Mladší žákyně Turnova kousíček od postupu na mistrovství republiky

16.04.2018 19:02:54 | Autor: redakce | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Mladší žákyně Turnova kousíček od postupu na mistrovství republiky

Mladší žákyně volejbalového oddílu TJ Turnov se o víkendu 14. - 15. dubna 2018 zúčastnily v Brandýse nad Labem jedné z osmi kvalifikačních skupin o účast na mistrovství republiky. Tato zatím nejvíce vrcholná akce byla skvělou příležitostí, jak konfrontovat svou výkonnost s dalšími sedmi týmy z různých koutů naší republiky.

Podrobnosti z turnaje uvádí trenér turnovského družstva Pavel Starý:

V sobotu jsme nastoupili k prvnímu utkání proti přeborníkovi hlavního města PVK Olymp Praha. Naše holky se vyspělejšího soupeře zbytečně zalekly a než se stačily rozkoukat, byla z toho zbytečně jednoznačná prohra 0:2 (7:25, 5:25), ale zároveň i cenná zkušenost a inspirace do další práce. V druhém utkání jsme nastoupili proti družstvu ZŠ Mikulova Praha a nechali jsme rychle zapomenout na ranní neúspěch a poměrně snadno jsme si dokráčeli k výhře 2:0 (25:14, 25:15). Naše bojovná nálada se přenesla i do dalších utkání a úroveň naší hry a týmová sehranost se stále zlepšovala. V třetím utkání jsme porazili Lokomotivu Plzeň 2:0 (25:22, 25:20). Sobotní program jsme zakončili další výhrou nad Baníkem Sokolov 2:0 (25:13, 25:10).

Nedělní program jsme zahájili naším nejdůležitějším zápasem proti týmu 15. ZŠ Plzeň. Holky ve velké euforii a po skvělém výkonu vyhrály první set a nikdy snad nepodaly bojovnější výkon. V druhém setu jsme trochu polevili a ke konci setu se nám navíc zranila jedna ze smečařek základní sestavy. V tie-breaku jsme museli improvizovat se sestavou a než jsme se rozkoukali, tak soupeř měl obrovský náskok. Ve skvělém zápase jsme soupeři podlehli 1:2 (25:15, 15:25, 11:15). V předposledním utkání jsme nastoupili proti Dansportu Praha. První set byl jasnou záležitostí v náš prospěch, v druhém setu jsme prostřídali a nechytli začátek. Naše hra sklouzla na úroveň, která nás rozhodně nikoho netěšila a byla z toho porážka 1:2 (25:16, 17:25, 14:16). Náladu a cenné body jsme si zajistili v posledním utkání výhrou nad VK Karlovy Vary 2:0 (25:18, 25:8).

Sečteme-li naše výhry a prohry, tak z toho bylo nakonec velmi skvělé 3. místo, které ale zároveň bylo prvním místem nepostupovým. Náš sen se kvalifikovat na mistrovství republiky mezi 16 nejlepších týmů z celé republiky nám těsně unikl, ale je z toho skvělý zážitek, navázání spolupráce s dalšími týmy a hlavně obrovská chuť a motivace do další práce.

Náš oddíl skvěle reprezentovaly nahrávačky Majda Hrochová a Sára Šebková, smečařky Terka Stará a Kačka Prchalová, univerzálka Kačka Stará a blokařky Niki Karlová, Vanes Volková, Áňa Václavů a Kája Šedová. Všem holkám děkujeme a blahopřejeme!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Úspěšné zakončení sezony volejbalistek TJ Turnov
Turnovští volejbalisté zdolali MFF Praha a končí na třetím místě
FOTO: Volejbalový turnaj v Semilech vyhrálo družstvo dívek z Turnova

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Tanvaldský kynolog se stal mistrem ČR v závodě záchranných psů

Ve dnech 7. a 8. září 2018 se kynolog HZS Libereckého kraje nstržm. Václav Vančura zúčastnil závodu záchranných psů. Závod s mezinárodní účastí byl zaměřený na plošné pátrání po osobách a pořádal ho Svaz záchranných brigád kynologů ČR ve spolupráci s MV - Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru ČR. Díky vynikajícímu finiši Václav Vančura se psem Bellou celou sotěž vyhrál. Více podrobností

Palackého ulice v Turnově se připravuje na úplnou uzavírku

Úplná uzavírka bude v termínu od 19. do 23. 9. 2018. Přes ulici Palackého v Turnově nebude fungovat napojení do ulic Trávnice ani Krajířova, jako tomu je doposud. Po dobu úplné uzavírky bude přístup do této lokality realizován obousměrně ulicí Jiráskova. Od 19. do 21. 9. 2018 bude přístup na autobusové nádraží zajištěn ze strany od mostu přes Jizeru a bude řízen světelnou signalizací střídavě v jednom pruhu. Ve dnech 22. a 23. 9. 2018 přístup na autobusové nádraží nebude možný! Více informací a fotografie


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Semilský Lukáš David je vicemistr republiky OVOV
Florbalisté i florbalistky TJ Turnov na úvod sezony vyhrávají
V Turnově se hraje volejbalový pohár žen
Svatohubertská slavnost na hradu Valdštejn 2018
Město Semily odkoupí pozemky pod Riegrovou a Kamenického stezkou

Nejčtenější články

16.09.: Přehled fotbalových výsledků šestého podzimního kola
15.09.: FOTO: Na budově nádraží v Turnově dokončili 2. etapu rekonstrukce
16.09.: Hrající trenér Petřík zajistil Přepeřím tři body

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT