Na Keltský den otevřou ve Šťastné zemi Keltskou vesničku

04.07.2013 15:41:07 | Autor: Pavel Charousek | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Turnov

Na Keltský den otevřou ve Šťastné zemi Keltskou vesničku

V sobotu 6. července bude ve Šťastné zemi v Radvánovicích u Turnova zahájena prázdninová akce, která se ponese v duchu našich předků, protože nese název Keltský den.

„Snažíme se každým rokem přicházet s něčím novým. Letos jsme v dolní části areálu vybudovali keltskou vesničku, kterou budou moci návštěvníci po celé dva prázdninové měsíce dotvářet," zve programový manažer areálu Erik Černý. V keltské vesničce si budete moci vyzkoušet některé z původních řemesel, obkládat jílem stěny domů, stavět z jílu pec, vytvářet ozdoby z hlíny nebo drátu, mlít mouku na kamenném mlýnku, rýžovat zlato či péct placky v hliněné peci.

„Keltskou vesničku otevíráme v sobotu 6. července po 10. hodině, po celý den tu budou probíhat různé rodinné soutěže a tvůrčí dílny. Každodenní program v keltské vesničce se bude konat po celý červenec a srpen. Lidé se budou moci do budování vesničky aktivně zapojit, sami jsme zvědaví, co všechno tady v průběhu prázdnin vyroste," upozornil Černý.

V areálu Šťastné země letos najdete i další novinky, jako jsou vylepšená vodní klouzačka z vyhlídky, nové lanové prvky - propojení několika prolézaček lanovým tunelem a lávkami, aquazorbing ad. Celkem je na ploše areálu rozeseto víc než sto dřevěných atrakcí. Vyrobené jsou z akátového dřeva, mají charakteristický a nezaměnitelný tvar, který poznáte na první pohled. Rukopis Tomových parků se nezapře. Ve Šťastné zemi najdete dětskou trpasličí vesničku, množství dřevěných domků pro dětské hry, prolézačky, houpačky, písková rýžoviště s pravými českými granátky, pro rodiče jsou tu lavičky a místa pro odpočinek, je tu odpovídající sociální zázemí a občerstvení. Hitem areálu jsou vzduchové velkoplošné trampolíny pro děti i dospělé.

V zalesněné dolní části Šťastné země, kde je v parném létě blahodárný stín a příjemný chládek, je kromě „Keltské vesničky" také známý „Prožitkový geopark Český ráj". Naučná stezka je pojata velmi netradičně, děti a dospělé na ní čeká dobrodružství a poznání. Je zde umístěno 16 tabulí s informacemi o Českém ráji, přírodě a geologii, příchozí si na místě mohou vyzkoušet, jak se proplavuje písek, názorně uvidí meandrující koryto Jizery, je tu dřevěný hrad na skále i adrenalinové závěsné lávky a přechody bažinou.

Šťastná země je otevřena od 20. dubna do 29. září denně od 9 do 19 hodin, o prázdninách až do 20 hodin.

Přehled dalších připravovaných akcí:

3. srpna - BORŮVKOBRANÍ. Borůvkové produkty, soutěže, dílny, prodej borůvek.

10. srpna - ZAHÁJENÍ SLAMÁKU 2013. Slaměné moderované soutěže pro celou rodinu + řemeslné dílny v keltské vesničce.

11. srpna - AKUSTICKÝ KONCERT SKUPINY KRYŠTOF. Za běžné vstupné ještě navíc koncert skupiny Kryštof? Jedině ve Šťastné zemi!

10. - 31. srpna - SLAMÁK 2013. Slaměné hry pro děti + řemeslné dílny v keltské vesničce.

7. září - HURÁ DO ŠKOLY. Vyzkoušejte si vaše oblíbené nebo neoblíbené předměty trochu jinak - 100 % vesele.

14. září - BRAMBORÁK. Brambory, brambory a zase brambory. Ty vás budou provázet v soutěžích, vyrábění, ale také v uspokojení vašich mlsných jazýčků.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

První letošní velkou akcí ve Šťastné zemi bude Jahodový den

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů, provedených koncem června 2020 pramen pod Valdštejnem vyhovuje, ale pramen Boží vody nevyhovuje parametrům pro pitnou vodu.

Štěpánek trefil pro Jablonec Evropu

Štěpánek trefil pro Jablonec EvropuSouboj o konečné čtvrté místo ve Fortuna:lize nakonec vyšel lépe Jablonci, kterému stačila remíza s Baníkem, zatímco Liberec prohrál v Plzni. Remízový gól vstřelil za Jablonec obránce Štěpánek, pro nějž to byl první ligový gól. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký kraj zve na výlet, tentokrát na Čertovy kameny u Josefova Dolu
Hasiči upozorňují na prázdninová rizika
Hrad Valdštejn si připomíná rod Valdštejnů
Parní vlaky o prázdninách opět vyjíždí na koleje v Českém ráji
Bezpečná a zdravá cykloturistika s projektem Na kole jen s přilbou

Nejčtenější články

09.07.: Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia
08.07.: HZS Libereckého kraje převzal nové cisterny, testují barevné provedení
09.07.: Liberecký kraj posílil turistické vlaky z Liberce a Turnova na Malou Skálu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT