Na tanečním mistrovství světa v Liberci se očekává rekordní účast

20.11.2017 19:53:17 | Autor: redakce | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Liberecký kraj

Na tanečním mistrovství světa v Liberci se očekává rekordní účast

V libereckém centru Babylon začíná největší taneční svátek roku, otevřené taneční mistrovství světa WADF World Dance Championship 2017, které roztančí více než tři tisíce tanečníků z dvaceti zemí světa. Zahájí jej prezident mezinárodní taneční organizace WADF Nils-Hacken Carlzon v pondělí 20. listopadu a bude probíhat až do neděle 26. listopadu.

WADF World Dance Championship 2017 bude největší ve své historii. V centru Babylon se koná podeváté a počet přihlášených tanečníků a hlavně počet disciplín a tanečních provedení bude opravdu rekordní. Atmosféru má tato taneční akce vždy úžasnou, tanec naplní nejen sály, ale celé centrum, počet soutěžních předvedení, které bude možné vidět je neuvěřitelných 9 586.

I další čísla potvrzují, že otevřené mistrovství světa bude výjimečnou událostí, 557 disciplín, 2.988 tanečníků, 45 mezinárodních porotců, 7 dní a nocí, 3 taneční parkety. Soutěž je ojedinělá tím, že je na ní možné tančit a soutěžit ve více disciplínách a tanečních provedeních a tak ti nejlepší získají cenných kovů a pohárů i několik. Nad akcí převzal záštitu za Liberecký kraj hejtman Mgr. Martin Půta a ten se také ujme i osobního předání titulů mistrů světa některým tanečníkům. Mezinárodní porotu přijme před začátkem soutěže na liberecké radnici primátor Tibor Batthyány, který nad akcí převzal záštitu za statutární město Liberec. Pro porotu i pro tanečníky budou připraveny dárkové předměty s tématikou Liberce. Doprovodný program bude na téma rytířské hry a tanečníci se mohou zapojit do hry „Pátrání libereckého rytíře Rolanda", kterou připravuje liberecké městské informační centrum. Taneční svátek se tak stane součástí dění ve městě.

Otevřené taneční mistrovství světa v různých tanečních formách i věkových kategoriích je barevnou přehlídkou toho nejlepšího z více než dvaceti zemí světa, Nejpočetnější budou určitě české výpravy, které mají výhodu domácího prostředí, očekává se také početná výprava z Ruska, Itálie, Německa a Polska. Denně bude na akci až 2000 soutěžících a 1000 diváků. Jejich výkony bude hodnotit mezinárodní porota složená z tanečních mistrů a profesionálních tanečníků. Aktuální informace najdete na stránkách akce www.latinofestival.cz.

Soutěžní klání i doprovodný program bude divácky velice atraktivní, krásné kostýmy, skvělá taneční vystoupení, úřadující i budoucí mistři světa či speciální hosté, to vše můžete vidět a zažít i Vy! Pro Liberečany je připravena sleva 5% na vstupné při předložení Opuscard.

Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

ILMA opět roztančila Turnov a Liberec
Otevřené taneční mistrovství se bude konat opět v Liberci
Nejlepší tanečníci se utkali v Jablonci na českém šampionátu
Taneční a pohybová škola ILMA úspěšně protančila celé jaro
Taneční škola ILMA Turnov získala v Moskvě tři tituly mistrů Evropy
Taneční šampionát rozhýbal na celý týden liberecký Babylon

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Prameny Valdštejn a Boží voda jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí informoval o pravidelné kontrole pramenů vody na území města Turnova. Pramen Valdštejn je pitný a taktéž pramen Boží voda! Prameny vody byly podrobeny pravidelnému laboratornímu přezkoumání kvality 5. dubna 2019. Splněny byly všechny hygienické limity požadované vyhláškou Ministerstva zdravotnictví České republiky.

Lékárenská pohotovost o velikonočním pondělí

Velikonoční pondělí patří mezi svátky, kdy dle ustanovení zákona o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě se stanovuje zákaz prodeje tam, kde prodejní plocha přesahuje 200 m2. Liberecký kraj pro tento den zajistil lékárenskou pohotovostní službu v Nemocniční lékárně v areálu Krajské nemocnice Liberec, a.s., Husova 10, 460 63 Liberec (naproti pavilonu interních oborů B) od 9 do 17 hodin. V ostatní dny jsou otevřeny lékárny v obchodních centrech.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jilemničtí zvítězili na juniorském maratonu v Liberci a postupují do finále
Obrazem: Velký pátek v ZOO Liberec 2019
Přehled fotbalových výsledků šestého jarního kola
FOTO: Slavnostně otevřeli Centrum odborného vzdělávání ve Vysokém
Pokáčovo jarní turné bude plné Lásky. V květnu zavítá do Semil

Nejčtenější články

19.04.: Mladou ženu hledanou u Železného Brodu vypátral policejní psovod
18.04.: FOTO: Závod kočárků v Libštátě kromě zábavy pomohl Danečkovi
19.04.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 19. až 21. dubna

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT