Nadměrný náklad vyjel z Jablonného a mířil do Červené Vody

01.06.2020 18:58:23 | Autor: Šárka Lapáčková Beránková | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Nadměrný náklad vyjel z Jablonného a mířil do Červené Vody

Ze severočeského Jablonného v Podještědí se 1. června kolem 7. hodiny ranní vydal nadměrný náklad na svou více než 216 kilometrovou cestu až do Červené Vody v okrese Ústí nad Orlicí v Pardubickém kraji. Do Červené Vody by měl dorazit v úterý po 18. hodině. Nocovat bude přímo v Hradci Králové.

Náklad o dvou soupravách a celkové výšce 6,1 metru bude na mnoha místech potřebovat podjet pod elektrickým vedením. Technici ČEZ Distribuce byli požádáni o uvolnění trasy, na některých místech bude nutné zajistit průjezd pod vedením vysokého i nízkého napětí.

Dva díly mobilheimu, každý o šířce 3,4 metru, délce 11,4 metru a výšce 5,25 metru budou umístěny na dvou soupravách a celková výška dosáhne 6,1 metru. Obě soupravy mají namířeno z Jablonného v Podještědí do Červené Vody a vydají se na cestu v pondělí 1. června po 6 hodině ranní, večer budou odstaveny v Hradci Králové a v úterý ráno kolem 6 hodiny budou pokračovat v cestě až do Červené Vody.

Start kamionů s nadměrným nákladem<br />Autor: Archiv ČEZ V trase transportu bude ČEZ Distribuce na některých místech provádět demontáž a opětovnou montáž vedení vysokého i nízkého napětí, odpojení a opětovné zapojení elektrické energie. Omezení dodávky nejvíce pocítí obyvatelé po trase transportu, v severních, středních a východních Čechách.

Pouze krátkodobé vypnutí zaregistrují obyvatelé severních Čech - například Mimoně a Kuřivodů. Ve středních Čechách to bude například Dolní Krupá, Boseň, Horní Bousov. Poté se náklad přesune do východních Čech a krátkodobé vypnutí elektřiny zaregistrují obyvatelé po trase transportu např. v Sobotce, v Jičíně, v Hořicích, v Sadové. Poté náklad zamíří do Hradce Králové, kde bude nocovat.

Druhý den se po 6. hodině ranní se vydá z Hradce Králové směrem na Týniště nad Orlicí. Krátkodobé vypnutí tak pocítí obyvatelé po trase transportu v Týništi nad Orlicí, Žamberku a v Červené Vodě. Do Červené Vody, kde končí svou cestu, by měl dorazit po 18. hodině.

V trase, kudy nadměrný náklad pojede, bude na několika místech operativně odstraněno vedení vysokého a nízkého napětí, aby kolos mohl projet. Po projetí nákladních souprav budeme okamžitě vše uvádět do původního stavu. Celá tato operace vyžaduje mimořádné nasazení našich pracovníků. Snahou je, aby omezení dodávek elektřiny pro obyvatele v dotčených částech bylo co nejkratší.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Při stavbě vedení vysokého napětí u Pecky usazoval stožáry vrtulník
Energetici a hasiči podepsali dohodu o spolupráci
Při opravách vedení vysokého napětí v Pasekách pomáhal vrtulník

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zdravotní potvrzení od lékaře musí uchazeč o studium doložit i nyní

Žáci devátých tříd, kteří se rozhodli pokračovat ve studiu na střední škole, kde je požadována talentová zkouška, mají termín odevzdání přihlášek do 30. listopadu 2020. Jedná se o všechny umělecké školy a sportovní gymnázia. Podmínkou přijetí ke vzdělání na tyto školy zpravidla bývá také potvrzení dětského lékaře, že je uchazeč ke studiu na vybrané škole zdravotně způsobilý. Tento postup je třeba dodržet i v době, kdy je vyhlášen nouzový stav. Ačkoliv je teprve listopad, děti v posledním ročníku základních škol a jejich rodiče již nyní stojí před nelehkou volbou, jakému studijnímu oboru se bude žák nadále věnovat. Pokud se rozhodli pro střední uměleckou školu nebo sportovní gymnázium, je třeba si pospíšit a přihlášku podat již do 30. listopadu 2020.

Hejtmani pověřili dočasným vedením Rady Asociace krajů Martina Půtu

Stávající místopředseda Rady Asociace krajů ČR Martin Půta povede Radu Asociace krajů do jejího ustavujícího zasedání, na kterém bude zvoleno nové vedení tohoto orgánu. Během dnešní hejtmanské videokonference to odsouhlasilo všech 11 online zúčastněných hejtmanů. Ustavující zasedání Rady Asociace krajů se uskuteční až poté, kdy bude zvolen hejtman v Karlovarském kraji, kde zatím stále probíhá povolební vyjednávání. Představitelé českých a moravských krajů se také shodli na ustavení čtyřčlenné skupiny, která bude jednat s ministerstvem financí, případně s premiérem o kompenzaci propadu příjmů krajů v souvislosti s možným zrušením superhrubé mzdy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hrad Roimund u Jítravy získal jméno po králi Karlu IV.
Kraje pro bezpečný internet: projekt varuje studenty před nebezpečím
Kvůli ledovce a předpovědi počasí uzavřeli silnici kolem přehrady Souš
Klára Kůželová: Je potřeba pečovat o duši, to nás waldorf učil
Nepřipoutaného řidiče bez řidičáku zastavili policisté v Turnově

Nejčtenější články

21.11.: Řídil nákladní auto v Turnově opilý a narazil do kruhového objezdu
22.11.: Klára Kůželová: Je potřeba pečovat o duši, to nás waldorf učil
22.11.: Kopicův statek doplňují osobité plastiky ve skalách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT