Mosty v Krkonoších a na Českolipsku čekají rekonstrukce

08.12.2019 18:20:36 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Košťálov,Poniklá,Jilemnice,Liberecký kraj

Mosty v Krkonoších a na Českolipsku čekají rekonstrukce

Kraj nyní hledá firmy, které by na krajských silnicích opravily tři mosty v havarijním stavu. Jde o mosty v krkonošské Poniklé a v Dubé a Provodíně na Českolipsku. Předpokládaná hodnota těchto zakázek činí 37 milionů korun.

„Bude-li to možné, pokusíme se získat na rekonstrukce dotaci od Státního fondu dopravní infrastruktury. Stavět by se mělo po celý příští rok," sdělil Jan Sviták, náměstek hejtmana pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek.

Nejnáročnější bude rekonstrukce mostu číslo 290-023, který se nachází v údolí řeky Jizery u obce Poniklá nedaleko křižovatky silnic II/290 a I/14. V rámci rekonstrukce zanikne stávající kamenná nosná konstrukce a vznikne nová, železobetonová. Předpokládané náklady dosahují 18 a půl milionu korun.

Přestavby se dočká také most číslo 26832-6 přes Robečský potok mezi obcemi Provodín a Jestřebí, který je v havarijním stavu. Současnou konstrukci tvořenou kamennými klenbami vystřídá ocelobetonová, založená na železobetonových pilotech. V tomto případě by měla rekonstrukce vyjít na 8,6 milionu.

Posledním rekonstruovaným mostem je ten, jenž se nalézá na silnici II/260 za Dubou v rokli. Čeká jej kompletní demolice, na níž naváže výstavba mostu nového včetně jeho napojení na silnici a dalších patřičných úprav. Odhadovaná cena se pohybuje okolo 10 milionů korun.

Kraj vlastní 653 mostů na silnicích II. a III. třídy. Sedmnáct jich je v nejhorším stavu, označeném na sedmistupňové stupnici číslovkou 7. V letošním roce kraj zrekonstruoval celkem šest mostů, z toho tři v rámci rekonstrukce silnice II/610 v úseku od Turnova na hranici kraje.

V příštím roce kraj plánuje zahájit přípravu rekonstrukcí celkem 10 mostů. Jsou jimi most v Srní u České Lípy, ve Stráži pod Ralskem, v Břevništi, přes řeku Olešku v Košťálově, přes Jilemku v Jilemnici, v Novoveské ulici v Jablonci nad Nisou, přes Libchavu ve Volfarticích, přes potok Žlábek ve Stružinci a mezi Václavím a Lestkovem. „Rekonstrukce těchto mostů začnou nejdříve za dva roky," uzavřel náměstek Sviták.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Uzavírka na silnici I/35 na mostu přes Jizeru skončí 30. listopadu
Část Nádražní ulice v Turnově má nový koberec, teď řeší výsadbu zeleně
Železnobrodská ulice Obránců míru prošla rekonstrukcí
Při opravě mostu přes Jizeru v Semilech postaví i nový v Jatecké ulici
Z Turnova do Ohrazenic projedete bez omezení, po zimě práce pokračují
Silnice v Mříčné, Janově a Roztokách se dočkají nového povrchu
FOTO: Žižkovou ulicí v Jilemnici už řidiči projedou po novém povrchu
Kraj žádá o dotaci na rekonstrukci silnice mezi Sklenařicemi a Vysokým

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Setkání starosty města Turnov s obyvateli ulice Mírová

V pondělí 3. února 2020 se od 16 hodin uskuteční setkání starosty města Turnova Tomáše Hockeho s obyvateli ulice Mírová na Daliměřicích. Ti poslali ke konci roku 2019 dopis, ve kterém radnici vyzývají k rekonstrukci ulice a chodníku.„ Požadavek na opravu Mírové ulice zazněl v lednu minulého roku na setkání s občany," sdělil starosta Tomáš Hocke. A doplnil, že je to i priorita zastupitelů města, kteří pro rekonstrukci této ulice hlasovali na únorovém zasedání zastupitelstva roku 2019 v rámci investičních priorit. Rekonstrukce této ulice se umístila na 22. místě z 29. v projektech do 10 milionů korun. Veřejné projednání problematiky proběhne v zasedací místnosti č. 215 v budově radnice, Antonína Dvořáka 335.

Grafická výzva pro nadějné grafiky

O letních prázdninách se v Městské galerii Vlastimila Rady Železný Brod uskuteční výstava s názvem Skleněný poklad. Výstava představí sortiment sklářských firem ze Železnobrodska. Prostory galerie se tedy zaplní nepřeberným množstvím šperků, figurek a dalších skleněných artefaktů. Jelikož půjde o neobyčejnou výstavu s tajemným názvem, rozhodli jsme se touto cestou vyzvat všechny grafiky, aby zapojili svoji fantazii a pro potřeby výstavy vytvořili plakát. Ten použijeme pro propagaci výstavy. Autor nejenže získá finanční odměnu, ale i možnost prezentovat svoji grafickou nápaditost. Plakát v grafických křivkách a tiskových datech nejlépe ve velikosti A2 můžete posílat na e-mail: kultura@zelbrod.cz nejpozději do 30. 4. 2020.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kadetky Turnova doma neporazily Hronov, začne jim nadstavba
Kateřina Janatová: Sedí mi jet si vlastní tempo
Turnovské volejbalistky po boji podlehly Jablonci
Olympic Permanentní tour zavítá i do Semil
1. krkonošské mistrovství v sáňkování a bobování se koná na Benecku

Nejčtenější články

25.01.: Obrazem: Závod žactva v biatlonu pořádali ve Vrchlabí
26.01.: Kateřina Janatová: Sedí mi jet si vlastní tempo
24.01.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 24. až 26. ledna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT