Na domácím hřišti turnovští volejbalisté bez bodů a výhry

22.10.2019 09:00:24 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Volejbalisté Turnova hostili v sobotu 19. října nováčka soutěže SKP Kometu Brno. Turnováci si chtěli napravit reputaci po přechozích zápasech a zapsat si body do tabulky. Domácí hráči měli skoro kompletní soupisku. Svoji ligovou premiéru si odbyl Tomáš Morávek (smečař) a další posilou byl Jiří Hadwiger (blokař).

TJ Zikuda Turnov - SKP Kometa Brno 1:3 (-22, 20, -20, -16)

Do prvního zápasu nastoupili domácí hráči s odhodláním a bojovností. Celý set bylo vyrovnané skóre až do stavu 22:22. Za tohoto stavu se domácím hráčům nepodařilo složit klíčové míče a soupeř této šance využil a získal set ve svůj prospěch. Druhý set byl úplně jiný. Od začátku si hráči Turnova drželi 4bodový náskok, který si drželi až do konce setu. Třetí set začal podobně jako druhý. Bohužel opět přišla ztráta koncentrace a malý důraz na útoku a chyby při zakončování míčů, které soupeř jednoznačně trestal a využil ve svůj prospěch. Domácím hráčům nezbylo nic jiného, než bojovat o prodloužení zápasu a o pátý set. Bohužel snaha spíše zůstala v hlavách a nepřešla v činy a čtvrtý set domácí hráči nedotáhli do vítězného konce.

Sestava Turnova: Folprecht, Chum, Peníška, Kovář, Vacík, Žalský. Střídali: Kuncíř, Zelfel, Morávek, Hadwiger.

TJ Zikuda Turnov - SKP Kometa Brno 1:3 (23, -22, -19, -19)

Do druhého zápasu nastoupili domácí hráči s odhodlání na bodový zisk. Z tohoto důvodu došlo i k menší změně sestavy, kdy na libero nastoupil Folprecht. Od začátku si Turnováci drželi tříbodový náskok, který dotáhli do vítězného konce. Bohužel v druhém setu nedokázali navázat na set první a příliš velké chyby na útoku, které soupeř trestal, znamenaly vítězství hostujícího týmu. Dá se říci, že se jednalo o zásadní zlom v druhém zápasu a domácí hráči již nestačili zareagovat na tempo soupeře a ztratili druhý zápas v poměru 3:1.

Sestava Turnova: Kuncíř, Peníška, Chum, Kovář, Vacík, Žalský (libero - Folprecht). Střídali: Morávak, Zelfel, Hadwiger.

Na domácím hřišti se hráči Turnova objeví 9. listopadu 2019, kdy přivítají soupeře s České Třebové. Můžete přijít podpořit domácí hráče v boji o cenná vítězství a body do celkové tabulky.