Na semilském fotbalovém memoriálu obhájil vítězství Železný Brod
02.08.2020 18:52:29 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Semily
Druhého ročníku turnaje pojmenovaném po Vladimíru Křapkovi, autorovi knih o semilském fotbale, se v sobotu 1. srpna účastnilo celkem šest družstev. Po dopoledních bojích své skupiny vyhráli domácí Semily a obhájci vítězství ze Železného Brodu, kteří se tak utkali v odpoledním finále. V něm ani jedno mužstvo nevyužilo své šance a rozhodnutí musely přinést penalty, ve kterých byli šťastnější hráči Brodu.
Ještě před nimi si ale o třetí místo zahráli fotbalisté Košťálova a TJ Pátek. Košťálovští vedli a měli blízko k bronzu, ale v posledních vteřinách zápasu si nechali dát vyrovnávací gól. Na penalty pak byli úspěšnější hráči TJ Pátek. Páté místo na turnaji získal Vesec, jenž porazil 2:1 Plavy. Zatímco loni turnaj skrápěl déšť, tak letos bylo krásné sluníčko, při kterém se několik diváků i opalovalo do půl těla. V závěru došlo na předání pohárů a cen pro tři vybrané hráče.
Základní skupiny:
Skupina A
Utkání: Semily - Vesec 2:0, Košťálov - Semily 0:1, Vesec - Košťálov 3:3.
Pořadí: 1. Semily 6 (3:0), 2. Košťálov-Libštát 1 (3:4), 3. Vesec Liberec 1 (3:5).
Skupina B
Utkání: Plavy - Pátek 1:2, Železný Brod - Plavy 4:1, Pátek - Železný Brod 0:0.
Pořadí: 1. Železný Brod 4 (4:1), 2. TJ Pátek 4 (2:1), 3. Plavy 0 (2:6).
Zápasy o umístění:
O 5. místo: Vesec - Plavy 2:1.
O 3. místo: Košťálov-Libštát - TJ Pátek 1:2 po penaltách.
Finále: Semily - Železný Brod 0:1 na penalty.
Individuální ocenění:
Nejlepší střelec: Šimek Jan (Železný Brod) - 3 góly.
Nejlepší hráč turnaje: Gaspič Pavel (TJ Pátek).
Nejlepší brankář: Zamastil Jan (Semily).
Na semilském stadionu by se měl hrát, kromě krajského poháru v neděli 16. srpna s Bělou, 23. srpna i turnaj mladších žáků, 28. a 29. srpna turnaj starších přípravek a 12. září turnaj minipřípravek.
Loňský ročník: FOTO: Semilský Memoriál Vladimíra Křapky vyhrál Železný Brod
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 44 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Kácení i sázení lip se chystá v turnovské ulici Žižkova
Kácení a následná výsadba nových stromů, se kterými se počítá v týdnu od 1. prosince 2025, se dotkne ulice Žižkova v úseku od křižovatky se Zborovskou ulicí k ulici Alej legií. Dojde ke kácení osmi kusů lip srdčitých, ve stejném týdnu proběhne dosadba nových stromů. Jedná se o jeden strom u budovy OAHŠ u křižovatky se Zborovskou ulicí, jeden strom u vchodu do obchodu ZŠ Žižkova a šest stromů u bytových domů na konci ulice Žižkova. Kácení je plánováno za provozu se začátkem v pondělí 1. prosince (pokud klimatické podmínky dovolí). Při kácení jednotlivých stromů vždy dojde ke krátkodobé uzavírce komunikace za asistence poučených osob, které přechodně zastaví dopravu. Strom bude rychle odklizen a provoz znovu uvolněn. Kácení bude provedeno vždy v čase, kdy tudy neprojíždí autobus na pravidelné lince.
Liberec hostil světové odborníky na nanotechnologie
Nanotechnologie se stěhují z laboratoří do každodenní reality, z Libereckého kraje mohou udělat lídra v udržitelných technologiích. Shodli se na tom účastníci mezinárodní konference NanoCzech 2025, kterou v Liberci uspořádala Agentura regionálního rozvoje společně s Libereckým krajem. Konference se zaměřila především na technologie, které čistí vodu, vzduch a půdu. Potvrdila kvalitu místních výzkumných týmů, výsledků jejich práce i mezinárodních projektů, do kterých jsou zapojeni. Dorazilo zhruba 150 vědců, výzkumných pracovníků, zástupců firem a diplomatických misí z více než dvaceti zemí světa. Jejich účast ukázala, že liberecký region má ve výzkumu a vývoji nanotechnologií své pevné místo na mapě světa.
Nejnovější články
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Hejtman Martin Půta zavítá do Mříčné
Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta
Lidové sady slavnostně otevřou s kulturním programem 28. prosince
Nejčtenější články
03.12.: Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
03.12.: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Semilech 2025
02.12.: Fúze liberecké a českolipské nemocnice nabyla konkrétní podoby
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.