Na Košově nejrychleji Pelant a Chocholoušková

04.07.2011 15:18:42 | Autor: Jiří Kapucián | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou

Na Košově nejrychleji Pelant a Chocholoušková

Jičínská cykloliga 2011 má za sebou pátý díl seriálu. Pořadatelé připravili vrchařskou lahůdku, která nechyběla ani v jednoho z ročníků. Na trati dominoval v novém rekordu Vojtěch Pelant, mezi ženami byla nejlepší Jana Chocholoušková (na snímku).

Na programu bylo nejprudší stoupání v širém okolí - Košov. Na trati 3,1 km ostrého kopce, se startem na křižovatce u obce Cidlina a po odbočce u místní restaurace pokračujícím až k transformátoru, jsou pasáže i s téměř 20% stoupání!

Chyběl lídr Martin Šlégl

Na trať vyrazilo celkem 40 cyklistů a cyklistek, mezi nimi však chyběl lídr seriálu Martin Šlégl (přesto zůstává hlavním aspirantem na celkové prvenství), a tak bylo jasné, že nastane změna v čele průběžného pořadí.  Z elitní desítky absentoval již jen Jan Novotný (Continental). Šestka nejlepších se dostala svým časem pod úctyhodnou hranici deseti minut! Loni to byla sedmička cyklistů. Letos tato hranice unikla sedmému Janu Herdovi z Dobřichova o jedinou sekundu.

Loni druhý Miroslav Živný (KC Kooperativa Liberec) nemá letos tolik natrénováno a to se odrazilo o téměř minutu horším časem 9:58 a až šestou příčkou pro tohoto výborného vrchaře. Naopak jičínský Vít Řehák (Maratoncentrum) se lepší rok od roku na Košově vybojoval v čase 9:54 výborné páté místo. Skvělou formu má letos Michal Benda z Haratic, a útočí tak na stupně vítězů v celkovém pořadí. Vyrovnané výkony dokáže předvádět jak do strmého kopce tak na rovině. Na Košově mu stupně vítězů unikly o pouhé dvě sekundy (9:46) a v průběžném pořadí je již druhý.

Třetího nejlepšího času 9:44 letos dosáhl jičínský Štěpán Trmata (All Taining CZ), a to jej v celkovém hodnocení vyneslo na průběžnou čtvrtou příčku za doposud vedoucího Martina Šlégla. Jelikož z nejlepší sedmičky průběžného pořadí nemají pouze tyto dva borci odjeto plný počet závodů (nejhorší výsledek se škrtá), tak i Trmata může velice reálně pomýšlet na stupně vítězů v celkovém hodnocení. Mezi nejlepší v průběžném pořadí se však po pěti závodech dostal i Tomáš Malík (SSC Železný Brod), který zvládl Košov ve druhém nejrychlejším čase 9:25!

Pelant znovu vylepšil vlastní rekord trati

Králem Košova a vrchařů se stal favorizovaný Vojtěch Pelant (EPO Team), který navázal na své vítězství z let 2008 a 2010. Navíc dokázal přidat další vylepšení traťového rekordu! Loni o 3 sekundy předčil čas triatlonisty Petra Soukupa z roku 2006 na 8:55 a letos z tohoto obdivuhodného výkonu dokázal ubrat dalších 5 sekund.

Výborně zvládl trať i nejlepší dorostenec Václav Vomáčko z Jičína, hájící barvy celku Remerx Kolín, když projel cílem v osmém nejlepším čase pouhé 4 sekundy nad deset minut. Dramatický boj o nejlepšího jezdce v kategorii na 50 let rozhodlo pouhých 9 sekund o které Stanislav Svárovský (KC Kooperativa) předčil Jaroslava Holíka (SKC Pečky). Mezi ženami si se stoupáním poradila nejrychleji Jana Chocholoušková z Pells bike teamu Lomnice.

Šestý závod cykloligy startuje, ve středu 13. 7. od 17.30 v obci Robousy a na programu je rychlá rovinatá časovka vedoucí přes Kacákovu Lhotu, k Tuři a Popovicím před kterými je otočka. Další program seriálu: 27. 7. „Prachovák".

Deset nejlepších v časovce na Košov:

1.

Pelant Vojtěch

EPO Team

8:50

2.

Malík Tomáš

SSC Železný Brod

9:25

3.

Trmata Štěpán

ALL Training CZ

9:44

4.

Benda Michal

Haratice

9:46

5.

Řehák Vít

Maraton centrum Jičín

9:54

6.

Živný Miroslav

KC Kooperativa Liberec

9:58

7.

Herda Jan

Dobřichov

10:01

8.

Vomáčko Václav

Remerx Kolín

10:04

9.

Kohl Martin

Pells Bike Lomnice n. P.

10:07

10.

Klvaň Norbert

SKC Pečky

10:12

Pořadí nejlepších v Jičínské cyklolize po pěti závodech:

1.

M

Malík Tomáš

SSC Železný Brod

340

2.

M

Benda Michal

Haratice

323

3.

M

Šlégl Martin

BMC SAVO

294

4.

M

Trmata Štěpán

All Traning

277

5.

M

Ryglewicz Michal

Cyklo Ski J.Žitnik

272

6.

M

Nechanický Jakub

SSC Železný Brod

264

7.

M

Klvaň Norbert

SKC Pečky

255

8.

M

Pelant Vojtěch

EPO Team

253

9.

M

Živný Miroslav

KC Kooperativa Liberec

244

10.

M

Novotný Jan

Continental

199

Související články k Jičínské cyklolize:

Martin Šlégl nejrychlejší také na Bukvici

Pelant posunul hranici rekordního času na Tábor

Jičínská cykloliga pokračuje závodem na Tábor

Druhý závod cykloligy ovládli borci Železného Brodu

První závod cykloligy: Martin Šlégl rozdrtil v časovce konkurenci o 43 sekund

Další zprávy přímo v rubrice Cyklistika

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj pokračuje v úsilí zrušit zpoplatnění části silnice I/38 pro kamiony

Vyřadit část silnice I/38 v úseku mezi Jestřebím a hranicí kraje ze seznamu silnic první třídy, kde se platí mýto, chce dlouhodobě Liberecký kraj. Na svém úterním zasedání schválila rada kraje zaslání tohoto požadavku Asociaci krajů České republiky. Ta oslovila kraj s žádostí o spolupráci při sbírání dat pro rozšíření mýtného systému na silnicích prvních tříd. „Proti zpoplatnění silnice jsme byli od okamžiku, kdy se tento plán na Ministerstvu dopravy objevil. Zmíněný úsek z Jestřebí na hranici kraje totiž mohou řidiči, kteří se chtějí placení mýta vyhnout, objet po krajských silnicích a tím je neúměrně zatěžovat," poukázal hejtman Martin Půta. „Na toto téma jsme jednali s ministrem dopravy a také s předsedou Asociace krajů České republiky již minulý týden. Oba přislíbili, že se budou touto problematikou zabývat. Není to totiž v rámci České republiky ojedinělý případ."

Veřejné toalety ve Skálově ulici jsou uzavřeny

Provozovatel veřejných WC, Technické služby Turnov, informují, že z důvodu karantény zaměstnanců se uzavírají veřejné toalety ve Skálově ulici. Zavřeno bude do odvolání. Dalším nejbližším místem WC je autobusové nádražní Na Lukách nebo na hřbitově na Mariánském náměstí v Turnově.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Harrachov využije uzavření škol k rekonstrukci budovy
Horní Maxov zve na kostel, roubené chalupy i mokřady
Dvacet let oslaví Krajská vědecká knihovna skromně. Kvůli covidu
Turnovská Šperkárna se dočká výměny střešní krytiny
Klapání Roztockého mlýna zastavili až nacisté. Dnes připomíná historii

Nejčtenější články

05.03.: Pozitivních opět víc. Do očkování se v kraji zapojí i praktičtí lékaři
04.03.: Obrazem: V Hostinném natáčeli film Poslední závod
04.03.: Rozhledna Dubecko měla být původně jen vysílač mobilního operátora

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT