Závodníky na kolečkových lyžích čekaly náročné výjezdy v Krkonoších

27.09.2021 16:43:49 | Autor: redakce | Rubrika: SPORT | Obce: Víchová nad Jizerou,Krkonoše

Závodníky na kolečkových lyžích čekaly náročné výjezdy v Krkonoších

Přinášíme ohlédnutí za několika závody na kolečkových lyžích, které se odehrály od 4. do 12. září v Krkonoších. Zúčastnila se kvalitní konkurence, včetně dálkového běžce na lyžích Stanislava Řezáče nebo vítězky Světového poháru na kolečkových lyžích Sandry Schützové.

Čtvrtmaraton na Rezek

Za pěkného počasí se v sobotu 4. září další díl seriálu Skilroll efissan classic závod na kolečkových lyžích na trati Víchová - Roudnice - Vítkovice - Rezek - Sedlo pod Dvoračkami. Z celkem 24 závodníků byl nejrychlejší dálkový běžec na lyžích Stanislav Řezáč ze Slavie pojišťovna v traťovém rekordu 56:12,3, před Jiřím Pliskou (Silvini Madshus Team) a Jakubem Sikorou (Lučany nad Nisou).

V ženách byla nejrychlejší Karolína Grohová (Silvini Madshus Team) před svými týmovými kolegyněmi Lenkou Blažkovou a Kateřinou Moravcovou, které si rozdělily medaile stříbrné a bronzové. Čtvrtmaraton na Rezek<br />Autor: Archiv Josefa Vejnara

„Do Krkonoš nám přijela česká laufařská elita jako Jiří Pliska či Stanislav Řezáč a i kategorii žen nastoupila téměř domácí závodnice Karolína Grohová a bylo jasné, že bude o kvalitní závod postaráno. Stovky diváků se usadilo kolem trati a také v cíli, kde se konaly zvěřinové hody s živou hudbou. Závodníci se tak vydali na pestrou, ale náročnou trať měřící 17,2 kilometrů s převýšením 730 metrů," uvedl za pořadatele Josef Vejnar.

Výsledky jednotlivých kategorií najdete pod článkem.

Výjezd na Špindlerovku a Černou horu

Seriál Efisan Skiroll Classics pokračoval 11. a 12. září opět v Krkonoších, a to výjezdem na Špindlerovku a Černou horu. Na závodech startovali i špičkoví závodníci z Polska a veteráni z Německa.

Na těchto závodech se za pěkného počasí sešla kvalitní konkurence v čele se Stanislavem Řezáčem, který vyhrál oba závody, a Terezou Hujerovou, vítěznou v sobotu a vedoucí závodnicí Světového poháru na kolečkových lyžích Sandrou Schützovou, jenž vyhrála v neděli. Za ní dojela druhá Karolína Grohová a třetí Eva Vrabcová - maratonkyně a účastnice zimních i letních olympijských her.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na Hraběnce jezdili na kolečkových lyžích Jilemnický Vasák
Do sedla pod Dvoračkami vystoupalo v dešti 37 závodníků
Konečné pořadí turné na kolečkových lyžích po finále v Lázních Bělohrad

Ke stažení

Výsledky Čtvrtmaraton na Rezek | Výsledky Dvoračky | Výsledky Černá Hora

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Víkend sklářského řemesla oživí Kittelovo muzeum

Rok 2022 je vyhlášen celosvětovým rokem skla. Jako předzvěst roku skla a jako poctě této surovině a sklářskému řemeslu vůbec, připravili Setkání sklářů na Kittelově muzeu, které se uskuteční o víkendu 16. a 17. října. Podrobná pozvánka na Našem Jablonecku

Krajský úřad hostil konferenci o veřejných zakázkách

Další ročník konference k problematice zákona o zadávání veřejných zakázek se 7. a 8. října konal na Krajském úřadu Libereckého kraje. Účastnili se pracovníci krajských úřadů, kteří se zpracováním těchto zakázek zabývají. Nad konferencí převzal záštitu Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. „Předávání zkušeností v tomto oboru mezi takzvanými zakázkářemi napříč kraji je nesmírně cenné a jsem rád, že jej můžeme podpořit. Liberecký kraj mimo jiné zajišťuje v souladu se zákonem o veřejných zakázkách už bezmála deset let pro objekt krajského úřadu, příspěvkové organizace zřizované krajem, jím řízené společnosti a některé obce výběr dodavatele elektřiny a zemního plynu, a to nákupem komodit na burze. Výrazně tím ušetříme," prohlásil náměstek Miklík.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Tobruk a Václav Marhoul v krajské knihovně
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 12. podzimního kola
Závodnice aerobiku úspěšné v Semilech i Praze
Obnovu oltáře v zákupském kostele podpořil kraj statisíci
Kraj a veterina žádají, aby lidé nechodili do lesů a hlásili mrtvé divočáky

Nejčtenější články

13.10.: I.A třída: Ze souboje s prvním Pěnčínem veze Bělá bod za remízu
14.10.: V Krkonošské ulici v Jilemnici přejdete bezpečně
13.10.: Akce Kulturního centra Golf Semily v říjnu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT