Na zasněžených silnicích v Pojizeří havaroval autobus a vzňal se sypač

12.12.2018 21:23:20 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Mírová pod Kozákovem,Lomnice nad Popelkou

Na zasněžených silnicích v Pojizeří havaroval autobus a vzňal se sypač

Havárie autobusu u Lomnice nad Popelkou si vyžádala pouze hmotné škody. Řidiči ani přepravovaným osobám se naštěstí nic nestalo. Pravděpodobně technická závada na části pohonné jednotky způsobila zahoření nákladního automobilu u obce Smrčí nedaleko Mírové pod Kozákovem.

„Ve středu 12. prosince, krátce před šestou hodinou, vyjížděli dopravní policisté k nehodě autobusu. Řidič nepřizpůsobil jízdu stavu a povaze vozovky a zhoršeným klimatickým podmínkám a nedaleko obce Černá u Lomnice nad Popelkou havaroval. Při nehodě nebyl naštěstí nikdo zraněn, a došlo tak pouze k nepatrné hmotné škodě na dopravním prostředku. Dva cestující ani řidič nebyli zraněni," sdělil tiskový mluvčí Policie ČR v Libereckém kraji Vojtěch Robovský.

Sypač se vzňal

Sypač zimní údržby prováděl odstraňování sněhové pokrývky, když krátce před šestou hodinou začal zpod kapoty stroje vzlínat kouř. „Na místo byly vyslány jak jednotky hasičského záchranného sboru, tak také policejní hlídky. Během velmi krátké doby se hasičům podařilo plameny zkrotit a zlikvidovat.

Při události naštěstí nedošlo k újmě na zdraví nebo na životech. Případ si na místě převzal vyšetřovatel hasičů pro technickou závadu na vozidle. Výše škody a přesné příčiny jsou předmětem dalšího šetření," uvedl mluvčí Robovský.

Problémy byly i na dalších silnicích

Nejen, že sněhová nadílka omezila pohyb vozidel na dopravních tepnách v kraji, ale mohla také za popadané stromy a větve, které dopravu na několika úsecích zcela zastavily.

Policisté a hasiči v průběhu noci na středu vyjížděli k více jak dvěma desítkám těchto případů, a to napříč takřka celým krajem. Mezi nejproblémovější místa patřilo Českodubsko a Českolipsko, zejména úseky v okolí Doks a Cvikova.

Omezen jeden jízdní pruh silnice č. I/13 byl například nedaleko obce Okrouhlá na Novoborsku. Padlý strom pak zastavil autobus na pravidelné lince u obce Benešovice, krátce před pátou hodinou. Zcela neprůjezdnou se po páté hodině, vlivem padlého stromu, stala také silnice u Andělské Hory u Chrastavy.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Těžký sníh láme stromy, hasiči pomáhají s jejich odklízením
Požár zachvátil dodávku na D10 v Turnově
Hasiči odstraňovali po nedělním větru popadané stromy
FOTO: V Semilech a okolí napadl první sníh zimní sezony
Řidič předjížděl náklaďák v zatáčce. Zranil se řidič dalšího auta

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na krajském úřadě proběhne Myslivecká konference

Letošní konferenci pořádá Liberecký kraj ve spolupráci s mysliveckými sdruženími. Proběhne v sobotu 23. března v multimediálním sále budovy Krajského úřadu Libereckého kraje. Tématem přednášek bude odhad a přesné stanovení věku dospělé černé zvěře, osteologická preparace trofejí, chov zajíce či africký mor prasat. „V roce 2017 se jedna z přednášek týkala vzpomínky na profesora Javůrka a jeho působení v našem kraji. Při této příležitosti bylo navrženo založit tradici ocenění osobnosti našeho kraje, která se zasloužila o rozvoj myslivosti, a to na pozadí tak významné osobnosti, jako byl profesor Javůrek. Cílem je také poděkovat takovýmto lidem za jejich práci," uvedl Jiří Löffelmann, člen Rady Libereckého kraje, pověřený řízením rezortu životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova.

Hlasujte o nejoblíbenější knihu Libereckého kraje

Už jen čtrnáct dní můžete dát hlas nejoblíbenější knize v soutěži Kniha roku Libereckého kraje ve speciální Ceně čtenářů. „Knihy bude hodnotit jak odborná porota, tak právě svým hlasováním čtenáři. Volba čtenářů bývá u soutěží často jiná než volba odborné poroty. Jsem ráda, že lidé vzali soutěž za svou, vnímají regionální literaturu a mají své oblíbené místní autory," řekla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje. Bližší informace o jednotlivých knihách


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jarní trh v Libštátě opět nabídne výrobky pro domácnost i pro radost
Turnovské házenkářky doma i přes dobrý výkon podlehly Tachovu
Liberecký kraj hodnotí rok po návštěvě tehdejší vlády Andreje Babiše
Dana Drábová přednášela libereckým studentům
V Jablonečku pořádají Hasičský maškarní karneval

Nejčtenější články

18.03.: V Turnově vypukne Čokoládový Festival 2019
18.03.: Vážná dopravní nehoda uzavřela sjezd z křižovatky Rádelský mlýn
18.03.: Hráči Dalmachu Turnov jsou vítězi futsalové divize A!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT