Na R10 v Příšovicích došlo ke dvěma nehodám, tři lidé jsou zranění

18.03.2015 20:34:55 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Příšovice,Turnov

Na R10 v Příšovicích došlo ke dvěma nehodám, tři lidé jsou zranění

Aktualizováno: V Příšovicích na 68. kilometru silnice R10 ve směru na Turnov se staly v úterý večer hned dvě vážnější dopravní nehody. Při té první se střetl osobní automobil Škoda Octavia s autobusem. Následně pak došlo k nehodě druhé, a to osobního auta Fiat Punto.

„Hasičům byla událost předána ve 22:35 hodin od Zdravotnické záchranné služby. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Turnova, profesionální hasiči ze stanice Mnichovo Hradiště z HZS Středočeského kraje a dobrovolní hasiči z Turnova," sdělila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.  

Z Fiatu Punto odvezli zdravotníci tři zraněné osoby. Lidé z autobusu i řidič Škody Octavia vyvázli naštěstí bez zranění. „Přivolaní hasiči provedli protipožární opatření, kvůli šetření nehody osvětlili místo zásahu a pomohli s naložením vozů na odtahovou službu. Uniklé provozní náplně zasypali sorpčními látkami a uklidili komunikaci. Pro cestující z nabouraného autobusu zajistila přepravní společnost náhradní dopravu," dodala Štrauchová.

Řidič osobního vozidla Škoda Octavia se podle policejního vyšetřování zřejmě plně nevěnoval řízení a nedokázal včas zareagovat na situaci, která před ním na vozovce nastala. Narazil tak do zadní části mikrobusu Mercedes, který jel rovněž v levém jízdním pruhu jako řidič Octavie.

Dvě dopravní nehody na silnici R10 v Příšovicích<br />Autor: HZS Libereckého kraje, stanice Turnov „V době dopravní nehody se v mikrobusu nacházel pouze řidič a dva spolucestující a nikdo nebyl zraněn. Došlo pouze ke škodě na vozidlech. Policisté oba řidiče podrobili orientačním dechovým zkouškám na alkohol přístrojem Dräger, jejichž výsledky byly v obou případech negativní," uvedla tisková mluvčí Policie ČR Vladimíra Šrýtrová.

Bezprostředně poté jel stejným směrem i řidič osobního vozidla Fiat Punto, který nepřizpůsobil rychlost a neadekvátně reagoval na vzniklou překážku na silnici. S vozidlem dostal smyk a následně havaroval vpravo mimo vozovku, kde čelně narazil do stromu. „Při tomto střetu vyvázl řidič vozidla bez zranění a tři jeho spolujezdci utrpěli lehká zranění. Z místa nehody je převezlo vozidlo zdravotnické záchranné pomoci na ošetření do nemocnice v Turnově. I tento řidič se podrobil dechové zkoušce, která prokázala, že za volant neusedl pod vlivem alkoholu. Obě nehody nadále šetří policisté z Dopravního inspektorátu policie Liberec, kdy o tom, kdo nehodu zavinil, v průběhu šetření teprve rozhodnou," dodala Šrýtrová.

Předběžná škoda na poškozených vozidlech z obou dopravních nehod byla vyčíslena na téměř 300 tisíc korun. V prvním případě bylo s největší pravděpodobností příčinou dopravní nehody nevěnování se plně řízení, ve druhém případě byla na vině rychlost. „V souvislosti s tímto případem apelujeme na řidiče, aby v případě jakékoliv dopravní nehody, ke které se blíží, dbali zvýšené opatrnosti a pokaždé, jak jen to je možné, ubrali nohu z plynu. Mnohdy jsou některé dopravní nehody zcela zbytečné a nemuselo by k nim dojít, kdyby řidiči byli více pozorní," podotkla policejní tisková mluvčí. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Převrácený kamion v Dolánkách zablokoval provoz na silnici u Turnova
Po střetu autobusu s osobním vozem v Jablonci dva těžce zranění
Ranní námraza komplikovala dopravu, bouralo se u Turnova i na Kozákově
Opilý řidič při jízdě po Lomnici dvakrát havaroval

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 12 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde

Do Přepeř přijede prvoligová Plzeň

Ve 3. kole Mol cupu přijede do Přepeř prvoligová Viktoria Plzeň! Tohoto soupeře přiřkl mužstvu z Českého ráje čtvrteční los, termín zápasu je sice určen na středu 30. září, ale je možné posunutí na 7. října nebo jiný den. Článek o posledním zápase Mol cupu Přepeř


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Semily využily poklesu cen energií na burze, klesnou náklady na plyn
Basketbalisté Turnova vstoupili do soutěže vítězstvím nad Hořicemi
Přehled fotbalových výsledků a tabulek šestého podzimního kola
Budova semilské radnice se dočkala zateplení a rekonstrukce kotelny
V Turnově připravují nové informační a návštěvnické centrum

Nejčtenější články

27.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek šestého podzimního kola
26.09.: Policie žádá o pomoc v případu krádeže dvou motocyklů v Harrachově
25.09.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 25. do 28. září

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT