Na šampionát juniorstva a dorostu do Ostravy jede 10 atletů AC Turnov

04.03.2021 18:29:01 | Autor: AC Turnov | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Na šampionát juniorstva a dorostu do Ostravy jede 10 atletů AC Turnov

I přes současná opatření se tento víkend uskuteční v Ostravě Mistrovství České republiky juniorských a dorosteneckých kategorií. Za AC Turnov se zde představí hned 10 atletů.

Velké medailové naděje budou turnovští atleti vkládat do našeho chodeckého tria Elišky Martínkové, Jany Zikmundové a Romana Hanyka. Eliška a Jana se představí na trati 3000 metrů chůze, kde by měl být ohrožen i národní rekord Anežky Drahotové! Na další placku si myslí loňská juniorská mistryně na této trati Jana, Eliška o loňský šampionát přišla kvůli nemoci. Na nejvyšší příčky by měl sahat i dorostenecký chodec Roman Hanyk na trati 5000 metrů, který v minulém roce dokončil závod na 4. místě.

Bez šancí na pódiová umístění není ani překážkářka Nela Vaníčková, která se vrací po zranění kotníku v podzimní přípravě a jistě by ráda vylepšila své loňské 4. místo na 60 metrů překážek.

O co nejlepší umístění bude bojovat i běžkyně Jana Pekařová, ta se v terénních závodech umísťovala na předních pozicích a jistě by už ráda protrhla prokletí 4. místa. V Ostravě se nám představí na tratích 1500 a 3000 metrů v juniorské kategorii. Stejnou kombinaci zvolil i dorostenec Adam Malý, který v loňském roce obsadil na delší z tratí 13. místo a jistě i on smýšlí na finálovou osmičku.

Zkušeným závodníkem bude mezi juniory také Michal Hanyk, který se postaví na start 800 metrů. Pod otevřeným nebem mu uniklo finále jen těsně a v letošním roce o sobě bude chtít určitě své konkurenci dát vědět.

Prvním rokem juniorka Lucie Sajdlová se představí ve dvou disciplínách 400 metrů a 60 metrů překážek, v dorosteneckém věku se Lucka umístila na 9. místě v běhu na 400 metrů. Dalším nováčkem v juniorské kategorii je vícebojař Cyril Žerava, jenž se představí ve skoku o tyči a je také náhradníkem ve vrhu koulí. Na první dorostenecké mistrovství se podívá také mladá běžkyně Anna Pergerová, kterou uvidíme na trati 3000 metrů a je také náhradnicí na poloviční distanci.

Bohužel se tohoto mistrovství nemůže zúčastnit vícebojařská mládežnická jednička Jakub Šafář, kvůli zranění. Zranění nedovolí nastoupit ani další vybrané turnovské chodkyni Zuzaně Loudové.

Šéftrenér klubu Tomáš Krištof se k MČR vyjadřuje následovně: „Jsem osobně trochu překvapen, že se nakonec všechno podařilo a „gigant" se opravdu uskuteční. Za mladé atlety, kteří dlouho trénují bez možnosti srovnání jsem za to rád. Snažili jsme se připravit co nejlépe, vzhledem k tomu co nám pandemie umožnila. Samozřejmě netušíme jak na tom jednotlivý sportovci jsou se svými výkony. Neměli možnost si svojí formu vyzkoušet a pro všechny z nich to budou vůbec první závody v tomto roce. Z tohoto ohledu si ani netroufnu predikovat žádné výkony natož pak výsledky, ale věřím, že naši trenéři opět odvedli vynikající práci a naše atlety výborně připravili. Většina atletů měla stejné podmínky, také se nedostali do haly a mohli trénovat jen venku bez možnosti soutěží, takže uvidíme, jak vše dopadne. Jsem však nadšený z velikého počtu vybraných závodníků za AC Turnov a doufám, že si první a zároveň poslední závody v halové sezóně 2021 patřičně užijí."

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Eliška Martínková z Turnova oblékla v Poděbradech reprezentační dres
Atletická družstva mladšího žactva měla krajské finále v Turnově
Dva tituly z českého šampionátu dorostu a juniorů pro AC Turnov
Turnovský Jakub Šafář se stal dorostenecký mistrem ve víceboji
Atleti AC Turnov přivezli domů čtyři mistrovské tituly!
Šest medailí z olympiády mládeže a gigantu pro turnovské atlety
Turnovský rekordman Šafář a bramborová Hobelantová

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Peníze na moderní medicínské centrum si chce kraj půjčit

Liberecký kraj vyhlásil soutěž, která má za cíl vybrat poskytovatele bankovního úvěru v celkové výši 1 300 000 000 korun. Kraj chce úvěrem financovat první etapu stavby Centra urgentní medicíny, která bude nejmodernější částí Krajské nemocnice Liberec. Částku by měl kraj splatit nadvakrát během devíti let. „Banky mohou posílat své nabídky do soutěže elektronicky, a to do 30. listopadu tohoto roku. Na výběru nejvhodnějšího úvěru spolupracujeme s odborníky ze společnosti Deloitte Advisory, kteří celou soutěž organizují i společně hodnotí," uvedl náměstek Zbyněk Miklík za resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Předchozí článek k tématu

Hasiči zasahovali u požáru komínu ve Víchové

Jednotka ze stanice HZS Jilemnice zasahovala v nočních hodinách ve středu 14. dubna u požáru komínového tělesa ve Víchové nad Jizerou. Hasiči rozebrali část stěny a zazděný trám uhasili. Předběžná výše škody byla stanovena na 200 tisíc korun a uchráněné hodnoty jsou odhadnuty na 2 miliony korun.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Vzniká nový vstup do Krkonošského muzea ve Vrchlabí
Hasiči zasypali rozsáhlou olejovou skvrnu v Horních Mísečkách
Česká televize natáčela na Valdštejně dětský pořad Planeta Yó
Covid konečně opravdu ustupuje. Očkování se otevře pro starší 65 let
Od začátku roku zemřeli na silnicích v Libereckém kraji dva lidé

Nejčtenější články

16.04.: Waldorfská škola v Semilech dala rodičům vybrat, zda děti testovat
16.04.: Na valné hromadě OFS Semily zvolili novým předsedou Petra Junka
17.04.: Hasiči zasypali rozsáhlou olejovou skvrnu v Horních Mísečkách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT