Mužstva krajského přeboru startují do fotbalového jara

25.03.2017 11:51:54 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov,Karlovice - Sedmihorky,Semily,Lomnice nad Popelkou

Mužstva krajského přeboru startují do fotbalového jara

Do jarní části soutěže o víkendu vstupují po divizních i fotbalisté v krajském přeboru. Přinášíme zhodnocení zimní přípravy i několik změn v pojizerských týmech, tedy FK Sedmihorky, TJ Sokol Bozkov, FC Lomnice nad Popelkou a SK Semily.

 

FK Sedmihorky, 5. místo, 24 bodů

Sedmihorské mužstvo po lednové fyzické přípravě sehrálo několik přípravných duelů s bilancí tří výher, jedné remízy a jedné prohry.

Podstatná změna se udála na trenérské lavičce, protože Bohuslava Dvořáka po dvou sezonách vystřídal Stanislav Kodr. To ale není jediná změna, díky dobrým podzimním výkonům si vysloužili přesun do divizního Turnova Miroslav Petrlák a Marcel Špína, což může být velké oslabení.

Přípravné zápasy: Sedmihorky - Horky u Benátek 2:5; - Jičín 3:3; - Kosmonosy 4:3;  - Jenišovice 5:2; - Pěnčín u Turnova 9:0. Krajský pohár: Sedmihorky - Horní Branná 10:0 (5:0)

TJ Sokol Bozkov, 8. místo, 18 bodů                                           

Logo Sokol Bozkov

Mužstvo začalo zimní přípravu v polovině ledna formou tréninků, a to dvakrát týdně na umělé trávě v Železném Brodě. Změny v týmu proběhly dvě, přichází zkušený hráč Jan Landyš, loňský účastník divizního týmu Trutnova a místo Emila Šafáře nastoupil jako nový trenér Petr Koucký.

Bozkov odehrál v rámci zimní přípravy čtyři přípravná utkání. První na umělé trávě ve Vrchlabí s Pěnčínem u Jablonce, jenž je účastníkem liberecké I.B třídy, kde s neúplným kádrem, posíleným o několik dorostenců a po vyrovnaném poločase nakonec podlehli 3:0. Druhý zápas se odehrál na umělé trávě ve Mšeně s Jabloncem U19, kterému Bozkovští podlehli 4:0 i přes slibný úvod, kdy jsme několikrát ohrozili bránu soupeře, ale branku vsítit nedokázali. Další dvě utkání už skončila pro Bozkovské výborně, dokonce vysokými výhrami. Oproti prvním dvěma zápasům už tým posílil nováček Landyš a také mužstvo mělo víceméně podobu, kterou bude mít na jarní sezonu. V pořadí třetí utkání čekalo hráče s Osečnou z liberecké I.B třídy, na umělé trávě v Českém Dubu. Zápas, který začal lépe pro soupeře, jenž vstřelil první branku, nakonec skončil neuvěřitelných 9:1 pro Bozkovské. O góly se postarali po dvou brankách Plátek, Makula, Řeháček a po jedné brance Landyš, Vrchovský a Havel. Poslední utkání se odehrálo v Benátkách nad Jizerou proti celku z Větřní, účastníkovi I.A třídy v Jihočeském kraji. Tento zápas také Bozkovští zvládli a vyhráli 6:1, a to mnoho dalších „tutovek" neproměnili. O góly se postarali Mazánek, Landyš, Makula, Červený a Řeháček přispěl dvěma brankami. 

V rámci prvního kola krajského poháru Bozkov jasně vyřadil Rovensko, takže podle přípravy mohou být v tomto mužstvu vcelku spokojení.

Přípravná utkání: Bozkov - Pěnčín 0:3 (0:0);  - Jablonec n. N. U19 0:4 (0:2); - Osečná 9:1 (3:1); - Větřní 6:1 (3:0). Krajský pohár: Rovensko - Bozkov 1:4 (0:3).

FC Lomnice nad Popelkou, 9. místo, 18 bodů                            

Lomnické mužstvo se mohlo připravovat od ledna v domácích podmínkách. Hlavní herní přípravou byl domácí zimní turnaj, na kterém fotbalisté sehráli hned sedm utkání s bilancí tří výher, jedné remízy a tří proher a skončili na celkovém šestém místě.

K dispozici téměř určitě nebude kapitán Aleš Gaubman, který utrpěl na podzim vážné zranění hlavy. Tradiční oporou zůstává útočník Daniel Drahoňovský, který má na kontě z podzimu 9 branek, ale v přípravě odehrál některé zápasy i jako stoper.

„S 18 body po podzimu jsme spokojení, to je pro nás milé překvapení. Vylepšili jsme hru na domácím hřišti a získali celkem 15 bodů. Na jaře ovšem doma přivítáme mnohem více silných celků, takže to pro nás bude určitě těžší," uvedl už po skončení podzimní části trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Výsledky na zimním turnaji: Lomnice - Bakov 4:1; - Sobotka 1:7; - Přepeře 1:2; - Košťálov 5:1; - Miletín 3:3; - Železný Brod 6:0; - Semily 1:3. Krajský pohár: Lomnice - Přepeře 2:2, 2:4 na penalty.

SK Semily, 14. místo, 2 body                                                     

Semilští hráči se sešli k zahájení zimní přípravy 9. ledna 2017 v kabinách městského stadionu. První tři týdny se třikrát až čtyřikrát týdně mužstvo připravovalo jen fyzicky a kondičně v Semilech, další týdny tréninku probíhaly v Semilech i na umělce v Lomnici, kde také odehráli zimní turnaj.

„S přípravou jsem spokojený a musím poděkovat všem hráčům za docházku a pochválit je. Přípravu měli opravdu náročnou, podstoupili 32 tréninkových jednotek a 9 přípravných utkání. Jsem rád, že ji hráči v tomto zatížení zvládli a udělali zase kus velké práce do budoucna. Poslední tři přípravná utkání kdy už hráči necítili takovou únavu jako s prvního měsíce přípravy, ukázala herní zlepšení. Proto mě trochu mrzí zrušená generálka s Jablonečkem 18. března, o to více budeme natěšení na první mistrovský zápas," uvedl trenér Semil David Grebeníček, který ještě dodal: „Taky chci poděkovat vedení lomnického fotbalu za podmínky, které nám umožnili, abychom kvalitně odtrénovali, u nás v Semilech k tomu podmínky nemáme. Přesto to tam máme rádi a už se těšíme na první mistrovské utkání a na naše fanoušky, kteří na nás doufám po podzimní části nezanevřeli."

Výsledky na zimním turnaji: Semily - Sobotka 1:3; - Přepeře 1:3; - Košťálov 2:2; - Miletín 9:0; - Železný Brod 3:1; - Bakov n. J. 1:2; - Lomnice 3:1. Na lomnickém turnaji skončili Semilští na 5. místě se ziskem 10 bodů a skóre 20:12. Sehráli dvě přípravná utkání mimo turnaj, s Pěnčínem prohráli v Jablonci 0:3 a s Desnou 2:4.

Hráči v přípravě: Brankáři: D. Sedláček, J. Zamastil, K. Seifert. Hráči: J. Chlupáč, J. Motejlek, M. Liška, Š. Zonyga, M. Hradecký, M. Močkovský, D. Grebeníček, J. Frolík, D. Pácalt, M. Lukeš, D. Seifert, D. Preissler, P. Javůrek, T. Houžvička, M. Štěpnička, M. Sedlák, J. Sedlák, D. Rypl, a dva mladší dorostenci L. Zelenka a M. Podzimek.

Tabulka krajského přeboru po podzimu:

1.
Mšeno 13111158:934
2.Č. Lípa 1384139:1428
3.Hrádek 1382326:2226
4.Velké Hamry 1373334:2024
5.Sedmihorky 1380537:2724
6.Doksy 1365229:1923
7.Skalice 1363432:2421
8.Bozkov 1353533:3218
9.Lomnice 1360723:3518
10.B. Kostel 1342716:3814
11.Železný Brod 1341823:2913
12.Višňová 1340930:3512
13.Frýdlant 13101224:663
14.Semily 13021111:452

První jarní kolo krajského přeboru:

Sobota 10.30: Frýdlant - Sedmihorky
15.00: Semily - Železný Brod
Česká Lípa - Lomnice
Neděle 10.30: Skalice - Bozkov

Související články:

Co se hraje v Pojizeří za fotbaly o víkendu?

Fotbalisté zahájili jaro prvním kolem krajského poháru

Fotbalisté Turnova vstupují do jarní části divize

Se zimní přípravou jsou v Přepeřích spokojení

Fotbalisté Přepeř vyhráli zimní turnaj v Lomnici

Sedmihorky v přípravě remizovaly s Jičínem a porazily Kosmonosy

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Malba Svět vody Heshama Malika v přepeřské elektrárně je dokončena
Turnovský pumptrack získává podobu, otevřou ho na konci prázdnin
Zlatá popelnice 2019: nejlíp třídí odpady v Jablonečku a Rokytnici
Památkou Libereckého kraje 2019 je sídlo sklářské společnosti Lasvit
Proměny míst představí putovní výstava Má vlast cestami proměn

Nejčtenější články

01.07.: V Košťálově někdo střílí na domácí kočky. Dvě jsou zraněné
01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
30.06.: Program Jilemnického léta 2020

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT