Na libereckém letišti havarovalo malé letadlo

22.04.2020 21:43:49 | Autor: rk, pjs | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj

Na libereckém letišti havarovalo malé letadlo

Aktualizováno: Jednotky hasičů zasahovaly ve středu 22. dubna po 16.30 u letecké nehody na libereckém letišti. Posádku se naštěstí podařilo dostat z letadla před příjezdem jednotek, dvě osoby jsou ale v péči zdravotníků.

Podle prvotních informací se při startu pilotovi zhruba 50 metrů nad zemí vypnul motor, stačil se ještě otočit a přistát.

„Dnes odpoledne zasahovaly jednotky 2. stupně u požáru malého letadla na libereckém letišti. Posádce z letadla pomohli lidé z okolí, kteří okamžitě přispěchali na pomoc. Hasiči požár uhasili pomocí vysokotlakého proudu vody. Jednalo se o nehodu při nouzovém manévru, kterému předcházel výpadek motoru," uvádí stránky HZS Libereckého kraje.

Krátce po vzletu se stroj stal neovladatelným pravděpodobně vivem technické závady. „Dvoumístné letadlo se krátce po pádu z výšky asi 25 metrů vzňalo. Tou dobou naštěstí již byla dvoučlenná osádka mimo prostor kokpitu. Nutno podotknout, že ani jedna z osob neutrpěla žádná zranění. Bezprostředně po oznámení na místo zamířily složky Integrovaného záchranného systému. Okolnostmi a příčinami havárie se budou zabývat vyšetřovatelé Letecké amatérské asociace," sdělil tiskový mluvčí Policie ČR Vojtěch Robovský. 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

U silnic v Libereckém kraji přibyly od začátku roku další tři křížky
Rána, kterou slyšeli v Pojizeří, nebyl výbuch ani meteorit, ale Gripen
Hasiči zasahovali při úniku oleje do řeky Jilemky

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj i letos vzdá hold Tibetu, vlajku bude vyvěšovat nejméně do roku 2024

I letos, stejně jako v předchozích letech, zavlaje na terase třetího patra budovy Krajského úřadu Libereckého kraje tibetská vlajka. Připomíná březnové výročí povstání tibetského lidu proti represím a čínské politice. Liberecký kraj se pověšením vlajky každoročně připojuje do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet. „Letos si připomeneme již 62. výročí povstání tibetského lidu proti represivní čínské politice. Podpora národů, které bojují za svoji svobodu, je pro nás důležitá. My sami jsme prožili desítky let v nesvobodě. Ke kampani Vlajka pro Tibet se připojujeme každoročně a pokračovat budeme i v současném volebním období," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Český ráj dětem je nový hravý web Sdružení Český ráj

Sdružení Český ráj na přelomu roku spustilo novou podobu dětského webu www.ceskyrajdetem.cz. Internetovými stránkami provází malé návštěvníky a jejich rodiče postavičky známé z Pověstí Českého ráje, které namalovala akademická malířka Barbora Kyšková. Setkáte se tu tedy například s obrem Drábem, vodníkem Čeperkou, vílou Jizerýnou nebo Černým rytířem z Hrubé Skály. „Nové stránky jsme koncipovali skutečně pro děti. I ty menší, které ještě neumí číst, si na stránkách mohou samy poslechnout pověst, vybarvit omalovánku, zahrát pexeso nebo ne úplně lehkou posunovačku," říká Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Železniční most u Sychrova je českou i světovou raritou
Od 1. února vyjedou na Jablonecku nové autobusy Umbrella
Antigenní testování v turnovské nemocnici potrvá až do konce února
Hasiči se v Libereckém kraji zapojili do trasování
Turnov nabízí pomoc seniorům nad 80 let s registrací k očkování

Nejčtenější články

24.01.: Řidička sjela v Benešově s autem do náhonu, na místě nehody zemřela
26.01.: Podvodník řádil: Seniorku v Lomnici okradl o 87 tisíc, na další to zkoušel
24.01.: V obci Bohumileč u Turnova narazilo auto do sloupu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT