Muzejní noc přenese do budoucnosti. A nejen pod Ještědem

12.05.2019 10:35:31 | Autor: Jan Mikulička | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Dolánky,Český ráj,Turnov,Liberecký kraj

Muzejní noc přenese do budoucnosti. A nejen pod Ještědem

Návrat do budoucnosti. Tak zní téma letošního ročníku tradiční akce Muzejní noc pod Ještědem. Zajímavé akce nabídne na mnoha místech Libereckého kraje. Nebude chybět světelná show, hudba, tanec a třeba i svezení na koloběžkách.

V Liberci se bude hlavní část programu odehrávat 17. května od 18 hodin na křižovatce mezi Severočeským muzeem, Technickým muzeem a Oblastní galerií. Křižovatka bude v tu dobu pro dopravu uzavřena.

„Muzejní noc se stala již tradiční vítanou a hojně navštěvovanou kulturní akcí. V ten den se stane křižovatka Masarykovy a Vítězné ulice v Liberci vlastně takovým náměstím plným lidí. Letošní rok je také 115. rokem existence Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, takže se Muzejní noc stane současně velkou oslavou tohoto výročí. Samozřejmě si od této akce slibujeme, že lidé navštíví muzea v regionu nejen v tento den, ale také v průběhu roku na mnoha zajímavých výstavách a akcích," uvedla radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje Květa Vinklátová.

Severočeské muzeum bude kvůli rekonstrukci stále nepřístupné, ale otevře alespoň věž, aby bylo možné se na celou tu slávu podívat z ptačí perspektivy. Otevřená bude Oblastní galerie a Technické muzeum. Populárně naučné vědecké centrum iQlandia své brány v ulici Nitranské otevře v 16 hodin za snížené vstupné.

Vratislavice nad Nisou lákají především fanoušky automobilového průmyslu do Automuzea a rodného domu Ferdinanda Porsche. A to nejenom na prohlídku unikátních exponátů, ale také na ochutnávku piv z pivovaru Konrád.

Muzejní noc připomene 115 let od založení jabloneckého muzea V Jablonci nad Nisou zahájí v tento den Muzeum skla a bižuterie oslavy 115. výročí svého založení. Dům manželů Scheybalových si připravil komentované prohlídky a výtvarné dílny. Více podrobností zde

V pořadí již šestnáctá muzejní noc se uskuteční ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě v sobotu 8. června. I letos je pro návštěvníky připravena večerní prohlídka expozic a výstavních prostor. Zároveň budou moci nahlédnout pod ruce odborných pracovníků, kteří na několika stanovištích představí svou práci. Krom toho nabídnou zajímavosti a tajnosti z depozitářů.

Ve stálých expozicích muzea chystají ve spolupráci s divadlem HRAjeto mimořádné oživení expozic. V galerii se lze podívat od 21 hodin na pohádku. Nebudou chybět tvůrčí dílny pro děti, malování na obličej, ale také prodej řemeslných výrobků a pestré občerstvení.

Během večera se představí několik dalších profesionálních i neprofesionálních souborů a umělců. V klášterní zahradě předvede taneční představení pražská skupina Siderea. Zazní také hudba skupiny Time Reborn a celým večerem budou provázet vystoupení žáků ZUŠ Česká Lípa, která je již tradičním partnerem muzejní noci. Do tmy zahalenou klášterní zahradu pak v závěru rozzáří poprvé světelná UV show v amfiteátru muzea. Celý muzejní večer završí od 23.00 vystoupení Jazzové farmy z domácí základní umělecké školy.

„S platnou vstupenkou z muzejní noci lze večer navštívit i Šatlavu - archeologické muzeum Českolipska," doplnil Zdeněk Vitáček, ředitel Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě.

Dne 13. června se pak uskuteční Turnovská muzejní noc, která návštěvníkům otevře Muzeum Českého ráje v Turnově. Zde započne výstava nazvaná Ze stébel a proutí, jež představí nářadí, náčiní a zvykoslovné předměty v tradiční lidové kultuře Pojizeří. V Kamenářském domě budou k vidění ukázky řemeslné výroby.

Dlaskův statek v Dolánkách nabízí návštěvu expozice Zrození, svatba, smrt. Své expozice v rámci tradiční Muzejní noci otevře i Dům přírody v Dolánkách.

Zajímavostí bude bezesporu pozorování oblohy z Hvězdárny Turnov. Ve všech objektech zapojených do Turnovské muzejní noci pak najdou zájemci stanoviště koloběžek. Díky nim se mohou po jednotlivých místech přesouvat.

Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Muzejní noc pod Ještědem 2018
FOTO: Muzejní noc v Semilech zahájili výstavou Ivana Bukovského

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jablonec vyhlásil soutěž architektů na novou podobu Slunečních lázní

V pondělí 9. září město Jablonec nad Nisou zveřejnilo ve Věstníku veřejných zakázek a v Úředním věstníku EU architektonickou soutěž, jejímž předmětem je řešení prostoru Slunečních lázní a okolí přehrady v Jablonci nad Nisou. Soutěž má přinést nejen řešení předmětné lokality, ale také partnera pro práci na dalších zásadních místech v okolí jablonecké přehrady. Další podrobnosti na Našem Jablonecku

Seminář ke kotlíkovým dotacím proběhne 16. září na turnovské radnici

Zateplení domu svépomoci, výměna oken a dveří, stavba nízkoenergetického domu, solární panely, zachytávání dešťové vody - i na to lze získat dotaci! V pondělí 16. září od 15 hodin se uskuteční v zasedací místnosti budovy Městského úřadu Turnov, Antonína Dvořáka 335, č. 215 seminář ke kotlíkovým dotacím. Zároveň se zájemci dozví i informace o dotacích pro úspornou domácnost. Elektronický příjem žádostí bude odstartován v pondělí 23. září 2019 od 16 hodin. Odesláním elektronické žádosti si žadatelé zajistí pořadí, ovšem poté je třeba do 10 pracovních dní vytištěnou a podepsanou žádost včetně příloh doručit na adresu krajského úřadu. Více informací ke kotlíkovým dotacím


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Cyklojízda Greenway Jizera 2019 se koná 22. září
Zářijové novinky ze semilské knihovny
Skupina Českého poháru volejbalistek se hrála v Turnově
Rozloučení s létem aneb Putování s Večerníčkem v Pelešanech
Komedie Tři v tom pobaví diváky ve Slané

Nejčtenější články

12.09.: Slavnost úrody Semilský pecen se koná již pošestnácté
12.09.: Okresní přebor: Mírová v souboji o čelo vyplenila Libštát
14.09.: Přehled fotbalových výsledků šestého podzimního kola

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT