Mladší žákyně Turnova kousíček od postupu na mistrovství republiky

16.04.2018 19:02:54 | Autor: redakce | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Mladší žákyně Turnova kousíček od postupu na mistrovství republiky

Mladší žákyně volejbalového oddílu TJ Turnov se o víkendu 14. - 15. dubna 2018 zúčastnily v Brandýse nad Labem jedné z osmi kvalifikačních skupin o účast na mistrovství republiky. Tato zatím nejvíce vrcholná akce byla skvělou příležitostí, jak konfrontovat svou výkonnost s dalšími sedmi týmy z různých koutů naší republiky.

Podrobnosti z turnaje uvádí trenér turnovského družstva Pavel Starý:

V sobotu jsme nastoupili k prvnímu utkání proti přeborníkovi hlavního města PVK Olymp Praha. Naše holky se vyspělejšího soupeře zbytečně zalekly a než se stačily rozkoukat, byla z toho zbytečně jednoznačná prohra 0:2 (7:25, 5:25), ale zároveň i cenná zkušenost a inspirace do další práce. V druhém utkání jsme nastoupili proti družstvu ZŠ Mikulova Praha a nechali jsme rychle zapomenout na ranní neúspěch a poměrně snadno jsme si dokráčeli k výhře 2:0 (25:14, 25:15). Naše bojovná nálada se přenesla i do dalších utkání a úroveň naší hry a týmová sehranost se stále zlepšovala. V třetím utkání jsme porazili Lokomotivu Plzeň 2:0 (25:22, 25:20). Sobotní program jsme zakončili další výhrou nad Baníkem Sokolov 2:0 (25:13, 25:10).

Nedělní program jsme zahájili naším nejdůležitějším zápasem proti týmu 15. ZŠ Plzeň. Holky ve velké euforii a po skvělém výkonu vyhrály první set a nikdy snad nepodaly bojovnější výkon. V druhém setu jsme trochu polevili a ke konci setu se nám navíc zranila jedna ze smečařek základní sestavy. V tie-breaku jsme museli improvizovat se sestavou a než jsme se rozkoukali, tak soupeř měl obrovský náskok. Ve skvělém zápase jsme soupeři podlehli 1:2 (25:15, 15:25, 11:15). V předposledním utkání jsme nastoupili proti Dansportu Praha. První set byl jasnou záležitostí v náš prospěch, v druhém setu jsme prostřídali a nechytli začátek. Naše hra sklouzla na úroveň, která nás rozhodně nikoho netěšila a byla z toho porážka 1:2 (25:16, 17:25, 14:16). Náladu a cenné body jsme si zajistili v posledním utkání výhrou nad VK Karlovy Vary 2:0 (25:18, 25:8).

Sečteme-li naše výhry a prohry, tak z toho bylo nakonec velmi skvělé 3. místo, které ale zároveň bylo prvním místem nepostupovým. Náš sen se kvalifikovat na mistrovství republiky mezi 16 nejlepších týmů z celé republiky nám těsně unikl, ale je z toho skvělý zážitek, navázání spolupráce s dalšími týmy a hlavně obrovská chuť a motivace do další práce.

Náš oddíl skvěle reprezentovaly nahrávačky Majda Hrochová a Sára Šebková, smečařky Terka Stará a Kačka Prchalová, univerzálka Kačka Stará a blokařky Niki Karlová, Vanes Volková, Áňa Václavů a Kája Šedová. Všem holkám děkujeme a blahopřejeme!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Úspěšné zakončení sezony volejbalistek TJ Turnov
Turnovští volejbalisté zdolali MFF Praha a končí na třetím místě
FOTO: Volejbalový turnaj v Semilech vyhrálo družstvo dívek z Turnova

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Turnově proběhla výměna varovných sirén

V souvislosti s technickým vývojem a množstvím různorodých mimořádných událostí došlo na území města Turnova k výměně starých rotačních sirén. Rotační sirény byly postupně nahrazovány novými elektronickými sirénami, které mimo jiné mohou vydávat různé druhy akustických varovných signálů. Mohou poskytnout mluvenou informaci o druhu mimořádné události, které zajistí včasnou a správnou reakci obyvatelstva na varovný signál.

Krajská knihovna využije dotaci z EU na zkvalitnění prostředí

Krajská vědecká knihovna v Liberci využije finanční dotaci z EU ve výši 33 milionů korun pro zkvalitnění prostředí knihovny a ochrany fondu. Vedení knihovny prostory pravidelně udržuje a opravuje, avšak vzhledem k tomu, že budovu v průběhu roku navštíví cca 350 000 lidí (1500 denně) a ročně se zde koná více než 1000 akcí (pravidelné koncerty, přednášky, výstavy a další aktivity pro veřejnost), je zařízení knihovny mnohde velmi opotřebované. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků pátého jarního kola
Třetí Kolín byl nad síly Turnova
Cenu ředitele Správy KRNAP za rok 2017 získalo šest osobností
V Turnově zakázali hazard v památkové zóně
Den IZS v Liberci obohatili také hasiči

Nejčtenější články

19.04.: Na Vyskři chystají už 12. ročník Traktoriády
19.04.: Na Sychrov se sjedou veteráni i příznivci Ludvíka René Rohana
22.04.: Přehled fotbalových výsledků pátého jarního kola

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT