Na turnovské radnici probíhá výstava fotografií Tady jsem doma

05.02.2018 08:13:14 | Autor: Anna Šupíková a Veronika Dufková | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Na turnovské radnici probíhá výstava fotografií Tady jsem doma

Komunitní středisko Kontakt Liberec, p. o. ve spolupráci s partnery (Statutární město Liberec, Krajský úřad Libereckého kraje a Krajská vědecká knihovna v Liberci) připravilo projekt s názvem Tady jsem doma, který představuje fotografie s osobnostmi komunit žijících v Libereckém kraji.

Tady jsem doma je putovní výstava, která byla poprvé veřejnosti představena v listopadu 2016 na slavnostní vernisáži v budově Nového magistrátu v Liberci. Výstava na celkem patnácti panelech zachycuje tváře a životní příběhy výrazných osobností z řad cizinců a národnostních menšin žijících na území Liberce nebo Libereckého kraje, kteří prošli, či stále procházejí, úspěšnou integrací do české společnosti. Výstava je unikátní v tom, že chce veřejnost upozornit na to, že i takoví lidé mezi námi žijí, i když o nich mnohdy ani nevíme a mohou být společnosti prospěšní.

Cílem projektu je bořit předsudky, stereotypy a odstraňovat potenciální sociální stigmata spjatá s rasovou diskriminací, která ve společnosti vzrůstá. Součástí každého portrétu osobnosti je krátký popisek životního příběhu osoby, na kterém je zřejmé jeho úsilí žít svůj život plnohodnotně a smysluplně navzdory mnohdy až nepřátelskému přístupu společnosti. Jeden z výstavních panelů je věnován samotnému autorovi většiny fotografií této výstavy - v Liberci velmi známému syrskému fotografovi Ibrahimovi al Sulaimanovi.

Výstava byla od svého vzniku pro veřejnost exponována na různých místech - v Liberci v budově Nového magistrátu, ve vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje, v Krajské vědecké knihovně, v Centru na podporu integrace cizinců, v science centru iQ Landie, v OC Plaza, v Home Credit aréně, v prostorách Gymnázia a Střední odborné školy pedagogické v Liberci a v Univerzitní knihovně Technické univerzity v Liberci. Protože ve výstavě figurují i mimoliberecké osobnosti, tak výstava doputovala také do Turnova. V současné době ji lze prohlédnout v prostorách historické radnice přímo na náměstí Českého ráje. Výstava bude v prostorách Městského úřadu Turnov umístěna do března tohoto roku.

Více o výstavách v Pojizeří čtěte v rubrice KULTURA - Výstavy

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Nová jablonecká koalice se představila na tiskové konferenci

Na společné tiskové konferenci v hotelu Břízky se představili v pondělí 15. října kandidáti nové trojkoalice (ANO, Piráti a Společně pro Jablonec) na primátora a náměstky. Novým primátorem Jablonce bude dle smlouvy předseda místní organizace a lídr kandidátky hnutí ANO Milan Kroupa. Novým náměstkem primátora pro ekonomiku bude ekonom Štěpán Matek ze Společně pro Jablonec, pozice náměstka pro rozvoj města připadne architektovi Jakubu Chuchlíkovi z Pirátů a pedagog David Mánek z hnutí ANO se stane náměstkem pro oblast humanitní. Více podrobností ve videoreportáži na Našem Jablonecku

Uzavírka sjezdu v Ohrazenicích

Z důvodu výstavby protihlukové stěny v Ohrazenicích dojde v pondělí 15. října k částečné uzavírce provozu na silnici I/35 (km cca 42,00) a na silnici I/10 (sjezdové větve na silnici I/35 ve směru na Liberec). A dále k úplné uzavírce odbočovacího pruhu na Ohrazenice ze silnice I/10 ve směru na Turnov. Doba trvání úplné uzavírky je plánována do 30. 11. 2018, částečná uzavírka do 18. 12. 2018. Z důvodu uzavírky sjezdu v Ohrazenicích dojde k výlukám pravidelných autobusových linek 340, 350, 530 a 550. V obci Paceřice bude pro dopravu ve směru do Turnova zřízena provizorní zastávka Paceřice, obec.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 19. až 21. října
Okresní soutěž: Benecko padlo ve Víchové a střídá ho Košťálov C
Okresní přebor: Studenec zvýšil náskok i díky kontumaci z Libštátu
Jilemnický kros se koná již po čtyřiadvacáté
Waldorfská školka získala certifikát v projektu Skutečně zdravá škola

Nejčtenější články

18.10.: Od 21. října se bude zase jezdit z Brodu do Semil přes Mlýnský potok
17.10.: V Semilech přemísťují autobusovou zastávku blíže do centra
16.10.: Z pomníku Riegra v Semilech vyzvedli schránku, je v péči restaurátorek

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT