Nadměrný náklad vyjel z Jablonného a mířil do Červené Vody

01.06.2020 18:58:23 | Autor: Šárka Lapáčková Beránková | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Nadměrný náklad vyjel z Jablonného a mířil do Červené Vody

Ze severočeského Jablonného v Podještědí se 1. června kolem 7. hodiny ranní vydal nadměrný náklad na svou více než 216 kilometrovou cestu až do Červené Vody v okrese Ústí nad Orlicí v Pardubickém kraji. Do Červené Vody by měl dorazit v úterý po 18. hodině. Nocovat bude přímo v Hradci Králové.

Náklad o dvou soupravách a celkové výšce 6,1 metru bude na mnoha místech potřebovat podjet pod elektrickým vedením. Technici ČEZ Distribuce byli požádáni o uvolnění trasy, na některých místech bude nutné zajistit průjezd pod vedením vysokého i nízkého napětí.

Dva díly mobilheimu, každý o šířce 3,4 metru, délce 11,4 metru a výšce 5,25 metru budou umístěny na dvou soupravách a celková výška dosáhne 6,1 metru. Obě soupravy mají namířeno z Jablonného v Podještědí do Červené Vody a vydají se na cestu v pondělí 1. června po 6 hodině ranní, večer budou odstaveny v Hradci Králové a v úterý ráno kolem 6 hodiny budou pokračovat v cestě až do Červené Vody.

Start kamionů s nadměrným nákladem<br />Autor: Archiv ČEZ V trase transportu bude ČEZ Distribuce na některých místech provádět demontáž a opětovnou montáž vedení vysokého i nízkého napětí, odpojení a opětovné zapojení elektrické energie. Omezení dodávky nejvíce pocítí obyvatelé po trase transportu, v severních, středních a východních Čechách.

Pouze krátkodobé vypnutí zaregistrují obyvatelé severních Čech - například Mimoně a Kuřivodů. Ve středních Čechách to bude například Dolní Krupá, Boseň, Horní Bousov. Poté se náklad přesune do východních Čech a krátkodobé vypnutí elektřiny zaregistrují obyvatelé po trase transportu např. v Sobotce, v Jičíně, v Hořicích, v Sadové. Poté náklad zamíří do Hradce Králové, kde bude nocovat.

Druhý den se po 6. hodině ranní se vydá z Hradce Králové směrem na Týniště nad Orlicí. Krátkodobé vypnutí tak pocítí obyvatelé po trase transportu v Týništi nad Orlicí, Žamberku a v Červené Vodě. Do Červené Vody, kde končí svou cestu, by měl dorazit po 18. hodině.

V trase, kudy nadměrný náklad pojede, bude na několika místech operativně odstraněno vedení vysokého a nízkého napětí, aby kolos mohl projet. Po projetí nákladních souprav budeme okamžitě vše uvádět do původního stavu. Celá tato operace vyžaduje mimořádné nasazení našich pracovníků. Snahou je, aby omezení dodávek elektřiny pro obyvatele v dotčených částech bylo co nejkratší.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Při stavbě vedení vysokého napětí u Pecky usazoval stožáry vrtulník
Energetici a hasiči podepsali dohodu o spolupráci
Při opravách vedení vysokého napětí v Pasekách pomáhal vrtulník

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Centrální depozitář vznikne za použití nové metody. Ušetří se tím peníze

O další krok blíž je plánovaná výstavba nového centrálního depozitáře pro příspěvkové kulturní organizace, který má vzniknout v Českém Dubu. Krajská rada na svém úterním zasedání schválila vypsání předběžné konzultace s odbornými firmami o vytvoření projektové dokumentace za pomoci metody, která umožní její dokonalejší zpracování. „Jde o takzvanou metodu BIM neboli Building Information Modeling. Jejím prostřednictvím vznikne jakési digitální dvojče stavby. Je to soudobý trend, díky němuž se během přípravy projektu podaří eliminovat případné chyby a nedostatky. Projektová dokumentace tak bude přesnější," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Kraj pokračuje v úsilí zrušit zpoplatnění části silnice I/38 pro kamiony

Vyřadit část silnice I/38 v úseku mezi Jestřebím a hranicí kraje ze seznamu silnic první třídy, kde se platí mýto, chce dlouhodobě Liberecký kraj. Na svém úterním zasedání schválila rada kraje zaslání tohoto požadavku Asociaci krajů České republiky. Ta oslovila kraj s žádostí o spolupráci při sbírání dat pro rozšíření mýtného systému na silnicích prvních tříd. „Proti zpoplatnění silnice jsme byli od okamžiku, kdy se tento plán na Ministerstvu dopravy objevil. Zmíněný úsek z Jestřebí na hranici kraje totiž mohou řidiči, kteří se chtějí placení mýta vyhnout, objet po krajských silnicích a tím je neúměrně zatěžovat," poukázal hejtman Martin Půta. „Na toto téma jsme jednali s ministrem dopravy a také s předsedou Asociace krajů České republiky již minulý týden. Oba přislíbili, že se budou touto problematikou zabývat. Není to totiž v rámci České republiky ojedinělý případ."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký kraj vyhlašuje soutěž Zlatý erb o nejlepší webové stránky
Zlato a stříbro pro AC Turnov z halového šampionátu v Ostravě
Byt v Liberci hořel kvůli nabíjení elektrokoloběžky
Hasiči vyprostili zaklíněného psa v obci Hrubá Skála
Harrachov využije uzavření škol k rekonstrukci budovy

Nejčtenější články

06.03.: Klapání Roztockého mlýna zastavili až nacisté. Dnes připomíná historii
06.03.: Tipy na procházky v Turnově: Hrubý Rohozec na dlani
06.03.: Turnovská Šperkárna se dočká výměny střešní krytiny

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT