Na atletickém šampionátu startovali i závodníci z Turnova
20.06.2012 09:13:51 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov
O víkendu proběhl v jihomoravském Vyškově 43. ročník Mistrovství České republiky v atletice, kterého se účastnilo i několik závodníků AC Syner Turnov. Zároveň byl šampionát i dalším kolem extraligy družstev, kde se letos Turnovu nedaří a je zatím na posledním místě.
Nikdo z turnovských atletů na medaili nedosáhl, ale k vidění byly kvalitní výkony na hranici finálové účasti. Celkově devátý skončil v běhu na 800 metrů Jan Tomeš, který výkonem 1:54,03 opravdu jen těsně nepronikl do osmičlenného finále i proto, že doběhl čtvrtý v nejrychlejším ze tří rozběhů.
Na 11. místě doběhl na 3000 metrů překážek Jaromír Dědeček díky času 9:51,58, čtvrtý byl ve stejném běhu Radek Groh (čas 9:10,25), který se šampionátu účastnil v dresu Dvora Králové nad Labem, ale jinak je též členem extraligového družstva AC Syner Turnov. V běhu na 400 metrů byl třináctý Adam Zikmund díky času 50,32.
Ve Vyškově startovaly i turnovské štafety
Kvůli zisku bodů do extraligy družstev na šampionátu startovali i turnovské štafety, ta na 4x 100 metů ve složení Haloun, Šťastný, Krištof a Zikmund byla osmá v čase 43,71. Podobně si vedla štafeta na 4x 400 metrů ve složení Tomeš, Krištof, Zikmund a Dědeček, která byla devátá za 3:35,01.
Dva bývalí závodníci Turnova, nyní v dresu Dukly Praha startovali na 110 metrů překážek, když Adam Sebastián Helcelet skončil šestý v čase 14,66 a na 11. místě doběhl v čase 14,98 Lukáš Haloun.
Za Turnov startovala ještě Barbora Jíšová v běhu na 3000 metrů překážek, loni ještě juniorka doběhla v kategorii žen na pátém místě za 11:31,91.
Účast v extralize může být letos poslední
Po dvou kolech započítávaných do extraligy družstev je situace družstva AC Syner Turnov kritická. V obou kolech totiž skončilo poslední. Navíc bude počet družstev pro příští rok redukován z deseti na osm, což dále snižuje šanci Turnova na záchranu.
„Pomalu se smiřujeme s tím, že extraligu po nepřetržité 15 leté účasti opustíme. Letošní tým utrpěl generační výměnou i odchodem některých závodníků do Dukly Praha. Sice ještě budou probíhat mítinky pro třetí kolo, ale šance na záchranu je opravdu velmi malá," je už téměř smířen se sestupem dlouholetý šéftrenér AC Syner Turnov Aleš Drahoňovský.
V turnovském atletickém oddíle přitom za uplynulá léta vychovali velké množství reprezentantů, momentálně sedm nadějných závodníků působí v Dukle Praha a čtyři odchovanci AC Syner Turnov budou v příštím týdnu startovat na Mistrovství Evropy v Helsinkách - desetibojař Helcelet, koulař Žalský, kladivář Melich a překvapivě se nominoval i nadějný překážkář Brož.
Turnovští žáci získali na krajských přeborech celkem 21 medailí
Šebrle i Helcelet získali v Kladně limit na mistrovství Evropy
Přehled k nedávnému Memoriálu Ludvíka Daňka v Turnově:
Foto a video: Diskaři Hartingovi chybělo 59 cm k rekordu Daňkova memoriálu
Fotomomentky z Daňkova memoriálu 2012
Více zpravodajství z atletiky
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy
Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.
Krajský odbor silničního hospodářství bude od ledna řídit Frömelová
Rada Libereckého kraje obdržela v úterý 2. prosince návrh na jmenování Bc. Dominiky Frömelové, DiS. do funkce vedoucí odboru silničního hospodářství Krajského úřadu Libereckého kraje s účinností od 1. ledna 2026. Do výběrového řízení vypsaného 2. října 2025 se přihlásila jedna uchazečka. Dominika Frömelová dlouhodobě působí na daném odboru, kde zastává od roku 2024 pozici vedoucí oddělení dopravně správních agend, a tak byla doporučenou kandidátkou pro jmenování krajskou radou. Ve funkci nahradí odchodivšího Zdeňka Borovičku.
Nejnovější články
Krkonošské muzeum v Jilemnici rozšířilo sbírky o kresby Jiřího Šlitra
Rybova Česká mše vánoční rozezní opět kostely v Semilech i Bozkově
Rekonstrukce tunelu a mostů na I/35 v Liberci míří do finále
První den roku 2026 v Turnově bude bez Novoročního ohňostroje
Vánoční koncert pěveckého sboru ROSEX opět v ruprechtickém kostele
Nejčtenější články
17.12.: Hasiči vytahovali v Košťálově auto z potoka
16.12.: Střední školy v Libereckém kraji pomáhají
16.12.: Avatara 3 uvádí Kino Jitřenka už od 17. prosince
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.

