale časem 50,88 si vylepšil svůj osobní rekord. V běhu na 200 metrů potom skončil na 18. místě v čase 23,32.