Na turnovské radnici probíhá výstava fotografií Tady jsem doma

05.02.2018 08:13:14 | Autor: Anna Šupíková a Veronika Dufková | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Na turnovské radnici probíhá výstava fotografií Tady jsem doma

Komunitní středisko Kontakt Liberec, p. o. ve spolupráci s partnery (Statutární město Liberec, Krajský úřad Libereckého kraje a Krajská vědecká knihovna v Liberci) připravilo projekt s názvem Tady jsem doma, který představuje fotografie s osobnostmi komunit žijících v Libereckém kraji.

Tady jsem doma je putovní výstava, která byla poprvé veřejnosti představena v listopadu 2016 na slavnostní vernisáži v budově Nového magistrátu v Liberci. Výstava na celkem patnácti panelech zachycuje tváře a životní příběhy výrazných osobností z řad cizinců a národnostních menšin žijících na území Liberce nebo Libereckého kraje, kteří prošli, či stále procházejí, úspěšnou integrací do české společnosti. Výstava je unikátní v tom, že chce veřejnost upozornit na to, že i takoví lidé mezi námi žijí, i když o nich mnohdy ani nevíme a mohou být společnosti prospěšní.

Cílem projektu je bořit předsudky, stereotypy a odstraňovat potenciální sociální stigmata spjatá s rasovou diskriminací, která ve společnosti vzrůstá. Součástí každého portrétu osobnosti je krátký popisek životního příběhu osoby, na kterém je zřejmé jeho úsilí žít svůj život plnohodnotně a smysluplně navzdory mnohdy až nepřátelskému přístupu společnosti. Jeden z výstavních panelů je věnován samotnému autorovi většiny fotografií této výstavy - v Liberci velmi známému syrskému fotografovi Ibrahimovi al Sulaimanovi.

Výstava byla od svého vzniku pro veřejnost exponována na různých místech - v Liberci v budově Nového magistrátu, ve vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje, v Krajské vědecké knihovně, v Centru na podporu integrace cizinců, v science centru iQ Landie, v OC Plaza, v Home Credit aréně, v prostorách Gymnázia a Střední odborné školy pedagogické v Liberci a v Univerzitní knihovně Technické univerzity v Liberci. Protože ve výstavě figurují i mimoliberecké osobnosti, tak výstava doputovala také do Turnova. V současné době ji lze prohlédnout v prostorách historické radnice přímo na náměstí Českého ráje. Výstava bude v prostorách Městského úřadu Turnov umístěna do března tohoto roku.

Více o výstavách v Pojizeří čtěte v rubrice KULTURA - Výstavy

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Do konce května můžete podat přihlášky k soutěži Stavba roku 2018

Dne 31. května 2018 ve 12.00 máte poslední možnost podat přihlášku do soutěže Stavba roku Libereckého kraje. Již čtrnáctý ročník události ocení nejlepší stavbu, návrh nebo osobnost stavebnictví. Přihlášky přijímá podatelna krajského úřadu. Soutěž Stavba roku Libereckého kraje vyhlásil letos už počtrnácté Liberecký kraj a partnerské organizace z oblasti stavebnictví. „V letošním roce je vyhlášeno celkem pět kategorií, do kterých je možné přihlásit stavbu, návrh nebo osobnost stavebnictví. Termín ukončení příjmu přihlášek se blíží, proto je nutné si pospíšit," upozorňuje Radka Loučková Kotasová, krajská radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje. Podrobný článek

Semilská knihovna pořádá burzu knih

Městská knihovna Semily pořádá v pátek 1. června od 8 do 17 hodin Burzu knih aneb Vyberte dětem k svátku pěknou knížku! K dispozici ve vestibulu a prostorách Jitřenky bude dětská literatura - knihy, časopisy, leporela, beletrie, naučná literatura a časopisy, výběrová literatura - knihy „jako nové."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přepeře přehrály Doksy až ve druhém poločase
FOTO: Pivní běh v Semilech 2018 vyhrál Matěj Nedomlel
Malí umělci budou na ZUŠ Open rozdávat radost z umění
Biatlonistou roku je Michal Krčmář, druhá Veronika Vítková
Obrazem: Prolínání aneb den Jizerskohorských jídel na Smržovce 2018

Nejčtenější články

19.05.: Menší nehoda zkomplikovala sobotní dopravu v Semilech
20.05.: Přehled fotbalových výsledků devátého jarního kola
21.05.: Pejskaři pozor: Na sídlišti v Semilech se objevily otrávené návnady

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT