Na turnovské radnici probíhá výstava fotografií Tady jsem doma

05.02.2018 08:13:14 | Autor: Anna Šupíková a Veronika Dufková | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Na turnovské radnici probíhá výstava fotografií Tady jsem doma

Komunitní středisko Kontakt Liberec, p. o. ve spolupráci s partnery (Statutární město Liberec, Krajský úřad Libereckého kraje a Krajská vědecká knihovna v Liberci) připravilo projekt s názvem Tady jsem doma, který představuje fotografie s osobnostmi komunit žijících v Libereckém kraji.

Tady jsem doma je putovní výstava, která byla poprvé veřejnosti představena v listopadu 2016 na slavnostní vernisáži v budově Nového magistrátu v Liberci. Výstava na celkem patnácti panelech zachycuje tváře a životní příběhy výrazných osobností z řad cizinců a národnostních menšin žijících na území Liberce nebo Libereckého kraje, kteří prošli, či stále procházejí, úspěšnou integrací do české společnosti. Výstava je unikátní v tom, že chce veřejnost upozornit na to, že i takoví lidé mezi námi žijí, i když o nich mnohdy ani nevíme a mohou být společnosti prospěšní.

Cílem projektu je bořit předsudky, stereotypy a odstraňovat potenciální sociální stigmata spjatá s rasovou diskriminací, která ve společnosti vzrůstá. Součástí každého portrétu osobnosti je krátký popisek životního příběhu osoby, na kterém je zřejmé jeho úsilí žít svůj život plnohodnotně a smysluplně navzdory mnohdy až nepřátelskému přístupu společnosti. Jeden z výstavních panelů je věnován samotnému autorovi většiny fotografií této výstavy - v Liberci velmi známému syrskému fotografovi Ibrahimovi al Sulaimanovi.

Výstava byla od svého vzniku pro veřejnost exponována na různých místech - v Liberci v budově Nového magistrátu, ve vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje, v Krajské vědecké knihovně, v Centru na podporu integrace cizinců, v science centru iQ Landie, v OC Plaza, v Home Credit aréně, v prostorách Gymnázia a Střední odborné školy pedagogické v Liberci a v Univerzitní knihovně Technické univerzity v Liberci. Protože ve výstavě figurují i mimoliberecké osobnosti, tak výstava doputovala také do Turnova. V současné době ji lze prohlédnout v prostorách historické radnice přímo na náměstí Českého ráje. Výstava bude v prostorách Městského úřadu Turnov umístěna do března tohoto roku.

Více o výstavách v Pojizeří čtěte v rubrice KULTURA - Výstavy

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Příroda a snění v obrazech Vladimíra Balcara na smržovském zámečku

Výstava obrazů Příroda a snění v obrazech Vladimíra Balcara bude k vidění ve výstavní síni Zámečku na Smržovce od 7. do 20. ledna 2019. Výstavu můžete zhlédnout během týdne od 8 hodin, v pondělí a středu do 16 hodin, v úterý a čtvrtek do 15 hodin, v pátek do 11.30. Další informace

Kalamitní opatření v Jablonci je k pondělnímu ránu odvoláno

Vedení města Jablonec nad Nisou odvolalo v pondělí ráno kalamitní opatření 1. stupně. Opět začíná platit plán zimní údržby. Z města bylo do pondělí na deponii za městskou halou odvezeno celkem 8300 tun sněhu. Parkovací automaty ve městě zůstávají až do odvolání vypnuté. Více informací na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nejvyšší pojizerská liga pokračovala 12. a 13. kolem
Horská služba hledala vyčerpaného turistu pod vrcholem Smrku
První Centrum odborného vzdělávání ve Frýdlantu je dokončené
Krajský pohár lyžařů pokračoval druhým závodem na Benecku
Ze směnárny v Harrachově si chtěli odnést milion, krádež ale zpackali

Nejčtenější články

18.01.: V Jilemnici je opět k vidění obří sněhový Krakonoš
18.01.: Ze směnárny v Harrachově si chtěli odnést milion, krádež ale zpackali
17.01.: Turnovští atleti přivezli z přeborů ve vícebojích a chůzi sedm medailí

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT