Na R10 v Příšovicích došlo ke dvěma nehodám, tři lidé jsou zranění

18.03.2015 20:34:55 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Příšovice,Turnov

Na R10 v Příšovicích došlo ke dvěma nehodám, tři lidé jsou zranění

Aktualizováno: V Příšovicích na 68. kilometru silnice R10 ve směru na Turnov se staly v úterý večer hned dvě vážnější dopravní nehody. Při té první se střetl osobní automobil Škoda Octavia s autobusem. Následně pak došlo k nehodě druhé, a to osobního auta Fiat Punto.

„Hasičům byla událost předána ve 22:35 hodin od Zdravotnické záchranné služby. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Turnova, profesionální hasiči ze stanice Mnichovo Hradiště z HZS Středočeského kraje a dobrovolní hasiči z Turnova," sdělila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.  

Z Fiatu Punto odvezli zdravotníci tři zraněné osoby. Lidé z autobusu i řidič Škody Octavia vyvázli naštěstí bez zranění. „Přivolaní hasiči provedli protipožární opatření, kvůli šetření nehody osvětlili místo zásahu a pomohli s naložením vozů na odtahovou službu. Uniklé provozní náplně zasypali sorpčními látkami a uklidili komunikaci. Pro cestující z nabouraného autobusu zajistila přepravní společnost náhradní dopravu," dodala Štrauchová.

Řidič osobního vozidla Škoda Octavia se podle policejního vyšetřování zřejmě plně nevěnoval řízení a nedokázal včas zareagovat na situaci, která před ním na vozovce nastala. Narazil tak do zadní části mikrobusu Mercedes, který jel rovněž v levém jízdním pruhu jako řidič Octavie.

Dvě dopravní nehody na silnici R10 v Příšovicích<br />Autor: HZS Libereckého kraje, stanice Turnov „V době dopravní nehody se v mikrobusu nacházel pouze řidič a dva spolucestující a nikdo nebyl zraněn. Došlo pouze ke škodě na vozidlech. Policisté oba řidiče podrobili orientačním dechovým zkouškám na alkohol přístrojem Dräger, jejichž výsledky byly v obou případech negativní," uvedla tisková mluvčí Policie ČR Vladimíra Šrýtrová.

Bezprostředně poté jel stejným směrem i řidič osobního vozidla Fiat Punto, který nepřizpůsobil rychlost a neadekvátně reagoval na vzniklou překážku na silnici. S vozidlem dostal smyk a následně havaroval vpravo mimo vozovku, kde čelně narazil do stromu. „Při tomto střetu vyvázl řidič vozidla bez zranění a tři jeho spolujezdci utrpěli lehká zranění. Z místa nehody je převezlo vozidlo zdravotnické záchranné pomoci na ošetření do nemocnice v Turnově. I tento řidič se podrobil dechové zkoušce, která prokázala, že za volant neusedl pod vlivem alkoholu. Obě nehody nadále šetří policisté z Dopravního inspektorátu policie Liberec, kdy o tom, kdo nehodu zavinil, v průběhu šetření teprve rozhodnou," dodala Šrýtrová.

Předběžná škoda na poškozených vozidlech z obou dopravních nehod byla vyčíslena na téměř 300 tisíc korun. V prvním případě bylo s největší pravděpodobností příčinou dopravní nehody nevěnování se plně řízení, ve druhém případě byla na vině rychlost. „V souvislosti s tímto případem apelujeme na řidiče, aby v případě jakékoliv dopravní nehody, ke které se blíží, dbali zvýšené opatrnosti a pokaždé, jak jen to je možné, ubrali nohu z plynu. Mnohdy jsou některé dopravní nehody zcela zbytečné a nemuselo by k nim dojít, kdyby řidiči byli více pozorní," podotkla policejní tisková mluvčí. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Převrácený kamion v Dolánkách zablokoval provoz na silnici u Turnova
Po střetu autobusu s osobním vozem v Jablonci dva těžce zranění
Ranní námraza komplikovala dopravu, bouralo se u Turnova i na Kozákově
Opilý řidič při jízdě po Lomnici dvakrát havaroval

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 12 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Setkání starosty města Turnov s obyvateli ulice Mírová

V pondělí 3. února 2020 se od 16 hodin uskuteční setkání starosty města Turnova Tomáše Hockeho s obyvateli ulice Mírová na Daliměřicích. Ti poslali ke konci roku 2019 dopis, ve kterém radnici vyzývají k rekonstrukci ulice a chodníku.„ Požadavek na opravu Mírové ulice zazněl v lednu minulého roku na setkání s občany," sdělil starosta Tomáš Hocke. A doplnil, že je to i priorita zastupitelů města, kteří pro rekonstrukci této ulice hlasovali na únorovém zasedání zastupitelstva roku 2019 v rámci investičních priorit. Rekonstrukce této ulice se umístila na 22. místě z 29. v projektech do 10 milionů korun. Veřejné projednání problematiky proběhne v zasedací místnosti č. 215 v budově radnice, Antonína Dvořáka 335.

Grafická výzva pro nadějné grafiky

O letních prázdninách se v Městské galerii Vlastimila Rady Železný Brod uskuteční výstava s názvem Skleněný poklad. Výstava představí sortiment sklářských firem ze Železnobrodska. Prostory galerie se tedy zaplní nepřeberným množstvím šperků, figurek a dalších skleněných artefaktů. Jelikož půjde o neobyčejnou výstavu s tajemným názvem, rozhodli jsme se touto cestou vyzvat všechny grafiky, aby zapojili svoji fantazii a pro potřeby výstavy vytvořili plakát. Ten použijeme pro propagaci výstavy. Autor nejenže získá finanční odměnu, ale i možnost prezentovat svoji grafickou nápaditost. Plakát v grafických křivkách a tiskových datech nejlépe ve velikosti A2 můžete posílat na e-mail: kultura@zelbrod.cz nejpozději do 30. 4. 2020.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Syn nalezené seniorky v Semilech poděkoval hasičským kynologům
Prvními zápasy začal zimní turnaj v Lomnici nad Popelkou
Blíží se další ročník Soutěže Karla Hubáčka
Dalmach v Plzni vychytali domácí brankáři
Úpravy muzea v Turnově přinesou víc minerálů i fotogalerii Heckela

Nejčtenější články

26.01.: Kateřina Janatová: Sedí mi jet si vlastní tempo
25.01.: Obrazem: Závod žactva v biatlonu pořádali ve Vrchlabí
27.01.: Syn nalezené seniorky v Semilech poděkoval hasičským kynologům

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT