Na turnovské radnici probíhá výstava fotografií Tady jsem doma

05.02.2018 08:13:14 | Autor: Anna Šupíková a Veronika Dufková | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Na turnovské radnici probíhá výstava fotografií Tady jsem doma

Komunitní středisko Kontakt Liberec, p. o. ve spolupráci s partnery (Statutární město Liberec, Krajský úřad Libereckého kraje a Krajská vědecká knihovna v Liberci) připravilo projekt s názvem Tady jsem doma, který představuje fotografie s osobnostmi komunit žijících v Libereckém kraji.

Tady jsem doma je putovní výstava, která byla poprvé veřejnosti představena v listopadu 2016 na slavnostní vernisáži v budově Nového magistrátu v Liberci. Výstava na celkem patnácti panelech zachycuje tváře a životní příběhy výrazných osobností z řad cizinců a národnostních menšin žijících na území Liberce nebo Libereckého kraje, kteří prošli, či stále procházejí, úspěšnou integrací do české společnosti. Výstava je unikátní v tom, že chce veřejnost upozornit na to, že i takoví lidé mezi námi žijí, i když o nich mnohdy ani nevíme a mohou být společnosti prospěšní.

Cílem projektu je bořit předsudky, stereotypy a odstraňovat potenciální sociální stigmata spjatá s rasovou diskriminací, která ve společnosti vzrůstá. Součástí každého portrétu osobnosti je krátký popisek životního příběhu osoby, na kterém je zřejmé jeho úsilí žít svůj život plnohodnotně a smysluplně navzdory mnohdy až nepřátelskému přístupu společnosti. Jeden z výstavních panelů je věnován samotnému autorovi většiny fotografií této výstavy - v Liberci velmi známému syrskému fotografovi Ibrahimovi al Sulaimanovi.

Výstava byla od svého vzniku pro veřejnost exponována na různých místech - v Liberci v budově Nového magistrátu, ve vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje, v Krajské vědecké knihovně, v Centru na podporu integrace cizinců, v science centru iQ Landie, v OC Plaza, v Home Credit aréně, v prostorách Gymnázia a Střední odborné školy pedagogické v Liberci a v Univerzitní knihovně Technické univerzity v Liberci. Protože ve výstavě figurují i mimoliberecké osobnosti, tak výstava doputovala také do Turnova. V současné době ji lze prohlédnout v prostorách historické radnice přímo na náměstí Českého ráje. Výstava bude v prostorách Městského úřadu Turnov umístěna do března tohoto roku.

Více o výstavách v Pojizeří čtěte v rubrice KULTURA - Výstavy

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Turnově zahájili výstavbu chodníku v Sobotecké ulici

Byla zahájena výstavba nového chodníku a veřejného osvětlení v Mašově, Sobotecké ulici. Nový chodník bude po levé straně od ulice U školy až na křižovatku na Kalužníku a malá část bude po pravé straně od ulice U školy k autobusové zastávce. „Stavbu realizuje firma MIZERA - STAVBY, a.s., Lomnice nad Popelkou. Stavba bude dokončena do 31. 10. 2018. Stavba bude realizována po úsecích, kde bude částečně omezen provoz. Veškerá omezení budou vždy na nezbytně nutnou dobu. Děkujeme za dodržování základních zásad bezpečnosti," upřesnila Stanislava Syrotiuková z odboru správy majetku MěÚ Turnov.

Eurion 2018 přivítá na Smržovce Lenku Dusilovou i Janu Uriel

Už 27. ročník Letní slavnosti Eurion začíná tradičně v pátek 17. srpna hudebním festivalem v lesoparku u Parkhotelu, pokračuje v sobotu pestrým hudebně-zábavným programem, který vyvrcholí večerní taneční veselicí a končí nedělní Pivrncovou jízdou veteránů. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ke střetu dvou aut došlo v Železném Brodě, jeden z řidičů před jízdou pil
I.A třída: Těsné výhry získaly v úvodním kole Lomnice a Košťálov
Neznámý pachatel zabil osm kriticky ohrožených mihulí potočních
O prázdninách se vydejte za kozím sýrem či výrobou papíru
Kraj umožňuje obcím bezplatně používat elektronickou spisovou službu

Nejčtenější články

13.08.: FOTO: Divizní derby v Turnově vyrovnané, bod navíc získaly Přepeře
13.08.: Zemřela spisovatelka a scénáristka Božena Šimková
14.08.: Obrazem: V Jizeře je málo vody, v Dolní Sytové naměřeno jen 30 cm

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Mostecko

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT