Motoristé v Turnově často parkují na veřejné zeleni

30.05.2020 21:40:19 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: KRIMI | Obce: Turnov

Motoristé v Turnově často parkují na veřejné zeleni

Motoristo zbystři, za volantem mysli aneb Jaké dopravní přestupky páchají turnovští řidiči nejčastěji. V dalším díle budeme řešit parkování na veřejné zeleni. 

Při spáchání tohoto přestupku se řidič ve správním řízení vystavuje vysoké sankci. Přestupek stání na veřejném prostranství mimo komunikace může být postižen pokutou až do 50 tisíc korun. V případě stání na silniční vegetaci, což jsou zejména zelené pásy podél komunikací, je sankce ve správním řízení 1500 - 2500 Kč.

Řidiči se tohoto přestupku často dopouštějí zcela zbytečně v místech, kde dochází k parkování na ulici před domy. Ve snaze nechat co nejširší místo na komunikaci bohužel najedou částí vozu na zeleň. Tento přestupek se zapisuje do Centrální evidence přestupků.

Lokalita, kde se tak v Turnově děje: Sídliště Výšinka, ulice Rubínová, ulice Jeronýmova, ulice Pod Zelenou cestou.

Co říká zákon č. 251/2016 Sb., o některých přestupcích:

V § 5 odst. 1, písm. g) se píše, že přestupku se dopustí fyzická osoba, pokud poškodí nebo neoprávněně zabere veřejné prostranství, veřejně přístupný objekt nebo veřejně prospěšné zařízení, jde-li o případy, které nelze postihnout podle jiných zákonů - zde se jedná o parkování na louce v sídlištích mimo plochy komunikací.

Zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích pak řeší zákaz stání na silniční vegetaci v § 27 odst. 1, písm. r). Tyto případy jsou zachyceny v ulici Jeronýmova, kde nejsou dokončené chodníky a jsou tam zelené pásy vegetace.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kamion zablokoval silnici u Hodkovic
Řidička v Líšném nedala přednost motocyklistovi
Řidiči v Turnově často parkují v protisměru
Řidička havarovala pod vlivem alkoholu v obci Bzí i s dítětem v autě
Jaká byla nehodovost v Libereckém kraji od ledna do dubna 2020?

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj schválil strategický dokument pro podporu podnikání a výzkumu

Krajský dokument staví na odborných kapacitách místní výzkumné základny a firem v oblasti strojírenství, sklářství, optiky, nanotechnologií, robotiky či umělé inteligence. Své priority opírá o nejpokročilejší znalosti a technologické trendy a formuluje opatření pro jejich maximální využití v regionu. Je úzce propojen s nastavením finančních zdrojů v oblasti výzkumu, vývoje a inovací v období 2021+ na evropské, národní i regionální úrovni. „Jsme si vědomi, že síla nápadů a inovací, na kterých můžeme stavět ekonomickou prosperitu našeho regionu, není závislá ani na počtu obyvatel ani na velikosti území," uvedl Michal Kříž, člen rady kraje pro resort regionálního rozvoje, evropských projektů a rozvoje venkova.

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Do Soutěže Karla Hubáčka 2020 se přihlásilo téměř padesát staveb
O cenu památkářů se uchází nádraží Martinice a Beranův hostinec
Hradišťan s Jiřím Pavlicou otevřou Sedmihorské léto 2020
V Semilech začnou místo herbicidů plevel likvidovat horkou párou
Léto na hradech a zámcích

Nejčtenější články

03.07.: Lidí s koronavirem je v kraji už 81, nejvíc zahraničních dělníků v Liberci
03.07.: Bozkovská pouť nabízí opět bohatý program
03.07.: Hasiči vyprošťovali tatrovku v Mašově

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT