Můžete si půjčit knihu z krajské miniknihovny

12.03.2019 21:46:11 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Můžete si půjčit knihu z krajské miniknihovny

V březnu se slaví Světový den poezie a v dubnu pak Mezinárodní den dětské knihy a Světový den knihy a autorského práva. Krajský úřad Libereckého kraje se proto rozhodl podpořit čtenářství a snaží se propagovat i regionální literaturu. Vyhlašuje již podruhé soutěž Kniha Libereckého kraje a pro příchozí i zaměstnance krajského úřadu má ve svém vestibulu připravenou miniknihovnu. Zájemci si zde mohou vypůjčit a sami nabídnout různé knižní tituly.

Jedná se o podobný projekt, jako jsou knihobudky. Rozdíl je v tom, že se liší formou a nejčastěji mají podobu ptačích budek, poličky, lednice nebo skříňky. Jedná se o tzv. pouliční knihovny, které fungují na principu „půjč a vrať".

Každý, kdo navštíví budovu krajského úřadu, má možnost si knížku bezplatně vypůjčit, přečíst (např. hned na úřadě při čekání na vyřízení úřední záležitosti) nebo si ji odnést domů. Pokud čtenáře kniha zaujme, může si ji nechat a nahradit jinou knihou. Úřední hodiny jsou v pondělí a středu mezi 7. až 17. hodinou, v úterý a čtvrtek od 7 do 16 hodin a v pátek od 7 do 15 hodin.

„Miniknihovna je taková drobná služba pro zaměstnance a návštěvníky krajského úřadu. Každý máme doma knihy, které můžeme postrádat a ostatní by si je rádi přečetli. Naše miniknihovna takové možnosti nabízí," dodala Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Celý projekt knihobudek (miniknihoven) se objevil v roce 2009 v Houstonu ve státě Wisconsin. Od roku 2010 vznikají veřejné knihovničky po celém světě včetně České republiky.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Knihovny v kraji oslaví již podesáté Březen, měsíc čtenářů
Vyhlásili druhý ročník soutěže Kniha roku Libereckého kraje
Mezi krajskými knihovnami ocenili i knihovnu v Košťálově

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Další dopravní omezení v Turnově, tentokrát v Palackého ulici

V sobotu 18. května proběhne v Palackého ulici v Turnově vyzvedávání vnějších znaků vodovodního potrubí do úrovně vozovky a oprava jednoho kanalizačního poklopu. „Provoz bude výrazně omezen, pro průjezd zůstane vždy pouze jeden jízdní pruh. Pro cestu přes Jizeru autem využijte velkého mostu," upozornil Pavel Vaňátko, vedoucí odboru dopravy turnovské radnice. Oproti původnímu omezení na několik dní se firma aktuálně bude snažit všechny potřebné úpravy udělat v jednom dni. Od neděle 19. května by tak Palackého ulice měla být opět průjezdná bez omezení. Harmonogram rekonstrukcí silnic v Turnově

Cestu pohádkovým lesem připravují v Lomnici nad Popelkou

Už 34. ročník tradičního turistického pochodu pro děti i rodiče světem pohádkových postaviček v Oboře v Lomnici nad Popelkou se koná v sobotu 18. května od 9 hodin. Pořádá Středisko volného času Sluníčko Lomnice nad Popelkou. Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

K zápisům do mateřských škol dorazilo v Turnově 261 dětí
Pasecký Památník zapadlých vlastenců bronzový v Gloria musaealis
Organizace v sociální oblasti budou moci zažádat kraj o předfinancování
Hasičský Soptík pokračoval v Kundraticích a Bozkově
Pokračují práce v turnovské Nádražní ulici. Známe harmonogram

Nejčtenější články

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT