MŠ a ZŠ Sluníčko v Turnově získává dřevěný fasádní obklad

20.08.2019 15:03:37 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

MŠ a ZŠ Sluníčko v Turnově získává dřevěný fasádní obklad

Do druhé poloviny se přehoupla výstavba denního stacionáře v MŠ a ZŠ Sluníčko. V tuto chvíli získává objekt dřevěný fasádní obklad, uvnitř se montují podhledy, probíhá osazování radiátorů, maluje se, pokládá dlažba na chodbách a schodišti. Dochází také k opravám omítek a obkladů ve staré části, kde se napojovala nástavba.

Stavba začala v dubnu a do konce června probíhala za provozu i s dětmi. O letních prázdninách začala největší rozpracovanost. „Nyní se finišuje s malbami, aby mohli nastoupit zaměstnanci na úklid. Poslední týden v srpnu se bude montovat výtah a 2. září bude pro děti vše připravené. Nové prostory se pak budou otvírat koncem září," shrnula ředitelka Dagmar Rakoušová.

Jak dodala, objekt bude v mnohem lepším stavu než dříve. V rámci víceprací se totiž napravily letité problémy. Do budovy už nebude zatékat a i ve staré části poteče teplá voda.

Výstavba denního stacionáře v MŠ a ZŠ Sluníčko Turnov<br />Autor: Zdenka Štrauchová Nástavbou se vytvoří kvalitní zázemí pro poskytování sociální služby denního stacionáře pro 10 klientů s kombinovaným postižením do 26 let a zajištění osobní asistence s kapacitou 10 osob, přičemž celá budova bude díky výtahu bezbariérová.

Na stavbu požádalo město o dotaci ve výši 12 398 083,20 Kč z celkových předpokládaných nákladů 13 775 648,00 v létě 2018 do Evropských fondů. Zastupitelé města rozhodli o realizaci i v případě, že by město dotaci neobdrželo, stavba proto byla zahájena již v dubnu.

„Teprve v červenci 2019 město obdrželo zprávu, že projekt pod názvem Denní stacionář v MŠ a ZŠ Sluníčko (s registračním číslem CZ.06.2.56/0.0/0.0/18_102/0008953) je finančně podpořen z Evropské unie prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu. Stavbu realizuje společnost čekro CZ, s.r.o. podle architektonického návrhu Ing. arch. Miloše Mlejnka," doplnila Eva Krsková, referent odboru rozvoje města.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Výstavba stacionáře v turnovském MŠ a ZŠ Sluníčko probíhá za provozu
V turnovské MŠ a ZŠ Sluníčko v dubnu zahájí stavbu denního stacionáře
Metalový koncert na Troskách pomohl turnovskému Sluníčku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zrušení akcí v turnovské synagoze a na Valdštejně

Z důvodu nepříznivé epidemiologické situace a vzhledem k mezinárodnímu složení vystupujících interpretů, kdy slovenští členové nemohou do České republiky přijet, je zrušen koncert Jak chutná hudba, který se měl uskutečnit v sobotu 26. září v turnovské synagoze. Zároveň se na hradě Valdštejně ruší plánovaná akce Narozeniny vévody Albrechta z Valdštejna, která měla proběhnout také sobotu 26. září.

Do Přepeř přijede prvoligová Plzeň

Ve 3. kole Mol cupu přijede do Přepeř prvoligová Viktoria Plzeň! Tohoto soupeře přiřkl mužstvu z Českého ráje čtvrteční los, termín zápasu je sice určen na středu 30. září, ale je možné posunutí na 7. října nebo jiný den. Článek o posledním zápase Mol cupu Přepeř


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Jablonecké podzimní slavnosti 2020 s koncertem Anny K.
Policie žádá o pomoc v případu krádeže dvou motocyklů v Harrachově
Přehled fotbalových výsledků a tabulek šestého podzimního kola
Historické trio stříkaček zrenovovali hasiči ve Valteřicích
Město Semily druhé v Odpadovém Oskarovi 2020

Nejčtenější články

24.09.: Od 24. září se v Česku rozšiřují protiepidemická opatření
24.09.: Sjezd traktorů v Bozkově je pro rok 2020 zrušen!
25.09.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 25. do 28. září

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT