Muž spadl z ferraty u Riegrovy stezky, hasiči našli v Jizeře už jen tělo

24.10.2014 22:01:00 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Muž spadl z ferraty u Riegrovy stezky, hasiči našli v Jizeře už jen tělo

Náročný zásah si připsali v pátek hasiči na Riegrově stezce. Celé odpoledne totiž hledali v korytě řeky Jizery muže, který se zřítil z ferraty Vodní brána naproti vstupu na známou stezku a dopadl z výšky 20 metrů do vody. Po dvou a půl hodinách hasiči vylovili mrtvé tělo po proudu řeky.

„Událost byla hasičům ohlášena před 15. hodinou odpolední. Na místě jako první zasahovali profesionální hasiči ze Semil, kteří ihned začali s člunem prozkoumávat koryto řeky. Problém byl, že se řeka po deštích hodně zakalila a dohlednost nebyla ani 20 centimetrů," popsala začátek zásahu tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.

Ve spolupráci s policisty bylo na Malé vodní elektrárně pod Spálovem domluveno zvýšení průtoku na stavidlech, aby v horní části nad splavem došlo k poklesu výšky hladiny, a hasiči s přivolanými potápěči Vodní a potápěčské záchranné služby Liberec mohli lépe prozkoumat dno řeky. Na místo byly povolány další jednotky hasičů, které monitorovaly břehy Jizery, a to i proti proudu směrem od Podspálova.

Pátrání po muži, který spadl z ferraty Vodní brána u Semil<br />Autor: HZS Libereckého kraje, Zdenka Štrauchová V půl šesté našli hasiči tělo muže zhruba 1,5 kilometru po proudu v korytě řeky zaklíněné mezi balvany. „Pomocí lezeckého vybavení ho vytáhli na břeh, naložili na nosítka a transportovali prudkým svahem k železnici. Zde tělo naložili na kolejový vozík a dopravili po železniční trati do Semil," upřesnila Štrauchová.

Celkem byly k události povolány čtyři jednotky - profesionální hasiči ze Semily, Turnova, dobrovolní hasiči z Železného brodu a Semil.

Na začátku září měli profesionální hasiči prověřovací cvičení přímo pro případ pádu z ferraty Vodní brána - podrobnosti zde. Ovšem na podobnou situaci se zřejmě zcela připravit nelze, vždy musí dbát horolezci především sami o svou bezpečnost, a to i na takovéto zdánlivě lehčí trase.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

FOTO: Nejméně tisíc turistů uctilo výročí Riegrovy a Palackého stezky
Na ferratě u Riegrovy stezky si hasiči vyzkoušeli záchranu zraněného
Záchranáři na Riegrově stezce nacvičovali transport osob
Semilští hasiči zachraňovali chlapce, který spadl na Riegrově stezce
U Semil čeká na zdatné jedince via ferrata Vodní brána

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 15 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Lídrem TOP 09 v Libereckém kraji bude Zdeněk Chmelík

Výkonný výbor TOP 09 schválil kandidáty pro volby do Poslanecké sněmovny. Lídrem TOP 09 v Libereckém kraji se stal zastupitel města Liberec a technický ředitel výrobní firmy Zdeněk Chmelík. Na dalších místech kandidátky najdeme lékaře Miloše Rejmonta, krajinného inženýra Jiřího Klápštěho nebo ředitele jazykové školy Jiřího Vondráčka. TOP 09 bude kandidovat v koalici SPOLU (ODS, KDU-ČSL, TOP 09). „Česká republika potřebuje plán pro cestu z krize, musíme konečně rozsvítit světlo na konci tunelu. Jako podnikatel sám moc dobře vím, jak těžké to dnes podnikatelé mají. Řadě z nich koronavirová krize zničila podnikání, jiní se drží zuby nehty a docházejí jim síly. Stát se bohužel na některé z nich úplně vykašlal a jiným poskytl jen nedostatečnou podporu. To jsou problémy, které musíme začít řešit co nejdřív,“ řekl lídr TOP 09 Zdeněk Chmelík.

Tipy na výlety po Českém ráji v nové podobě

Období jara a s ním spojené výletování se blíží. Pro snazší orientaci v nabídce regionu Sdružení Český ráj pro zájemce připravuje tipy na výlety v nové formě elektronického flipbooku. Aktuálně jsou k dispozici první z nich, a to je Český ráj ve filmu a pohádkách. „V katalogu najdete deset tipů na pohádkové výlety, v rámci kterých se můžete vypravit například na zámek Sychrov za princeznou Zlatovláskou, za čerty do Klokočských skal nebo loupežníkem Rumcajsem do Jičína. Flipbook si můžete pohodlně otevřít ve svých počítačích i telefonech, tipy jsou doplněny o fotogalerie a také trasu výletu na portálu mapy.cz," přiblížila Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Eva Samková vyhrála v Gruzii pošestnácté závod světového poháru
Rozhledna Dubecko měla být původně jen vysílač mobilního operátora
VIDEO: Požár haly v Chrastavě se řadí k největším v Libereckém kraji
Očkovat v Turnově se mohou občané nad 70 let i pedagogové
Policisté kontrolují dodržování zpřísněných protiepidemických opatření

Nejčtenější články

02.03.: Všímavý semilský hasič uspíšil záchranu zraněné sousedky
01.03.: ORP Turnov dostala výjimku z omezení pohybu osob
02.03.: Podkrkonošská uzenina z Bělé sklízí úspěchy celá léta

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT