Na Semilském pecnu ocenili zahradníky i pěstitele

19.09.2021 13:54:35 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Na Semilském pecnu ocenili zahradníky i pěstitele

Po vynucené pauze se na semilském Ostrově v sobotu 11. září uskutečnila již posedmnácté Podkrkonošská slavnost úrody pod názvem Semilský pecen. I tentokrát na návštěvníky čekal bohatý kulturní program na Ostrově i podiu před zámkem.

Před slavnostním zahájením Pecnu proběhla tak jako každý rok ekumenická bohoslužba, poté se směrem na Ostrov vydal dožínkový průvod vedený kněžnou Libuší a její družinou v doprovodu dechové hudby Broďanka s kapelníkem Rudolfem Müllerem.

Po slavnostním přivítání na Ostrově a tradičním krájení chleba nadešel čas na předání ocenění místním chovatelům či pěstitelům. Letošní ocenění převzala z rukou starostky města Semily Bc. Leny Mlejnkové a hejtmana Libereckého kraje pana Martina Půty PaedDr. Lenka Hřibová, a to za oživení areálu památkově chráněných roubenek a aktivní fungování střediska enviromentální výchovy, vzdělání a osvětu.

Semilský pecen 2021<br />Autor: Archiv města Semily V rámci odpoledního programu pak byla předána i další ocenění. Tradiční Cena zahradníka města byla v letošním roce udělena Ing. Stanislavu Palasovi za citlivou kultivaci a příkladnou péči o vlastní pozemky a přilehlé veřejné prostranství v Čapkově a Pivovarské ulici. Vítězem soutěže o kuriozní výpěstek s názvem Podivíni mezi plody se tentokrát stal Jonáš Jiránek, který soutěžil s bramborami ve tvaru myší.

Odpoledne před zámkem opanovali muzikanti všech hudebních žánrů. Ani Muzeum a Pojizerská galerie Semily nezůstala v plánování sobotního odpoledne pozadu a pro své návštěvníky připravila již tradiční Semilský Montmartre v areálu muzea a muzejní zahrádky.

„Děkuji všem, kteří se na přípravě a organizaci letošního ročníku Semilského pecnu podíleli, a také všem návštěvníkům za to, že dorazili v hojném počtu. Společně jsme tak mohli oslavit nejenom úrodu, ale také zemědělce a jejich náročnou práci. Díky nim známe "neobyčejný" příběh obyčejného bochníku chleba. Věřím že si všichni užili skvělou atmosféru i bohatý program slavnosti a těším se na setkání zase za rok," řekla starostka města Semily Lena Mlejnková.

Obrazem: 17. ročník Semilského pecnu - rozsáhlou fotogalerii připravujeme, kvůli technickým problémům má zpoždění

Podrobná pozvánka: Semilský pecen se vrací po roční přestávce

Články a fotogalerie z minulých ročníků:

Semilský pecen 2020 se ruší!

Obrazem: 16. ročník Semilského pecnu

Obrazem: 15. ročník Semilského pecnu

Obrazem: 14. ročník Semilského pecnu

Obrazem: 13. ročník Semilského pecnu

Obrazem: 12. ročník Semilského pecnu

Obrazem: 11. ročník Semilského pecnu

Obrazem: 10. ročník akce Semilský pecen

Foto i video: 9. ročník akce Semilský pecen

Obrazem: 8. ročník Semilského pecnu

7. ročník: Hojná návštěva na Semilském pecnu

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 25 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Víkend sklářského řemesla oživí Kittelovo muzeum

Rok 2022 je vyhlášen celosvětovým rokem skla. Jako předzvěst roku skla a jako poctě této surovině a sklářskému řemeslu vůbec, připravili Setkání sklářů na Kittelově muzeu, které se uskuteční o víkendu 16. a 17. října. Podrobná pozvánka na Našem Jablonecku

Krajský úřad hostil konferenci o veřejných zakázkách

Další ročník konference k problematice zákona o zadávání veřejných zakázek se 7. a 8. října konal na Krajském úřadu Libereckého kraje. Účastnili se pracovníci krajských úřadů, kteří se zpracováním těchto zakázek zabývají. Nad konferencí převzal záštitu Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. „Předávání zkušeností v tomto oboru mezi takzvanými zakázkářemi napříč kraji je nesmírně cenné a jsem rád, že jej můžeme podpořit. Liberecký kraj mimo jiné zajišťuje v souladu se zákonem o veřejných zakázkách už bezmála deset let pro objekt krajského úřadu, příspěvkové organizace zřizované krajem, jím řízené společnosti a některé obce výběr dodavatele elektřiny a zemního plynu, a to nákupem komodit na burze. Výrazně tím ušetříme," prohlásil náměstek Miklík.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Tobruk a Václav Marhoul v krajské knihovně
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 12. podzimního kola
Závodnice aerobiku úspěšné v Semilech i Praze
Obnovu oltáře v zákupském kostele podpořil kraj statisíci
Kraj a veterina žádají, aby lidé nechodili do lesů a hlásili mrtvé divočáky

Nejčtenější články

13.10.: I.A třída: Ze souboje s prvním Pěnčínem veze Bělá bod za remízu
14.10.: V Krkonošské ulici v Jilemnici přejdete bezpečně
16.10.: Závodnice aerobiku úspěšné v Semilech i Praze

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT