Můžete si půjčit knihu z krajské miniknihovny

12.03.2019 21:46:11 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Můžete si půjčit knihu z krajské miniknihovny

V březnu se slaví Světový den poezie a v dubnu pak Mezinárodní den dětské knihy a Světový den knihy a autorského práva. Krajský úřad Libereckého kraje se proto rozhodl podpořit čtenářství a snaží se propagovat i regionální literaturu. Vyhlašuje již podruhé soutěž Kniha Libereckého kraje a pro příchozí i zaměstnance krajského úřadu má ve svém vestibulu připravenou miniknihovnu. Zájemci si zde mohou vypůjčit a sami nabídnout různé knižní tituly.

Jedná se o podobný projekt, jako jsou knihobudky. Rozdíl je v tom, že se liší formou a nejčastěji mají podobu ptačích budek, poličky, lednice nebo skříňky. Jedná se o tzv. pouliční knihovny, které fungují na principu „půjč a vrať".

Každý, kdo navštíví budovu krajského úřadu, má možnost si knížku bezplatně vypůjčit, přečíst (např. hned na úřadě při čekání na vyřízení úřední záležitosti) nebo si ji odnést domů. Pokud čtenáře kniha zaujme, může si ji nechat a nahradit jinou knihou. Úřední hodiny jsou v pondělí a středu mezi 7. až 17. hodinou, v úterý a čtvrtek od 7 do 16 hodin a v pátek od 7 do 15 hodin.

„Miniknihovna je taková drobná služba pro zaměstnance a návštěvníky krajského úřadu. Každý máme doma knihy, které můžeme postrádat a ostatní by si je rádi přečetli. Naše miniknihovna takové možnosti nabízí," dodala Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Celý projekt knihobudek (miniknihoven) se objevil v roce 2009 v Houstonu ve státě Wisconsin. Od roku 2010 vznikají veřejné knihovničky po celém světě včetně České republiky.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Knihovny v kraji oslaví již podesáté Březen, měsíc čtenářů
Vyhlásili druhý ročník soutěže Kniha roku Libereckého kraje
Mezi krajskými knihovnami ocenili i knihovnu v Košťálově

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Liberecký kraj ocení pedagogické pracovníky

Ve středu 27. března 2019 se uskuteční v prostorách multimediálního sálu Libereckého kraje již 17. ročník oceňování pedagogických pracovníků škol a školských zařízení v regionu. Ocenění proběhne k příležitosti připomenutí Dne učitelů. Celkem se sešlo 31 nominací a Výbor pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost vybral 21 oceněných. Za šestnáct let trvání bylo oceněno již 330 pedagogů.

Liberecký kraj vyhlásí vítěze krajského kola soutěže Zlatý erb

Liberecký kraj ve spolupráci se spolkem Český zavináč vyhlásí v pondělí 25. března 2019 vítěze krajského kola 21. ročníku soutěže Zlatý erb. Slavnostní vyhlášení soutěže, která hodnotí městské a obecní weby a elektronické služby občanům, se bude konat v multimediálním sálu Krajského úřadu Libereckého kraje od 14 hodin za přítomnosti představitelů zúčastněných obcí a měst Libereckého kraje a dalších hostů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Lízátkové závody na Benecku 2019
Horská služba se v Harrachově setkala s Krakonošem
Křišťálový glóbus za vítězství SP vybojovala i Ester Ledecká
Na 26. ročníku Českého lva byli výrazně vidět tvůrci z Pojizeří
Kraj reaguje na námitky proti zadáním na rekonstrukce silnic

Nejčtenější články

22.03.: Šťastný konec pátrání: Malého chlapce hledali policisté i občané Semil
21.03.: Jarní trh v Libštátě opět nabídne výrobky pro domácnost i pro radost
23.03.: Přehled fotbalových výsledků druhého jarního kola

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT