Na zasněžených silnicích v Pojizeří havaroval autobus a vzňal se sypač

12.12.2018 21:23:20 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Mírová pod Kozákovem,Lomnice nad Popelkou

Na zasněžených silnicích v Pojizeří havaroval autobus a vzňal se sypač

Havárie autobusu u Lomnice nad Popelkou si vyžádala pouze hmotné škody. Řidiči ani přepravovaným osobám se naštěstí nic nestalo. Pravděpodobně technická závada na části pohonné jednotky způsobila zahoření nákladního automobilu u obce Smrčí nedaleko Mírové pod Kozákovem.

„Ve středu 12. prosince, krátce před šestou hodinou, vyjížděli dopravní policisté k nehodě autobusu. Řidič nepřizpůsobil jízdu stavu a povaze vozovky a zhoršeným klimatickým podmínkám a nedaleko obce Černá u Lomnice nad Popelkou havaroval. Při nehodě nebyl naštěstí nikdo zraněn, a došlo tak pouze k nepatrné hmotné škodě na dopravním prostředku. Dva cestující ani řidič nebyli zraněni," sdělil tiskový mluvčí Policie ČR v Libereckém kraji Vojtěch Robovský.

Sypač se vzňal

Sypač zimní údržby prováděl odstraňování sněhové pokrývky, když krátce před šestou hodinou začal zpod kapoty stroje vzlínat kouř. „Na místo byly vyslány jak jednotky hasičského záchranného sboru, tak také policejní hlídky. Během velmi krátké doby se hasičům podařilo plameny zkrotit a zlikvidovat.

Při události naštěstí nedošlo k újmě na zdraví nebo na životech. Případ si na místě převzal vyšetřovatel hasičů pro technickou závadu na vozidle. Výše škody a přesné příčiny jsou předmětem dalšího šetření," uvedl mluvčí Robovský.

Problémy byly i na dalších silnicích

Nejen, že sněhová nadílka omezila pohyb vozidel na dopravních tepnách v kraji, ale mohla také za popadané stromy a větve, které dopravu na několika úsecích zcela zastavily.

Policisté a hasiči v průběhu noci na středu vyjížděli k více jak dvěma desítkám těchto případů, a to napříč takřka celým krajem. Mezi nejproblémovější místa patřilo Českodubsko a Českolipsko, zejména úseky v okolí Doks a Cvikova.

Omezen jeden jízdní pruh silnice č. I/13 byl například nedaleko obce Okrouhlá na Novoborsku. Padlý strom pak zastavil autobus na pravidelné lince u obce Benešovice, krátce před pátou hodinou. Zcela neprůjezdnou se po páté hodině, vlivem padlého stromu, stala také silnice u Andělské Hory u Chrastavy.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Těžký sníh láme stromy, hasiči pomáhají s jejich odklízením
Požár zachvátil dodávku na D10 v Turnově
Hasiči odstraňovali po nedělním větru popadané stromy
FOTO: V Semilech a okolí napadl první sníh zimní sezony
Řidič předjížděl náklaďák v zatáčce. Zranil se řidič dalšího auta

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Český ráj dětem je nový hravý web Sdružení Český ráj

Sdružení Český ráj na přelomu roku spustilo novou podobu dětského webu www.ceskyrajdetem.cz. Internetovými stránkami provází malé návštěvníky a jejich rodiče postavičky známé z Pověstí Českého ráje, které namalovala akademická malířka Barbora Kyšková. Setkáte se tu tedy například s obrem Drábem, vodníkem Čeperkou, vílou Jizerýnou nebo Černým rytířem z Hrubé Skály. „Nové stránky jsme koncipovali skutečně pro děti. I ty menší, které ještě neumí číst, si na stránkách mohou samy poslechnout pověst, vybarvit omalovánku, zahrát pexeso nebo ne úplně lehkou posunovačku," říká Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.

Kraj poskytne Severočeskému muzeu dotaci na restaurování sbírek

Dotaci na restaurování exponátů ze sbírek poskytne Severočeskému muzeu v Liberci Liberecký kraj. Schválili to na svém zasedání 12. ledna krajští radní. Kromě toho se muzeum dočká také lepšího zabezpečení sbírek v depozitářích, vybavení pro uložení sbírkových předmětů a zařízení a vybavení konzervátorské dílny a digitálního pracoviště. Výdaje na celý projekt přesahují 47 milionů, krajský příspěvek je deset procent. „Z Evropské unie a státního rozpočtu poputuje devadesát procent, což činí 42,4 miliony korun, podíl Libereckého kraje je deset procent - 4,7 milionu. Pro Severočeské muzeum je to třetí projekt, podpořený Integrovaným regionálním operačním programem," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výstava semilského muzea se objeví v programu České televize
Inovační centrum za rok 2020 pomohlo 300 firmám a podnikatelům
FOTO: Do Jilemnice se po dvou letech vrátil Krakonoš
Sníh, radost i starost na turnovských sportovištích
Každý kilometr pomáhá aneb florbalisté chtějí nasbírat 5 tisíc kilometrů

Nejčtenější články

19.01.: Obrazem: Na jilemnickém náměstí vzniká sněhový Krakonoš
20.01.: FOTO: Sněhový Krakonoš v Jilemnici je těsně před dokončením
21.01.: FOTO: Do Jilemnice se po dvou letech vrátil Krakonoš

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT