Na Velké ceně Jilemnice startovalo na Mísečkách 371 běžců

20.12.2015 18:34:20 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice,Krkonoše

Na Velké ceně Jilemnice startovalo na Mísečkách 371 běžců

Přes nepříznivý průběh letošní zimy se podařilo lyžařům z Jilemnice v sobotu 19. prosince uspořádat Velkou cenu Jilemnice v běhu na lyžích v areálu na Horních Mísečkách. V závodě mužů na 9,9 kilometru zvítězil Daniel Máka v dresu SK Nové Město na Moravě v čase 29:10,7, s odstupem 1:45,3 doběhl druhý Matěj Kubina z HSK Benecko a třetí byl se ztrátou 2:23,1 Martin Hušek ze Ski klubu Jablonec.

V závodě žen na 6,6 kilometru zvítězila Karolína Bícová z Dukly Liberec v čase 23:32,2. Závodu se zúčastnili závodníci ve všech věkových kategoriích téměř z celého Česka a také z Polska. Celkem startovalo 371 závodníků a závodilo se za vlhkého počasí při teplotě +3 stupně na standardních tratích 1, 2 a 3,3 km. Na dobře připravenou trať si například přijel zatrénovat i po rekonvalescenci znovu se vracející Lukáš Bauer.

V mládežnických kategoriích byl nejúspěšnější domácí ČKS SKI Jilemnice, když vítězství slavili Daniel Salaba, Tomáš Lukeš, Marie Rysulová a Eliška Votočková. Jedno vítězství získal LSK Lomnice n. P. zásluhou Elišky Rysulové, a také jedno pro Český ski klub Vysoké n. J. vyběhla Valerie Křížová.

Závod se uskutečnil díky obětavosti jilemnických pořadatelů, ale také díky pochopení a pomoci Skiareálu Špindlerův Mlýn. „Ukazuje se, že je důležité pořádat závody již v tomto předvánočním období, aby se závodníci rozzávodili již před hlavními celostátními a mezinárodními závody. Je vidět, že Jilemnice ukazuje oprávněně, že je nejstarším klubem, který udržuje tradice, a snaží se i nadále táhnout káru lyžování dál," byl spokojený po uspořádání závodu v hodně složitých podmínkách předseda ČKS SKI Jilemnice Stanislav Henych.

22. ročník Velké ceny Jilemnice:

Velká cena Jilemnice 2015 v areálu na Horních Mísečkách<br />Autor: Archiv ČKS SKI Jilemnice Žactvo nejmladší (1 km): 1. Křížová (ČSK Vysoké n. J.), 2. Matějková (Senohraby), 3. Šírová (Dukla Liberec) - 1. Salaba (SKI Jilemnice), 2. Kulhánek (Spartak Vrchlabí), 3. Plecháč (SKI Jilemnice).

Žactvo mladší (2 km): 1. Leblechová (Olfin Car-Vella Trutnov), 2. Ježková, 3. Dvorská (obě Dukla Liberec) - 1. Hellmich (Dukla Liberec), 2. Salaba (SKI Jilemnice), 3. Zuna (Plzeň).

Žactvo starší (3,3 km): 1. M. Rysulová (SKI Jilemnice), 2. Prokešová (Dukla Liberec), 3. Baráková (Spartak Vrchlabí) - 1. Kadlec (Sokol Stachy), 2. Zawada (Polsko), 3. Pokorný (SKI Jilemnice).

Dorost mladší (3,3 a 6,6 km): 1. Rucka (Polsko), 2. Gallová (Krkonoše Vrchlabí), 3. Trojanová (SKI Jilemnice) - 1. Lukeš (SKI Jilemnice), 2. Gebouský (Dukla Liberec), 3. Schütz (SKI Jilemnice).

Dorost starší (6,6 km): 1. Hanušová, 2. E. Rysulová (LSK Lomnice n. P.), 3. Suchá (SKP Kornspitz Jablonec) - 1. Hájek (SKP Kornspitz Jablonec), 2. Žalčík (Fenix Jeseník), 3. Hornig (SKI Jilemnice).

Juniorky (6,6 km): 1. Votočková (SKI Jilemnice), 2. Němečková (SKP Kornspitz Jablonec), 3. Krčková (Dukla Liberec).

Ženy (6,6 km): 1. Bícová (Dukla Liberec), 2. Řádová (Krkonoše Vrchlabí), 3. Kolínová (VSK Humanita Praha).

Junioři (6,6 km):  1. Dudek (Olfin Car - Vella Trutnov), 2. Kudrnáč (LSK Lomnice n. P.), 3. Kožnar (SKI Jilemnice).

Muži (9,9 km): 1. Máka (SK Nové Město na Moravě), 2. Kubina (HSK Benecko), 3. Hušek (Ski klub Jablonec n. N.), 4. Suchý (ČVUT Praha), 5. Herbs (SKI Jilemnice), 6. Šimek (Olfin Car - Vella Trutnov).

Kompletní výsledky i s dosaženými časy si můžete stáhnout v příloze pod článkem.

Předchozí ročníky:

2014: 21. ročník se kvůli sněhovým podmínkám neuskutečnil

2013: Na Velké ceně Jilemnice si rozdělili vítězství Řezáč, Koukal a Moravcová

2012: FOTO: Na Velké ceně Jilemnice se vrátil Bauer a překvapili cizinci

2011: FOTO: Velká cena Jilemnice odstartovala běžeckou sezonu v Česku

2010: Prvním běžeckým závodům v Česku kralovali Novák a Nývltová

Více zpráv z běhu na lyžích najdete v rubrice SPORT - Lyžování

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Kompletní výsledky Velká cena Jilemnice 2015

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 30 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Vybrané lékárny v kraji budou mít otevřeno i v neděli 1. listopadu

Vláda České republiky zakázala od tohoto týdne maloobchodní prodej v neděli. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno pět lékařských pohotovostí. Po jedné v Liberci, Turnově, Jablonci nad Nisou a dvě v České Lípě. Jedna lékárna bude otevřena v Mladé Boleslavi, městě, jež s krajem sousedí a někteří obyvatelé regionu do něj mají blíže než do uvedených měst. Tento přehled platí pro neděli 1. listopadu 2020.

Projekt zelené infrastruktury Krkonoš dospěl ke svému zdárnému konci

V těchto dnech se chýlí ke konci závěrečné práce v rámci více než tříletého mezinárodního projektu MaGICLandcapes (Managing Green infrastructure in Central European Landscapes), který ve svém akronymu ukrývá „management zelené infrastruktury v krajinách střední Evropy". Projekt MaGICLandscapes se snažil zelenou infrastrukturu, tento u nás relativně mladý a legislativně neukotvený termín, její základní funkce a benefity představit zejména regionálním a lokálním aktérům ve všech případových regionech. Cílem projektu byla také podpora udržitelného využívání půdy pomocí celé řady vytvořených manuálů a nástrojů posuzujících zelenou infrastrukturu. Ty lze využít k plánování, ochraně a zlepšení stavu zelené infrastruktury v různých regionech.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obměna vlaků pokračuje, na Českolipsku mají jezdit Die Länderbahn
Rekonstrukce Nádražní ulice v Rychnově skončila, plánují opravy mostů
Michal a David se předvede v dušičkovém streamu
Regionálním produktem jsou i květiny z Jindřichovic a Stráže
Další autobusové zastávky v kraji mají nové označníky

Nejčtenější články

28.10.: V Roztokách u Jilemnice hoří průmyslová hala
30.10.: V kraji je 262 pacientů v nemocnicích, klesl přírůstek nakažených!
29.10.: FOTO: Stará Bítouchovská lávka najde nové využití

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT