Nakonec úspěšná kvalifikace turnovských kadetek v Českém poháru

28.10.2019 16:48:51 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Nakonec úspěšná kvalifikace turnovských kadetek v Českém poháru

V sobotu 26. a neděli 27. října se v Hradci Králové hrála kvalifikace Českého poháru kadetek a juniorek. Turnovské kadetky působily v celostátním Českém poháru velmi úspěšně již v minulém roce, ale ještě v kategorii starších žákyň. V letošním roce jely do Hradce s hlavním cílem se mezi 32 vyvolených týmů vůbec kvalifikovat a hrát tuto kvalitní soutěž i v této sezoně.

Před kvalifikací bylo jasné, že hrát proti leckdy až o tři-čtyři roky starším hráčkám nebude vůbec jednoduché. Průběh celého turnaje nabídl úplně všechno, co jen volejbal může nabídnout. Turnovský tým si prošel několika krizemi, zažil euforické momenty, dělal fatální chyby, předváděl špičkové volejbalové akce, padala ostrá slova, tekly slzičky, prohrál jasně vyhrané koncovky, vyhrál už prohrané sety, ale nakonec dokázal svůj výkon stabilizovat a díky výhrám v posledních čtyřech utkáních postoupit nejen do Českého poháru, ale i si dokonce zajistit místo v 3. výkonnostní osmičce.

Sobota 26. 10. 2019

TJ Zikuda Turnov - SKV Ústí nad Labem 0:2 (-24, -15)

V úvodním utkání začal Turnov velmi dobře a celý set si udržoval mírný náskok. V koncovce ale přišlo několik zbytečných chyb a jasně vyhraný set turnovské hráčky ztratily. To je psychicky poznamenalo a v druhém setu dominovalo na hřišti jen Ústí a zajistilo si až příliš snadné vítězství.

TJ Zikuda Turnov - TJ Sokol Šternberk 0:2 (-12, -15)

V druhém utkání nastoupily turnovské kadetky proti juniorkám Sokola Šternberk, které jsou mládežnickým týmem ženského extraligového klubu a sami hrají úspěšně juniorskou extraligu. Turnovské hráčky se překvapivě držely v úvodech setu a díky dobrému podání dokázaly soupeře i zatlačit a chvílemi i vést. Pak ale přišla vždy soupeřova kvalitní série na podání, což Turnov neustál a jasně lepšímu soupeři podlehl ve dvou setech.

TJ Zikuda Turnov - TJ Slavia Hradec Králové B 0:2 (-24, -19)

V třetím utkání se Turnov potkal se soupeřem z kadetské ligy. V úvodním setu hrály Turnovačky velmi dobře a úspěšně se blížily ke koncovce setu. V závěru ale, jak už několikrát v této sezóně, přišlo selhání a jasný set připadl soupeři. V druhém setu byla hra opět vyrovnaná, ale Turnov zkazil snad deset podání, s čímž se opravdu vyhrát nedá.

TJ Zikuda Turnov - SK Meteor Praha 2:0 (19, 9)

V posledním sobotním utkání nastoupil Turnov už v tříčlenné skupině poražených proti Meteoru Praha. Už při rozcvičení bylo vidět, že Turnov by měl utkání dominovat. Tak to ale ve volejbale vždy nefunguje. V prvním setu byla hra nervózní a příliš dlouho vyrovnaná. Až v závěru si Turnov uhrál první set tohoto dne. Až tento moment přinesl klid a v dalším setu konečně turnovské kadetky předvedly volejbal, který umí, a připsaly si první vítězství. Po dalším utkání ve skupině bylo už dokonce jasné, že se i tímto výsledkem Turnov kvalifikoval do letošního Českého poháru.

Neděle 27. 10. 2019

TJ Zikuda Turnov - USK Slavia JU České Budějovice 2:1 (-17, 16, 7)

V neděli ráno Turnovské hráčky dohrávaly poslední utkání ve skupině poražených. Porážka by poslala Turnov už domů s jistotou účasti ve čtvrté výkonnostní osmičce. Vítězství by je poslalo do dalších bojů o třetí osmičku. V prvním setu hrál Turnov lehce nervózně a udržoval si mírný náskok. V závěru ale dostal několik es a byla z toho nečekaná prohra. Až po bouřlivé přestávce začaly Turnovačky hrát, co umí a utkání nakonec v klidu vyhrály a zajistily si účast v dalších utkáních.

TJ Zikuda Turnov -  TJ Sokol Třebechovice p. O. 2:0 (21, 19)

V předposledním utkání hrál Turnov už výborně. Třebechovice měly dobrou obranu v poli, ale Turnov dokázal prodat v utkání své umění a připsal si zaslouženou výhru 2:0.

TJ Zikuda Turnov - SKV Ústí nad Labem 2:1 (-25, 19, 13)

Závěrečné utkání svedlo do rozhodující bitvy o třetí osmičku stejné soupeře jako v úplně prvním utkání. Turnov měl co vracet a šel do utkání opravdu bojovně a v prvním setu jasně dominoval až do samé koncovky. V té ale opět přišly tři rychlé chyby a úplně stejný konec jako v prvním zápase. Tentokrát se Turnov ale nesložil a bojoval dál. Dobrá hra tentokrát v průběhu celého setu přinesla srovnání na 1:1. V tie-breaku pokračoval turnovský koncert, který se zadrhl až za stavu 13:8. V infarktové koncovce nechal soupeře srovnat na 13:13, ale poslední dva body opět připadly Turnovu, který nakonec slavil důležité vítězství.

Sestava TJ Turnov: Franzová D., Hrochová M., Hrušková Š., Karlová N., Kubešová V., Málková K., Stará K., Stará T., Volková V., Václavů A., Šebková S. a Šedová K.

„Průběh celého turnaje byly obrovské nervy. Od minulé sezony zaznamenaly naše svěřenkyně opět obrovský výkonnostní vzestup. My jsme jim ale pro letošek připravily čtyři soutěže, které jsou i o několik úrovní výše než soutěže vloni. Musíme se otrkat a k volejbalovým dovednostem přidat i potřebnou psychickou odolnost a sebevědomí. Český pohár bude skvělou příležitostí, jak toho dosáhnout, proto je skvělé, že se holky jako spíše mladší účastnice kvalifikovaly do letošního ročníku. Třetí osmička je pro začátek zárukou kvalitních utkání a dobrý výchozí bod do celé soutěže," hodnotil turnaj turnovský trenér Pavel Starý.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnovské kadetky v Hronově prohrály dva tie-breaky
Kadetky Turnova na body proti vedoucímu Hradci nedosáhly
Čtyři body pro turnovské kadetky v krajském přeboru žen
Volejbalové kadetky Turnova na vítězné vlně i v přeboru žen
Turnovské kadetky dvakrát porazily ligový Červený Kostelec
Regionální volejbalové derby v Turnově pro Malou Skálu
Turnovské kadetky proti pražskému Meteoru získaly první ligovou výhru
Dvě porážky turnovských kadetek při vstupu do 1. ligy
Turnovské ženy C získaly proti Novému Boru všechny body
Turnovský volejbal na prahu nové sezony 2019 až 2020

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Jablonci ocenili nejlepší orientační běžce za rok 2019

Slavnostní vyhlášení nejlepších orientačních sportovců roku 2019 se uskutečnilo v sobotu 23. listopadu v Jablonci nad Nisou. Vítězové byli vyhlášeni ve čtyřech disciplínách - pěším orientačním běhu, mountain bike orienteering neboli MTBO, v lyžařském orientačním běhu a trail-o čili orientační disciplíně zaměřená na čtení a správnou interpretaci map. V nejsledovanější kategorii, pěším orientačním běhu, zvítězil počtvrté v řadě Vojtěch Král z klubu SK Severka Šumperk, na druhém místě skončila Denisa Kosová z klubu OK 99 Hradec Králové. Více podrobností na Našem Jablonecku

Radkin Honzák bude v Semilech besedovat i zahajovat výstavu

Beseda Pevný bod v tekuté době s osobitým a oblíbeným psychiatrem MUDr. Radkinem Honzákem, který je autorem několika knih a aktivně se vyjadřuje k současnému společenskému dění se bude konat v semilském muzeu 6. prosince 2019 v 15 hodin a po ní proběhne v 17 hodin vernisáž obrazů Kateřiny Sidonové. Místo na sezení je možné rezervovat na adrese muzeum@muzeumsemily.cz. Na besedu je dobrovolné vstupné.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Andělé budou v turnovském divadle vyprávět čtyři vánoční příběhy
Sinoložka Zuzana Li bude v pořadu O literatuře povídat o Číně
Turnovské vánoční koncerty se konají každou adventní neděli
Kulturní akce v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku
Semily uvidí vánoční koncert Kamila Střihavky a Leaders!

Nejčtenější články

05.12.: Andělský parní vlak opět potěší děti na trase z Jilemnice do Rokytnice
05.12.: Obrazem: Vánoční jarmark v semilském muzeu 2019
05.12.: V Turnově již připravují tradiční adventní trhy

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT