Na prodeji frýdlantské nemocnice se shodly všechny strany

30.04.2019 15:04:56 | Autor: TZ KÚ Libereckého kraje ve spolupráci s EUC, a.s. | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Na prodeji frýdlantské nemocnice se shodly všechny strany

V říjnu 2018 spolu Krajská nemocnice Liberec, Liberecký kraj, město Frýdlant a EUC, vlastník Nemocnice Frýdlant s.r.o., podepsaly Memorandum o spolupráci při zajištění zdravotních služeb v areálu frýdlantské nemocnice pro území mikroregionu Frýdlantsko. To mělo připravit dohodu o převodu Nemocnice Frýdlant s.r.o. na Krajskou nemocnici Liberec, a.s. V úterý 30. dubna ji podepsali Václav Vachta, předseda představenstva EUC, a generální ředitel liberecké nemocnice Richard Lukáš.

Zastupitelé Libereckého kraje na svém zasedání 23. dubna 2019 a zastupitelé města Frýdlant na svém zasedání 24. dubna 2019 valnou většinou schválili všechny kroky, které prodej podmiňují. Od 1. července tohoto roku tedy přebírá Nemocnici Frýdlant Krajská nemocnice Liberec. Cena je stanovena na 8 640 000 Kč, což odpovídá zůstatkové hodnotě movitého majetku. Obě strany se také dohodly na budoucí spolupráci v rámci jednodenní chirurgie na lůžku a laboratorní diagnostiky. EUC bude do roku 2030 zajišťovat i provoz lékárny.

„Zajištění rozsahu a kvality zdravotní péče je jedním z významných cílů Libereckého kraje. Frýdlantsko je dopravně nejhůř dostupná oblast kraje, kde žije více než 25 tisíc lidí a je tu vysoká nezaměstnanost. Je pro mě nemyslitelné, aby odtud lidé jezdili za veškerou zdravotní péčí až do Liberce. Proto Liberecký kraj finančně nákup frýdlantské nemocnice podpořil," uvedl hejtman Martin Půta.

„Jsem rád, že počáteční emoce odpadly a došlo k dohodě, která je dobrým signálem pro občany Frýdlantska a i pro zaměstnance nemocnice ve Frýdlantu," dodal MUDr. Přemysl Sobotka, náměstek hejtmana pro resort zdravotnictví.

„Několikaleté úsilí všech stran memoranda se vyplatilo, shodli jsme se na nejlepším možném řešení pro nemocnici i pro občany Frýdlantska. Město Frýdlant i Liberecký kraj jsou ochotni investovat do městem vlastněného areálu nemocnice. To byl pro nás rozhodující faktor a důvod prodeje nemocnice. Pevně věřím, že za těchto podmínek bude potřebná péče ve Frýdlantu dlouhodobě udržitelná," upřesnil Václav Vachta, předseda představenstva EUC, a.s.

„Město Frýdlant odkup Nemocnice Frýdlant Krajskou nemocnicí Liberec vítá. Slibuje si od něho stabilizaci situace a kvalitní lékařskou a zdravotní péči pro pacienty z Frýdlantska. Město se po převzetí frýdlantské nemocnice Krajskou nemocnicí Liberec zavázalo k investici tří milionů korun bez DPH k pořízení projektové dokumentace na první část nezbytné rekonstrukce areálu, který je v majetku města. Do jeho obnovy je připraveno vložit ze svého rozpočtu v letech 2020 a 2021 částku 25 milionů korun bez DPH," vysvětlil starosta Frýdlantu Ing. Dan Ramzer.

„Krajská nemocnice Liberec je na základě dohody připravená udělat maximum pro zajištění základní, bezpečné a dostupné zdravotní péče pro obyvatele Frýdlantského výběžku," uzavřel MUDr. Richard Lukáš, PhD., generální ředitel Krajské nemocnice Liberec, a.s.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Frýdlantskou nemocnici převezme Krajská nemocnice Liberec
Chyby v nemocnicích: pacienti mají právo na odškodnění
Liberecký kraj vyjednává o možné koupi Nemocnice Frýdlant
Kraj podpoří zajištění zdravotní péče ve Frýdlantě i Semilech

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Obrázky na útěku rozdělily přítomné, nikoli ovšem umělecky

Vernisáž výstavy obrazů malovaných utečenci v uprchlickém táboře na řeckém ostrově Lesbos ohromila návštěvníky ve foyer Městského divadla Jablonec nad Nisou nejen svoji čistotou, ale i uměleckým provedením, a to navzdory tomu, že jejich autoři jsou amatéři. Podrobnosti a fotogalerie z vernisáže na Našem Jablonecku

V Turnově uzavřou schodiště z ulice Nad Perchtou do Koškovy ulice

Ředitelství silnic a dálnic ČR informuje, že od 12. srpna do 31. srpna 2019 dojde k uzavření schodiště, které vede z ulice nad Perchtou do ulice Koškova. Schodiště je spojeno s mostem na silnici I/35 na průtahu. Důvodem je pokračující rekonstrukce mostu na silnici I/35 nad Koškovou ulicí. Předchozí článek o opravách mostu na silnici I/35


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sedm perel astronomie v semilském muzeu
Krajský přebor: Turnov podruhé nadílel sedmičku a vede tabulku
TU Liberec vyvíjí chameleoní kamufláž pro armádu
Obrazem: 8. ročník festivalu ZasTenRock
Železnické hudební léto zakončí koncert Yolo kvartetu

Nejčtenější články

18.08.: Přehled fotbalových výsledků druhého podzimního kola
16.08.: Na motoristy u Turnova dohlížel vrtulník
16.08.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 16. až 18. srpna

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT