Mladší žákyně TJ Turnov bronzové na NisaOpen 2021

16.09.2021 12:51:24 | Autor: TJ Turnov | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Mladší žákyně TJ Turnov bronzové na NisaOpen 2021

Na letošní NisaOpen vyslal turnovský florbalový oddíl celkem čtyři týmy, které se představily v kategoriích přípravka, elévové, mladší žáci a mladší žákyně. Mladší žákyně si přivezly domů bronzové medaile.

Přípravka

O víkendu se přípravka holčiček zúčastnila florbalového turnaje v Liberci Nisa Open 2020. Jelikož v jejich kategorii nebyl žádný dívčí tým, musely soupeřit s chlapci. Pro většinu holčiček to byl první takto velký turnaj, pro některé dokonce i první zápasy. Holčičky bojovaly statečně a tím si získaly sympatie přihlížejících fanoušků i z řad protihráčů, kteří je mohutně podporovali. S každým odehraným zápasem se zlepšovaly ve svých dovednostech a již se těšíme na další zápasy. Je to příslib do budoucna a třeba napodobí své starší spoluhráčky.

Elévové

Kluci z elévů nevypustili žádný ze soubojů o míček, chodili tam kam měli, ale bohužel se to moc neukázalo na výsledcích zápasů. Klukům se podařilo zvítězit v prvním a posledním zápase turnaje. Naši elévci nasbírali velké množství důležitých zápasových zkušeností a potkali s množstvím týmů, na které normálně nenarazí. Děkujeme klukům za reprezentaci turnovského florbalu.

Mladší žáci

Tým mladších žáků na turnaji NISA Open tvořilo celkem 13 hráčů. Pro některé z nich to byl první turnaj vůbec a pro většinu naopak poslední formátu 3+1. I proto jsme se snažili především nabírat turnajové zkušenosti a opět si po prázdninách oživit florbalové návyky. Přestože se nám herně příliš nedařilo, bojovali jsme až do konce a pár úspěchů nakonec dosáhli. Děkuji všem účastníkům a stejně tak i rodičům, kteří pomohli s dopravou do Liberce.

Mladší žákyně

Bohužel pro nedostatek přihlášených dívčích týmů, byla tato kategorie žákyň zrušena. Pořadatelé nám tedy nabídli, že holky mohou hrát v v kategorii BU 13. Věděli jsme, že to nebudou mít proti klukům vůbec jednoduché, ale s tím jsme do toho šli. Celkově děvčata odehrála 11 velice těžkých, ale vyrovnaných zápasů. Pikantní byl pak souboj s chlapci z Turnova, protože se oba týmy velice dobře znají. Zápas byl velice napínavý a nakonec se holkám podařilo těsně před koncem vyrovnat na konečných 3:3.

Po sobotních zápasech se ukázalo, že pokud budou holky ještě chtít bojovat o třetí místo, musí v neděli všechny tři zápasy vyhrát. První zápas zvládly a vyhrály 6:3. Pak je čekal zápas s Benešovem, který se nakonec stal celkovým vítězem turnaje, a s Tachovem, který byl po sobotě na čtvrtém a místě a chtěl také bojovat o stupně vítězů. Děvčata k těmto zápasům přistoupila neskutečným způsobem a bojovala jako jeden perfektně sehraný tým. Určitě dělala čest logu srdce, který nosí na dresu. Tým z Benešova porazily 4:2 a Tachov následně 5:2.

Tím udělaly poslední krok k závěrečnému zápasu z Trutnovem o třetí místo. S tímto soupeřem jsme v základní skupině prohrály 5:4 a tak bylo co oplácet. Zápas byl opravdu fyzicky i psychicky náročný, ve kterém holky vedly 4:2, ale soupeři se povedlo v závěru vyrovnat. Následovala tři trestná střílení, která holky zvládly a pak už mohla propuknout obrovská radost z celkového třetího místa na turnaji. Nutno říci, že tahle super parta holek, která po celý turnaj makala, si tento úspěch právem zasloužila. Je to obrovský úspěch dívčího florbalu v Turnově.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Florbal TJ Turnov: Ženy výborný vstup do sezony, muži schytali debakl
Sezona 2021/2022 startuje i pro florbalový oddíl TJ Turnov
Florbalisté TJ Turnov pořádají nábor
Florbal se vrací!

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Víkend sklářského řemesla oživí Kittelovo muzeum

Rok 2022 je vyhlášen celosvětovým rokem skla. Jako předzvěst roku skla a jako poctě této surovině a sklářskému řemeslu vůbec, připravili Setkání sklářů na Kittelově muzeu, které se uskuteční o víkendu 16. a 17. října. Podrobná pozvánka na Našem Jablonecku

Krajský úřad hostil konferenci o veřejných zakázkách

Další ročník konference k problematice zákona o zadávání veřejných zakázek se 7. a 8. října konal na Krajském úřadu Libereckého kraje. Účastnili se pracovníci krajských úřadů, kteří se zpracováním těchto zakázek zabývají. Nad konferencí převzal záštitu Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. „Předávání zkušeností v tomto oboru mezi takzvanými zakázkářemi napříč kraji je nesmírně cenné a jsem rád, že jej můžeme podpořit. Liberecký kraj mimo jiné zajišťuje v souladu se zákonem o veřejných zakázkách už bezmála deset let pro objekt krajského úřadu, příspěvkové organizace zřizované krajem, jím řízené společnosti a některé obce výběr dodavatele elektřiny a zemního plynu, a to nákupem komodit na burze. Výrazně tím ušetříme," prohlásil náměstek Miklík.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Tobruk a Václav Marhoul v krajské knihovně
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 12. podzimního kola
Závodnice aerobiku úspěšné v Semilech i Praze
Obnovu oltáře v zákupském kostele podpořil kraj statisíci
Kraj a veterina žádají, aby lidé nechodili do lesů a hlásili mrtvé divočáky

Nejčtenější články

13.10.: I.A třída: Ze souboje s prvním Pěnčínem veze Bělá bod za remízu
14.10.: V Krkonošské ulici v Jilemnici přejdete bezpečně
16.10.: Závodnice aerobiku úspěšné v Semilech i Praze

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT