Na tanečním mistrovství světa v Liberci se očekává rekordní účast

20.11.2017 19:53:17 | Autor: redakce | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Liberecký kraj

Na tanečním mistrovství světa v Liberci se očekává rekordní účast

V libereckém centru Babylon začíná největší taneční svátek roku, otevřené taneční mistrovství světa WADF World Dance Championship 2017, které roztančí více než tři tisíce tanečníků z dvaceti zemí světa. Zahájí jej prezident mezinárodní taneční organizace WADF Nils-Hacken Carlzon v pondělí 20. listopadu a bude probíhat až do neděle 26. listopadu.

WADF World Dance Championship 2017 bude největší ve své historii. V centru Babylon se koná podeváté a počet přihlášených tanečníků a hlavně počet disciplín a tanečních provedení bude opravdu rekordní. Atmosféru má tato taneční akce vždy úžasnou, tanec naplní nejen sály, ale celé centrum, počet soutěžních předvedení, které bude možné vidět je neuvěřitelných 9 586.

I další čísla potvrzují, že otevřené mistrovství světa bude výjimečnou událostí, 557 disciplín, 2.988 tanečníků, 45 mezinárodních porotců, 7 dní a nocí, 3 taneční parkety. Soutěž je ojedinělá tím, že je na ní možné tančit a soutěžit ve více disciplínách a tanečních provedeních a tak ti nejlepší získají cenných kovů a pohárů i několik. Nad akcí převzal záštitu za Liberecký kraj hejtman Mgr. Martin Půta a ten se také ujme i osobního předání titulů mistrů světa některým tanečníkům. Mezinárodní porotu přijme před začátkem soutěže na liberecké radnici primátor Tibor Batthyány, který nad akcí převzal záštitu za statutární město Liberec. Pro porotu i pro tanečníky budou připraveny dárkové předměty s tématikou Liberce. Doprovodný program bude na téma rytířské hry a tanečníci se mohou zapojit do hry „Pátrání libereckého rytíře Rolanda", kterou připravuje liberecké městské informační centrum. Taneční svátek se tak stane součástí dění ve městě.

Otevřené taneční mistrovství světa v různých tanečních formách i věkových kategoriích je barevnou přehlídkou toho nejlepšího z více než dvaceti zemí světa, Nejpočetnější budou určitě české výpravy, které mají výhodu domácího prostředí, očekává se také početná výprava z Ruska, Itálie, Německa a Polska. Denně bude na akci až 2000 soutěžících a 1000 diváků. Jejich výkony bude hodnotit mezinárodní porota složená z tanečních mistrů a profesionálních tanečníků. Aktuální informace najdete na stránkách akce www.latinofestival.cz.

Soutěžní klání i doprovodný program bude divácky velice atraktivní, krásné kostýmy, skvělá taneční vystoupení, úřadující i budoucí mistři světa či speciální hosté, to vše můžete vidět a zažít i Vy! Pro Liberečany je připravena sleva 5% na vstupné při předložení Opuscard.

Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

ILMA opět roztančila Turnov a Liberec
Otevřené taneční mistrovství se bude konat opět v Liberci
Nejlepší tanečníci se utkali v Jablonci na českém šampionátu
Taneční a pohybová škola ILMA úspěšně protančila celé jaro
Taneční škola ILMA Turnov získala v Moskvě tři tituly mistrů Evropy
Taneční šampionát rozhýbal na celý týden liberecký Babylon

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Vydán vodácký průvodce Greenway Jizera

Greenway Jizera není zdaleka jen pro cyklisty. Koridor slouží milovníkům koloběžek, pěší turistiky i vodákům. A právě pro ty je určen nový vodácký průvodce, který Sdružení Český ráj vydalo na konci uplynulého roku. Nová skládačka představuje řeku Jizeru od jejího pramene v Jizerských horách až po soutok s Labem z pohledu vodácké sjízdnosti a atraktivnosti včetně informací o zajímavých cílech podél toku, možnostech občerstvení i táboření. Na přehledné mapce jsou vyznačeny jezy, vlakové zastávky v blízkosti toku i místa vhodná jako nástupní pro splutí či půjčovny. Textová část pak představuje turisticky zajímavá místa v koridoru řeky. Materiál byl vydán v nákladu 10 tisíc výtisků za finanční podpory Libereckého kraje. Zájemcům bude k dispozici v informačních centrech, v půjčovnách lodí, na veletrzích cestovního ruchu.

Beseda s Františkem Pelcem o ochraně přírody se koná 13. února

Spolek rodáků a přátel Turnova pořádá besedu s RNDr. Františkem Pelcem na téma ochrany přírody. Beseda s ředitelem Agentury ochrany přírody a krajiny ČR se koná na Gymnáziu Turnov Jana Palacha 804 v přízemí ve středu 13. února v 15 hodin.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Florbalisté i florbalistky Turnova si zajistili play off
Policejní Toxi tým zatýkal výrobce pervitinu na Semilsku
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 15. až 17. února
FOTO: Ve Vrchlabí se utkali mladí běžci na lyžích o tituly
Běžkař spadl pod Malým Šišákem mezi Špindlerovou boudou a Sněžkou

Nejčtenější články

15.02.: Policejní Toxi tým zatýkal výrobce pervitinu na Semilsku
13.02.: Zemřel nejznámější český filatelista Ludvík Pytlíček ze Semil
13.02.: Na maškarní do Bozkova přijeli husiti, sestřičky, školka i tanečnice z Ria

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT