Na bytový dům ve Slunečné ulici v Turnově zrušili stavební povolení

07.05.2021 21:30:32 | Autor: Klára Preislerová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Na bytový dům ve Slunečné ulici v Turnově zrušili stavební povolení

Krajský úřad Libereckého kraje ve věci stavby bytového domu ve Slunečné ulici na Vrchhůře provedl přezkum rozhodnutí stavebního úřadu v Turnově a rozhodl o jeho zrušení pro nezákonnost. Případné odvolání proti rozhodnutí nemá odkladný účinek.

Hlavním důvodem zrušení stavebního povolení je chybějící posouzení vlivu stavby na krajinný ráz, a z něj vyplývající závazné stanovisko odboru životního prostředí Městského úřadu v Turnově. V samostatném odvolání sousedů, kteří poukazovali na špatně vymezené účastníky řízení, nesoulad s územním plánem, omezení soukromí, nerespektování výškové hladiny, narušení výhledu, naopak krajský úřad rozhodl o nepřípustnosti a odvolání zamítl. Vše se nyní vrací zpět na stavební úřad do Turnova, kde se povede nové řízení.

„Ano, Krajský úřad Libereckého zrušil 28. dubna 2021 vydané stavební povolení na stavbu bytového domu ve Slunečné ulici," řekl starosta města Turnov Tomáš Hocke a dodal, že nyní bude stavba pozastavena, až do doby vydání případného nového stavebního povolení.

„Za samosprávu města Turnova budeme uplatňovat požadavek na doplnění řízení o nezávislé posouzení vlivu stavby na krajinný ráz, případně další doporučení městského architekta. Velmi mě mrzí, že si stavební úřad ani odbor životního prostředí nevšimli, že takto zásadní stanovisko chybí a vydali bez něj stavební povolení."

„Proč jsem v radě města původně vstup do řízení nepodpořil? Protože to bylo postaveno na domnělých informacích o špatně vymezeném okruhu účastníků řízení nebo o nesouladu stavby s územním plánem města. To rozhodnutí krajského úřadu nepotvrdilo. Kolegové radní chtěli, abychom vstoupili do řízení dříve, než jsme zjistili, co je špatně. Takové posuzování nepřísluší samosprávě, ale musí ho posoudit státní správa. Čekal jsem na rozhodnutí, které přišlo a konkretizuje další kroky pro samosprávu, rada města nemůže jednat bezhlavě," sdělil starosta.

I když se stavba lidem nelíbí, úředník podle něj nemůže vkládat do řízení sympatie a své pocity. Sbírá jednotlivá závazná stanoviska - posouzení v oblasti odpadů, ochrany ovzduší, památkové péče, soulad s územním plánem a mnohá další. Na základě nich následně stavební úřad rozhodne.

„Vše se nyní vrací zpět na stavební úřad do Turnova, kde bude vše přezkoumáno a doplněno chybějící. Rozhodnuto v jednoduchých věcech má být bez zbytečného odkladu, nejdéle však do 60 dnů, pro zvlášť složité případy stanoví stavební zákon lhůtu 90 dnů," dodala tajemnice Městského úřadu Turnov Eva Honzáková. Otevírá se řízení pro stávající účastníky řízení. Další rozšíření účastníků krajský úřad zamítl.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jak je to s bytovým domem ve Slunečné ulici na Vrchhůře

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Víkend sklářského řemesla oživí Kittelovo muzeum

Rok 2022 je vyhlášen celosvětovým rokem skla. Jako předzvěst roku skla a jako poctě této surovině a sklářskému řemeslu vůbec, připravili Setkání sklářů na Kittelově muzeu, které se uskuteční o víkendu 16. a 17. října. Podrobná pozvánka na Našem Jablonecku

Krajský úřad hostil konferenci o veřejných zakázkách

Další ročník konference k problematice zákona o zadávání veřejných zakázek se 7. a 8. října konal na Krajském úřadu Libereckého kraje. Účastnili se pracovníci krajských úřadů, kteří se zpracováním těchto zakázek zabývají. Nad konferencí převzal záštitu Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. „Předávání zkušeností v tomto oboru mezi takzvanými zakázkářemi napříč kraji je nesmírně cenné a jsem rád, že jej můžeme podpořit. Liberecký kraj mimo jiné zajišťuje v souladu se zákonem o veřejných zakázkách už bezmála deset let pro objekt krajského úřadu, příspěvkové organizace zřizované krajem, jím řízené společnosti a některé obce výběr dodavatele elektřiny a zemního plynu, a to nákupem komodit na burze. Výrazně tím ušetříme," prohlásil náměstek Miklík.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Tobruk a Václav Marhoul v krajské knihovně
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 12. podzimního kola
Závodnice aerobiku úspěšné v Semilech i Praze
Obnovu oltáře v zákupském kostele podpořil kraj statisíci
Kraj a veterina žádají, aby lidé nechodili do lesů a hlásili mrtvé divočáky

Nejčtenější články

13.10.: I.A třída: Ze souboje s prvním Pěnčínem veze Bělá bod za remízu
14.10.: V Krkonošské ulici v Jilemnici přejdete bezpečně
16.10.: Závodnice aerobiku úspěšné v Semilech i Praze

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT