Mosty v Krkonoších a na Českolipsku čekají rekonstrukce

08.12.2019 18:20:36 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Košťálov,Poniklá,Jilemnice,Liberecký kraj

Mosty v Krkonoších a na Českolipsku čekají rekonstrukce

Kraj nyní hledá firmy, které by na krajských silnicích opravily tři mosty v havarijním stavu. Jde o mosty v krkonošské Poniklé a v Dubé a Provodíně na Českolipsku. Předpokládaná hodnota těchto zakázek činí 37 milionů korun.

„Bude-li to možné, pokusíme se získat na rekonstrukce dotaci od Státního fondu dopravní infrastruktury. Stavět by se mělo po celý příští rok," sdělil Jan Sviták, náměstek hejtmana pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek.

Nejnáročnější bude rekonstrukce mostu číslo 290-023, který se nachází v údolí řeky Jizery u obce Poniklá nedaleko křižovatky silnic II/290 a I/14. V rámci rekonstrukce zanikne stávající kamenná nosná konstrukce a vznikne nová, železobetonová. Předpokládané náklady dosahují 18 a půl milionu korun.

Přestavby se dočká také most číslo 26832-6 přes Robečský potok mezi obcemi Provodín a Jestřebí, který je v havarijním stavu. Současnou konstrukci tvořenou kamennými klenbami vystřídá ocelobetonová, založená na železobetonových pilotech. V tomto případě by měla rekonstrukce vyjít na 8,6 milionu.

Posledním rekonstruovaným mostem je ten, jenž se nalézá na silnici II/260 za Dubou v rokli. Čeká jej kompletní demolice, na níž naváže výstavba mostu nového včetně jeho napojení na silnici a dalších patřičných úprav. Odhadovaná cena se pohybuje okolo 10 milionů korun.

Kraj vlastní 653 mostů na silnicích II. a III. třídy. Sedmnáct jich je v nejhorším stavu, označeném na sedmistupňové stupnici číslovkou 7. V letošním roce kraj zrekonstruoval celkem šest mostů, z toho tři v rámci rekonstrukce silnice II/610 v úseku od Turnova na hranici kraje.

V příštím roce kraj plánuje zahájit přípravu rekonstrukcí celkem 10 mostů. Jsou jimi most v Srní u České Lípy, ve Stráži pod Ralskem, v Břevništi, přes řeku Olešku v Košťálově, přes Jilemku v Jilemnici, v Novoveské ulici v Jablonci nad Nisou, přes Libchavu ve Volfarticích, přes potok Žlábek ve Stružinci a mezi Václavím a Lestkovem. „Rekonstrukce těchto mostů začnou nejdříve za dva roky," uzavřel náměstek Sviták.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Uzavírka na silnici I/35 na mostu přes Jizeru skončí 30. listopadu
Část Nádražní ulice v Turnově má nový koberec, teď řeší výsadbu zeleně
Železnobrodská ulice Obránců míru prošla rekonstrukcí
Při opravě mostu přes Jizeru v Semilech postaví i nový v Jatecké ulici
Z Turnova do Ohrazenic projedete bez omezení, po zimě práce pokračují
Silnice v Mříčné, Janově a Roztokách se dočkají nového povrchu
FOTO: Žižkovou ulicí v Jilemnici už řidiči projedou po novém povrchu
Kraj žádá o dotaci na rekonstrukci silnice mezi Sklenařicemi a Vysokým

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Slavnostně otevřeli novou rozhlednu Schovanka v Plavech

Obrazem: Slavnostní otevření nové rozhledny Schovanka v Plavech V Plavech v místní sokolovně v sobotu 1. srpna 2020 slavnostně otevřeli rozhlednu Schovanka a současně nově opravené Posezení pod Schovankou. Na rozhlednu vystoupáme po zdolání 35 točitých schodů, na které vstupujeme hned od barového pultu nově opraveného „posezení“. Všichni návštěvníci byli velice mile překvapeni, přičemž obdivovali realizaci a preciznost zpracování tak trochu cimrmanovského nápadu, jedná se o skutečný unikát. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Klasickej postup band zahraje na muzejní zahrádce v Semilech

Již třetí hudební večer tohoto léta se koná 7. srpna od 18 hodin na muzejní zahrádce v Semilech. Tentokrát zahraje kytarové duo z kapely Klasickej postup band. V jejich repertoáru jsou popové, rockové a big beatové písně, při kterých si můžete i zatančit. V případě špatného počasí se koncert přesune do Pojizerské galerie. Celý program letních večerů na muzejní zahrádce


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zákupy opět hlídá Medoušek, instalují i skleněný vodotrysk do kašny
Vrchlabí bylo opět v obležení amerických vozů a motocyklů
Hasič z Košťálova Josef Riegr oslavil 100 let
Bílý Kostel nad Nisou si připomene 10 let od povodní
FOTO: Eva Urbanová zazpívala v Sedmihorkách rockové hity

Nejčtenější články

05.08.: Dva kluci zachránili v Semilech sebevraha před vykrvácením
05.08.: Obrazem: Legiovlak dorazil na martinické nádraží
04.08.: V Libereckém kraji je aktuálně situace s koronavirem stabilní

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT