Na turnovské radnici probíhá výstava fotografií Tady jsem doma

05.02.2018 08:13:14 | Autor: Anna Šupíková a Veronika Dufková | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Na turnovské radnici probíhá výstava fotografií Tady jsem doma

Komunitní středisko Kontakt Liberec, p. o. ve spolupráci s partnery (Statutární město Liberec, Krajský úřad Libereckého kraje a Krajská vědecká knihovna v Liberci) připravilo projekt s názvem Tady jsem doma, který představuje fotografie s osobnostmi komunit žijících v Libereckém kraji.

Tady jsem doma je putovní výstava, která byla poprvé veřejnosti představena v listopadu 2016 na slavnostní vernisáži v budově Nového magistrátu v Liberci. Výstava na celkem patnácti panelech zachycuje tváře a životní příběhy výrazných osobností z řad cizinců a národnostních menšin žijících na území Liberce nebo Libereckého kraje, kteří prošli, či stále procházejí, úspěšnou integrací do české společnosti. Výstava je unikátní v tom, že chce veřejnost upozornit na to, že i takoví lidé mezi námi žijí, i když o nich mnohdy ani nevíme a mohou být společnosti prospěšní.

Cílem projektu je bořit předsudky, stereotypy a odstraňovat potenciální sociální stigmata spjatá s rasovou diskriminací, která ve společnosti vzrůstá. Součástí každého portrétu osobnosti je krátký popisek životního příběhu osoby, na kterém je zřejmé jeho úsilí žít svůj život plnohodnotně a smysluplně navzdory mnohdy až nepřátelskému přístupu společnosti. Jeden z výstavních panelů je věnován samotnému autorovi většiny fotografií této výstavy - v Liberci velmi známému syrskému fotografovi Ibrahimovi al Sulaimanovi.

Výstava byla od svého vzniku pro veřejnost exponována na různých místech - v Liberci v budově Nového magistrátu, ve vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje, v Krajské vědecké knihovně, v Centru na podporu integrace cizinců, v science centru iQ Landie, v OC Plaza, v Home Credit aréně, v prostorách Gymnázia a Střední odborné školy pedagogické v Liberci a v Univerzitní knihovně Technické univerzity v Liberci. Protože ve výstavě figurují i mimoliberecké osobnosti, tak výstava doputovala také do Turnova. V současné době ji lze prohlédnout v prostorách historické radnice přímo na náměstí Českého ráje. Výstava bude v prostorách Městského úřadu Turnov umístěna do března tohoto roku.

Více o výstavách v Pojizeří čtěte v rubrice KULTURA - Výstavy

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hořela garáž v Liberci, škoda je přes půl milionu

V pondělí před půl devátou hodinou ranní byl na linku 150 ohlášen požár trojgaráže, ve které se nacházely osobní automobily. Hasiči byli operačním střediskem vysláni do ulice Doubská v Liberci - Rochlicích. Na místo události se okamžitě sjely dvě jednotky hasičů - profesionálové z Liberce, pomáhali dobrovolní hasiči z Liberce - Vratislavic nad Nisou. Další informace

Příběh Hanče a Vrbaty ožívá na zlaté a stříbrné medaili

Česká mincovna letos přichází s novou tříletou sběratelskou sérií nazvanou Příběhy naší historie. Zaměřuje se na řadu pozoruhodných osobností, událostí a činů z naší pestré historie, ve kterých se zrcadlí pravá česká nátura, jako je odhodlání, odvaha, pracovitost, kreativita, cílevědomost a smysl pro humor. V únoru představí medaile věnované dvojici Hanč a Vrbata. Další budou následovat. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Horská služba Krkonoše zasahovala u laviny v Pramenném dole
Hlasujte pro nejlepší dřevěné stavby a vyhrajte pobyt ve srubu!
FOTO: Jilemnická Lucie Paulusová si v Harrachově dojela pro dva tituly
Během noci zasahovali hasiči u větších požárů v Mimoni a Liberci
Únorová mimořádná promítání v Lomnici

Nejčtenější články

21.02.: Mladá autorka Gábina Jakoubková má čich na olympijské medailisty
20.02.: Přepeře mají po výhře nad Jičínem jistotu vítězství zimního turnaje
20.02.: FOTO: ATMO Music, Sebastian a Jakub Děkan zaplnili bozkovský sál

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT