Na boj proti drogám vydal v roce 2019 kraj bezmála 11 milionů

30.07.2020 07:03:42 | Autor: Andrea Fulková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Na boj proti drogám vydal v roce 2019 kraj bezmála 11 milionů

Na protidrogovou politiku vydal v loňském roce Liberecký kraj zhruba 10,7 milionu korun. Z toho 4,4 milionu směřovalo na podporu odborných služeb protidrogové prevence, jakými jsou terénní programy, kontaktní centra, léčba a resocializace, 5 milionů činila dotace na ošetření osob v záchytných stanicích a nemocnicích. Uvádí to výroční zpráva protidrogové politiky Libereckého kraje za rok 2019, kterou schválila na svém posledním jednání rada kraje.

„Boj se závislostmi je bojem neustálým a Liberecký kraj jej dlouhodobě podporuje. Velký význam mají v tomto boji také preventivní opatření, jako například varovné kampaně. Ty pomáhají k tomu, aby drogám, alkoholu či jiným závislostem nepropadali mladí lidé, právě u nich je prevence důležitá," uvedl Pavel Svoboda, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí. „Na prevenci šlo z kraje zhruba 1,2 milionu."

Co se užívání nelegálních látek týče, nalézá se Liberecký kraj hned za regiony s extrémně zasaženými oblastmi, jakými jsou Praha, Ústecký a Moravskoslezský kraj. Počty těch, kteří drogy užívají, přitom trvale narůstají. Nejrozšířenější nelegální látkou mezi obecnou a školní populací je marihuana, mezi problémovými uživateli pak pervitin.

„Síť protidrogových služeb v Libereckém kraji je relativně stabilizovaná, nutno však dodat, že se jedná o síť minimální, která má co do typu služeb a dostupnosti péče v rámci území značné rezervy," poznamenal náměstek Svoboda.

Jako nevyhovující se jeví metodické vedení a nedostatečná podpora primární prevence. „Neziskové organizace trápí nejednotný způsob financování protidrogových služeb, které není dlouhodobé a nemá koncepci. Je vícezdrojové, přičemž organizace musí splňovat řadu pravidel a dodržovat různé povinnosti," podotkl Svoboda.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na boj s drogovou závislostí dá letos kraj přes čtyři miliony korun

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Cvičení dobrovolných hasičů proběhlo v Josefově Dole

Obrazem: Cvičení dobrovolných hasičů proběhlo v Josefově Dole Cvičení dobrovolných hasičů zaměřené na hledání osob v sutinách probíhalo v pátek 7. srpna v Josefově Dole. Účastnili se hasiči SDH Smržovka, SDH Josefův Důl, SDH Lučany nad Nisou a psovodi z Hejnic. Podrobnosti a fotogalerie na Našem Jablonecku

Plavecký bazén v Jablonci je opět v provozu

Od úterý 4. srpna je jablonecký plavecký bazén opět otevřený pro veřejnost, od pátku i sluneční louka. V důsledku pozitivních testů na koronavir u dvou zaměstnanců plaveckého bazénu musel být v minulých dnech uzavřen. Běžný provoz byl obnoven 4. srpna. Více informací na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Nová Bítouchovská lávka už je na místě, ještě ale není přístupná
Vyjížďka na kolech nedopadla dobře. Seniorka skončila v nemocnici
Kapela Znouzectnost opět zahraje v lomnickém klubu
O činnosti ČČK Semily v nouzovém stavu při pandemii covid–19
Rada Libereckého kraje odvolala dva členy představenstva Silnice LK

Nejčtenější články

09.08.: Fotbalisté FC Lomnice jsou s přípravou na sezonu spokojení
09.08.: FOTO: Fanoušci historie v Martinicích viděli legiovlak i parničku
11.08.: Vyjížďka na kolech nedopadla dobře. Seniorka skončila v nemocnici

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT