Na zasněžených silnicích v Pojizeří havaroval autobus a vzňal se sypač

12.12.2018 21:23:20 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Mírová pod Kozákovem,Lomnice nad Popelkou

Na zasněžených silnicích v Pojizeří havaroval autobus a vzňal se sypač

Havárie autobusu u Lomnice nad Popelkou si vyžádala pouze hmotné škody. Řidiči ani přepravovaným osobám se naštěstí nic nestalo. Pravděpodobně technická závada na části pohonné jednotky způsobila zahoření nákladního automobilu u obce Smrčí nedaleko Mírové pod Kozákovem.

„Ve středu 12. prosince, krátce před šestou hodinou, vyjížděli dopravní policisté k nehodě autobusu. Řidič nepřizpůsobil jízdu stavu a povaze vozovky a zhoršeným klimatickým podmínkám a nedaleko obce Černá u Lomnice nad Popelkou havaroval. Při nehodě nebyl naštěstí nikdo zraněn, a došlo tak pouze k nepatrné hmotné škodě na dopravním prostředku. Dva cestující ani řidič nebyli zraněni," sdělil tiskový mluvčí Policie ČR v Libereckém kraji Vojtěch Robovský.

Sypač se vzňal

Sypač zimní údržby prováděl odstraňování sněhové pokrývky, když krátce před šestou hodinou začal zpod kapoty stroje vzlínat kouř. „Na místo byly vyslány jak jednotky hasičského záchranného sboru, tak také policejní hlídky. Během velmi krátké doby se hasičům podařilo plameny zkrotit a zlikvidovat.

Při události naštěstí nedošlo k újmě na zdraví nebo na životech. Případ si na místě převzal vyšetřovatel hasičů pro technickou závadu na vozidle. Výše škody a přesné příčiny jsou předmětem dalšího šetření," uvedl mluvčí Robovský.

Problémy byly i na dalších silnicích

Nejen, že sněhová nadílka omezila pohyb vozidel na dopravních tepnách v kraji, ale mohla také za popadané stromy a větve, které dopravu na několika úsecích zcela zastavily.

Policisté a hasiči v průběhu noci na středu vyjížděli k více jak dvěma desítkám těchto případů, a to napříč takřka celým krajem. Mezi nejproblémovější místa patřilo Českodubsko a Českolipsko, zejména úseky v okolí Doks a Cvikova.

Omezen jeden jízdní pruh silnice č. I/13 byl například nedaleko obce Okrouhlá na Novoborsku. Padlý strom pak zastavil autobus na pravidelné lince u obce Benešovice, krátce před pátou hodinou. Zcela neprůjezdnou se po páté hodině, vlivem padlého stromu, stala také silnice u Andělské Hory u Chrastavy.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Těžký sníh láme stromy, hasiči pomáhají s jejich odklízením
Požár zachvátil dodávku na D10 v Turnově
Hasiči odstraňovali po nedělním větru popadané stromy
FOTO: V Semilech a okolí napadl první sníh zimní sezony
Řidič předjížděl náklaďák v zatáčce. Zranil se řidič dalšího auta

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zoo Liberec má medaili v rodině nezapomenutelných příběhů

Zoo Liberec má medaili v rodině nezapomenutelných příběhů Kronika dějin českého národa je plná nezapomenutelných příběhů, zrcadlí se v nich pravá česká nátura. Ta se stala předlohou nového cyklu České mincovny nazvaného Příběhy naší historie. Po připomenutí dvojice Hanče a Vrbaty, svatého Václava, České filharmonie, Masarykově univerzitě Brno, Svazu junáků - skautů se šestou medailí stala Liberecká Zoo. V jedné trojské unci ryzího zlata se zrcadlí příběh liberecké Zoo se čtveřicí vzácných zvířat. V příštím roce bude Česká mincovna emitovat téma Rádio Svobodná Evropa, R.U.R a slovo robot a Loutka Spejbla. Více podrobností

Forenzní značení kol v Turnově pro letošní sezonu naposledy

Městská policie Turnov nabízí poslední možnost objednávky forenzního značení jízdních kol, a to v termínu 10. a 11. října 2019 vždy od 13.30 do 17.30. Počet objednávek bude omezený. Další možnost bude nejdříve v létě roku 2020! Zájemci v domluveném termínu přijdou na služebnu MP s vyčištěným kolem, občanským průkazem a doklady o koupi kola (v případě, že je mají). Označení jednoho jízdního kola trvá 20 minut, během kterých je majitel seznámen s principem značení a jsou vyplněny příslušné formuláře. Objednávky přijímají na telefonních číslech: 481 366 600, 723 389 122 i lince 156.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků desátého podzimního kola
Krajský přebor: Sedmihorky i Turnov berou výhry za tři body
Galerie V kotelně Jilemnice zahájí výstavu tří autorů
Semilský paroháč 2019 láká na pohádky, premiéry i Jaromíra Noska
Turnovské ženy nestačily v lize na Červený Kostelec

Nejčtenější články

10.10.: FOTO: Fanoušci traktorů si do Bozkova našli cestu i přes přeložení
13.10.: Přehled fotbalových výsledků desátého podzimního kola
11.10.: FOTO: Fanoušci se loučí celý pátek na Žofíně s Karlem Gottem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT