Na zasněžených silnicích v Pojizeří havaroval autobus a vzňal se sypač

12.12.2018 21:23:20 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Mírová pod Kozákovem,Lomnice nad Popelkou

Na zasněžených silnicích v Pojizeří havaroval autobus a vzňal se sypač

Havárie autobusu u Lomnice nad Popelkou si vyžádala pouze hmotné škody. Řidiči ani přepravovaným osobám se naštěstí nic nestalo. Pravděpodobně technická závada na části pohonné jednotky způsobila zahoření nákladního automobilu u obce Smrčí nedaleko Mírové pod Kozákovem.

„Ve středu 12. prosince, krátce před šestou hodinou, vyjížděli dopravní policisté k nehodě autobusu. Řidič nepřizpůsobil jízdu stavu a povaze vozovky a zhoršeným klimatickým podmínkám a nedaleko obce Černá u Lomnice nad Popelkou havaroval. Při nehodě nebyl naštěstí nikdo zraněn, a došlo tak pouze k nepatrné hmotné škodě na dopravním prostředku. Dva cestující ani řidič nebyli zraněni," sdělil tiskový mluvčí Policie ČR v Libereckém kraji Vojtěch Robovský.

Sypač se vzňal

Sypač zimní údržby prováděl odstraňování sněhové pokrývky, když krátce před šestou hodinou začal zpod kapoty stroje vzlínat kouř. „Na místo byly vyslány jak jednotky hasičského záchranného sboru, tak také policejní hlídky. Během velmi krátké doby se hasičům podařilo plameny zkrotit a zlikvidovat.

Při události naštěstí nedošlo k újmě na zdraví nebo na životech. Případ si na místě převzal vyšetřovatel hasičů pro technickou závadu na vozidle. Výše škody a přesné příčiny jsou předmětem dalšího šetření," uvedl mluvčí Robovský.

Problémy byly i na dalších silnicích

Nejen, že sněhová nadílka omezila pohyb vozidel na dopravních tepnách v kraji, ale mohla také za popadané stromy a větve, které dopravu na několika úsecích zcela zastavily.

Policisté a hasiči v průběhu noci na středu vyjížděli k více jak dvěma desítkám těchto případů, a to napříč takřka celým krajem. Mezi nejproblémovější místa patřilo Českodubsko a Českolipsko, zejména úseky v okolí Doks a Cvikova.

Omezen jeden jízdní pruh silnice č. I/13 byl například nedaleko obce Okrouhlá na Novoborsku. Padlý strom pak zastavil autobus na pravidelné lince u obce Benešovice, krátce před pátou hodinou. Zcela neprůjezdnou se po páté hodině, vlivem padlého stromu, stala také silnice u Andělské Hory u Chrastavy.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Těžký sníh láme stromy, hasiči pomáhají s jejich odklízením
Požár zachvátil dodávku na D10 v Turnově
Hasiči odstraňovali po nedělním větru popadané stromy
FOTO: V Semilech a okolí napadl první sníh zimní sezony
Řidič předjížděl náklaďák v zatáčce. Zranil se řidič dalšího auta

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Horská služba opět proškolila strážce KRNAP

Strážci Krkonošského národního parku jsou v terénu každý den a mohou být prvními, kteří se dostanou ke zraněnému nebo lékařskou pomoc vyžadujícímu turistovi. Proto Správa KRNAP již poněkolikáté požádala kolegy z Horské služby Krkonoše o školení první pomoci. Takové školení proběhlo v minulých dnech na Vosecké boudě. „Během dvoudenního školení se čeští i polští strážci zaměřili na základní první pomoc," řekl vedoucí Terénní služby Správy KRNAP Jiří Marek. „Nacvičili jsme postupy při úrazu v horách, udržení základních životních funkcí, zastavení masivního krvácení, resuscitaci, postupy při alergických reakcích, diagnostiku hypoglykemie, ale také na správnou komunikaci s Horskou službou a záchranáři obecně," doplnil.

Na sociální služby má Liberecký kraj stále málo peněz

Téměř jednu miliardu korun požaduje Liberecký kraj pro příští rok na zajištění sociálních služeb v regionu. Požadavek je o 40 % vyšší než loni. Vychází však ze skutečných nákladů vynaložených na sociální služby v roce 2018 a z požadavků poskytovatelů sociálních služeb na rok 2019. Kraji letos chybí v této oblasti zhruba 55 milionů korun a již od začátku roku žádá stát o dorovnání. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krajský přebor: Sedmihorky na závěr nadstavby vyhrály v Bílém Kostele
Muzeum Českého ráje v září otevře novou horolezeckou expozici
Cyklojízda stezkou Járy Cimrmana 2019 objektivem Zdeňka Horáka
Volejbalistky Česka vyhrály nad Švédskem a postupují
Přednáška Petra Vodičky nejen o modelaření zakončí lomnickou výstavu

Nejčtenější články

16.06.: Přehled fotbalových výsledků 14. jarního kola
15.06.: Přepeře vydřenou výhrou ve Slatiňanech získaly v divizi druhé místo
16.06.: SDH Semily I mají další zápis v knize rekordů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT