Můj domov je regionální učebnice Lomnicka, Semilska a Vysocka

11.03.2021 22:22:26 | Autor: Lenka Morávková | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Vysoké nad Jizerou,Semily,Lomnice nad Popelkou,Pojizeří

Můj domov je regionální učebnice Lomnicka, Semilska a Vysocka

Regionální učebnice Můj domov vznikla v rámci projektu Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání, zkráceně MAP Semilsko II, který pracuje pod patronací Místní akční skupiny Brána do Českého ráje, z. s. Učebnice byla tvořena více jak dva roky autorským týmem složeným z pedagogů a odborníků z regionu. Primárně je určena žákům základních škol.

Na necelých 200 stránkách učebnice shrnuje všechny informace a zajímavosti z ORP Semily. Nechybí úkoly a otázky pro žáky, ukázky z regionální literatury, nejrůznější zajímavosti. Kapitoly Geografie a Příroda popisují ORP Semily z pohledu geografického a přírodovědce. Regionální učebnice Můj domov

Kapitola Historie uceleně shrnuje historický vývoj regionu od pravěku po současnost a je doplněna dobovým obrazovým materiálem z regionálních institucí a od sběratelů. Poslední kapitola se věnuje všem 22 obcím ORP Semily. U každé obce je uvedena její stručná historie, informace o spolkovém životě a zajímavých osobnostech, nechybí pověst či příběh z obce. Kapitola je doplněna aktuálními fotografiemi zajímavých míst z jednotlivých obcí.

Kolektivu autorů se podařilo do jedné publikace shromáždit vše, co mohou pedagogové využít při výuce o regionu ORP Semily. Učebnice byly distribuovány zdarma na jednotlivé školy a do regionálních institucí na území ORP Semily.

Doufáme, že se regionální učebnice Můj domov bude našim žákům a pedagogům líbit, že je seznámí s bohatou historií a ukáže rozmanitost našeho regionu.

Za autorský tým Lenka Morávková

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Učebnice, mluvčí a další projekty MAP Semilsko pomáhají školám!
V Lomnici nad Popelkou proběhl I. den pedagogických inspirací

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Lze žádat o příspěvek na péči o trvalé travní porosty

V letošním roce je opět možné žádat o finanční příspěvek na péči o trvalé travní porosty. Tento příspěvek je určen na podporu cenných lučních společenstev a jeho zdrojem je Program péče o krajinu Ministerstva životního prostředí. Nově je tato finanční podpora dostupná i pro žadatele s menší výměrou lučního porostu - je možné žádat na podporu porostů o výměře 0,3-5 ha (3 000-50 000 m2). Příspěvek nelze kombinovat s příspěvky z Agroenviromentálně-klimatických programů Ministerstva zemědělství. Příspěvek slouží jako podpora péče o trvalé travní porosty, a to správnými a šetrnými způsoby, ať už se jedná o seč s úklidem travní hmoty nebo pastvu. Za seč není považováno mulčování. Výše příspěvku na posekané a sklizené pozemky bude určena jako podíl přidělených finančních prostředků a počtu hektarů travních porostů, zjištěných na základě přijatých žádostí. Uzávěrka příjmů všech žádostí je 31. května 2021.

Zrušení plánovaných květnových akcí na hradě Valdštejně

Z důvodu současných vládní nařízení a s nimi spojených opatření v naší republice jsou do konce května zrušeny všechny připravené kulturní akce na hradě Valdštejně. Uzavřeny pro návštěvníky zatím zůstávají kulturní památky hrad Valdštejn i Synagoga Turnov.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

KRNAP slaví Den Země letos tak trochu jinak
Rytkyně Pavlína Čambalová představuje výrobky ve vlastním ateliéru
Obrazem: Stovky lidí podpořily ředitele Waldorfské školy v Semilech
Postup kraje při výrobě prvních nanofiltrů řešil SÚKL jako přestupek
FOTO: Ve Studenci rekonstruovali kabiny a zázemí fotbalistů

Nejčtenější články

19.04.: Obrazem: Stovky lidí podpořily ředitele Waldorfské školy v Semilech
18.04.: FOTO: Ve Studenci rekonstruovali kabiny a zázemí fotbalistů
17.04.: Hasiči zasypali rozsáhlou olejovou skvrnu v Horních Mísečkách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT