MŠ a ZŠ Sluníčko v Turnově získává dřevěný fasádní obklad

20.08.2019 15:03:37 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

MŠ a ZŠ Sluníčko v Turnově získává dřevěný fasádní obklad

Do druhé poloviny se přehoupla výstavba denního stacionáře v MŠ a ZŠ Sluníčko. V tuto chvíli získává objekt dřevěný fasádní obklad, uvnitř se montují podhledy, probíhá osazování radiátorů, maluje se, pokládá dlažba na chodbách a schodišti. Dochází také k opravám omítek a obkladů ve staré části, kde se napojovala nástavba.

Stavba začala v dubnu a do konce června probíhala za provozu i s dětmi. O letních prázdninách začala největší rozpracovanost. „Nyní se finišuje s malbami, aby mohli nastoupit zaměstnanci na úklid. Poslední týden v srpnu se bude montovat výtah a 2. září bude pro děti vše připravené. Nové prostory se pak budou otvírat koncem září," shrnula ředitelka Dagmar Rakoušová.

Jak dodala, objekt bude v mnohem lepším stavu než dříve. V rámci víceprací se totiž napravily letité problémy. Do budovy už nebude zatékat a i ve staré části poteče teplá voda.

Výstavba denního stacionáře v MŠ a ZŠ Sluníčko Turnov<br />Autor: Zdenka Štrauchová Nástavbou se vytvoří kvalitní zázemí pro poskytování sociální služby denního stacionáře pro 10 klientů s kombinovaným postižením do 26 let a zajištění osobní asistence s kapacitou 10 osob, přičemž celá budova bude díky výtahu bezbariérová.

Na stavbu požádalo město o dotaci ve výši 12 398 083,20 Kč z celkových předpokládaných nákladů 13 775 648,00 v létě 2018 do Evropských fondů. Zastupitelé města rozhodli o realizaci i v případě, že by město dotaci neobdrželo, stavba proto byla zahájena již v dubnu.

„Teprve v červenci 2019 město obdrželo zprávu, že projekt pod názvem Denní stacionář v MŠ a ZŠ Sluníčko (s registračním číslem CZ.06.2.56/0.0/0.0/18_102/0008953) je finančně podpořen z Evropské unie prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu. Stavbu realizuje společnost čekro CZ, s.r.o. podle architektonického návrhu Ing. arch. Miloše Mlejnka," doplnila Eva Krsková, referent odboru rozvoje města.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Výstavba stacionáře v turnovském MŠ a ZŠ Sluníčko probíhá za provozu
V turnovské MŠ a ZŠ Sluníčko v dubnu zahájí stavbu denního stacionáře
Metalový koncert na Troskách pomohl turnovskému Sluníčku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů, provedených koncem června 2020 pramen pod Valdštejnem vyhovuje, ale pramen Boží vody nevyhovuje parametrům pro pitnou vodu.

Štěpánek trefil pro Jablonec Evropu

Štěpánek trefil pro Jablonec EvropuSouboj o konečné čtvrté místo ve Fortuna:lize nakonec vyšel lépe Jablonci, kterému stačila remíza s Baníkem, zatímco Liberec prohrál v Plzni. Remízový gól vstřelil za Jablonec obránce Štěpánek, pro nějž to byl první ligový gól. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký kraj zve na výlet, tentokrát na Čertovy kameny u Josefova Dolu
Hasiči upozorňují na prázdninová rizika
Hrad Valdštejn si připomíná rod Valdštejnů
Parní vlaky o prázdninách opět vyjíždí na koleje v Českém ráji
Bezpečná a zdravá cykloturistika s projektem Na kole jen s přilbou

Nejčtenější články

09.07.: Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia
08.07.: HZS Libereckého kraje převzal nové cisterny, testují barevné provedení
09.07.: Liberecký kraj posílil turistické vlaky z Liberce a Turnova na Malou Skálu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT