Národní florbalová liga v Turnově zůstává!

26.04.2018 19:48:26 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Zraky všech turnovských fanoušků směřovaly v neděli do turnovské haly, kde mělo poslední páté utkání baráže rozhodnout o tom, kdo obsadí zbývající volné místo v Národní lize pro příští ligový ročník. Před skvělou kulisou a díky obětovanému výkonu turnovští florbalisté tento nelehký úkol zvládli a po výhře 6:4 nad Olympem Praha si zajistili setrvání v Národní lize.

Mezi domácími mantinely se dařilo také dorostencům, kteří zvítězili v obou zápasech. Poslední ligová utkání odehrály čerstvé mistryně ve 2. lize žen a na juniorky čekalo předkolo play off.

Národní liga, 5. utkání baráže

TJ Turnov - FbK Olymp Praha 6:4 (2:0, 2:1, 2:3)

Důležitost utkání nebyla od úvodních minut znát ani na jednom z týmů a před výbornou diváckou kulisou se hrál florbal ve vysokém tempu. O něco nebezpečnější byli v první třetině domácí, ovšem důležitého prvního gólu se dočkali až na konci patnácté minuty, ve které nadvakrát dostal míček do branky Měkota. O tři minuty později bylo v turnovské hale ještě veseleji, rychlý protiútok zakončil přesnou střelou na zadní tyč Palatínus a zelenočerní tak po prvním dějství vedli 2:0.

Druhá třetina se nesla ve znamení častých vyloučení, hned v první minutě museli početní nevýhodu ubránit domácí. To se jim sice podařilo, ale hosté se dostali do tempa a ve 25. minutě si jim, i s velkou dávkou štěstí, podařilo dostat míček o nohy domácího obránce až do branky. Povzbuzený Olymp nadále pokračoval v aktivní hře, na kterou domácí dlouho nemohli najít recept. Šanci na vyrovnání dostali Pražané na začátku 28. minuty v podobě přesilové hry. Domácí však zvládli ubránit také druhé své oslabení a kapitán Matěcha navíc po samostatném úniku přidal třetí branku Turnova. Z pohledu domácích povedenou pasáž utkání korunoval ve 31. minutě Vitásek, který už po třech sekundách využil soupeřova vyloučení ke čtvrté brance. Po dvou třetinách tak domácí vedli 4:1 a byli o něco blíže k záchraně v Národní lize.

Olymp však ani ve třetím dějství nesložil zbraně a ve 44. minutě se po důrazu v turnovském brankovišti prosadil Ivan Petr, který tak pro svůj tým vykřesal naději na obrat. Domácí se zapotili o dvě minuty později, kdy museli ubránit své další oslabení. Hned po něm se situace otočila a na trestnou lavici zamířil jeden z hráčů Olympu. Jeho nedisciplinovanost potrestal krásnou ranou od levého mantinelu Vitásek. O minutu později přibliž Turnov k záchraně kapitán Matěcha, který se protáhl podél pravého mantinelu a přesnou střelou přidal šestou branku svého týmu. Pražané však ze sebe ještě dokázali dostat zbytky sil a hned vzápětí se jim podařilo snížit. Posledních deset minut pak patřilo, i díky vyloučením, náporu hostí. Na začátku 58. minuty se vyznamenal brankář Švec, který kryl nařízené trestné střílení a udržel tak tříbrankové vedené domácích. Následně za svá záda pustil již pouze jediný míček a to až minutu před koncem, více branek už ve zbytku utkání hosté nestihli. Po výhře 6:4 a po nejlepším výkonu v letošní sezóně, ve kterém se všichni hráči obětovali pro týmový úspěch, si Turnov zajistil setrvání v Národní lize také pro následující ročník.

„Děkujeme Turnovu za celou sérii, ať se daří příští rok v národní lize," uvedl trenér Olympu Piech.

„Dnes maximálně odbojovaný zápas, který nám přinesl národní ligu i pro příští sezonu. Děkujeme soupeři za krásnou sérii a přejeme hodně štěstí do té příští. Konec dobrý, všechno dobré. Budiž tato sezona zdviženým prstem do budoucna. Amen," dodal asistenta trenéra Turnova Palatínus.

Branky: 15. Měkota, 18. Palatínus, 29. Matěcha, 31. Vitásek, 50. Vitásek, 51. Matěcha - 25. Jurášek, 44. Petr, 51. Beck, 59. Štifter. Rozhodčí: Monzer - Procházka; vyloučení: 7:6; využití: 2:0. Diváků: 102. Zásahy brankářů: Švec 28 - Hejtík 21.

2. liga dorostenců

Turnaj Turnov (neděle 22. dubna 2018): Florbal Jablonec - TJ Turnov 0:4, TJ Turnov - Vipers Most 3:0.

Hodnocení trenéra Františka Záleského:

V rámci domácího turnaje jsme se utkali se druhým a třetím týmem tabulky, konkrétně regionálním rivalem Jabloncem a poté Mostem. Obě dvě utkání se nesla v podobném duchu. Hráli jsme ze zajištěné obrany a naši soupeři si moc nevěděli rady, co s tím. I když jsme se často museli bránit i na vlastní polovině hřiště, dokázali jsme precizně blokovat přihrávky i střely a i oba dva naši brankáři zachytali skvěle. Nakonec z toho vzešel celkem husarský kousek, když se nám povedlo vynulovat oba dva soupeře a za celý domácí turnaj jsme tedy nedostali ani jeden gól. Ke skvělé obraně jsme přidali i velké nasazení a slušný přechod do útoku, navíc se nám dařilo i v přesilovkách. Když se tyto faktory sečetly, nemohlo z toho vzejít nic jiného, než dvě jasné výhry.

2. liga žen

Turnaj Raspenava (neděle 22. dubna 2018):

Florbal Teplice - TJ Turnov 6:3 (2:0, 3:0, 1:3)

Do zápasu s Teplicemi šel Turnov s chutí si hlavně užít hru. Zpočátku to tak ale na hřišti nevypadalo. Teplice, ačkoliv přijely jen v pěti hráčkách, byly dominantnějším týmem. První třetina skončila 2:0 pro tým ze severu, v druhé přidaly Teplice další tři góly. Turnov se trochu probudil až ve třetí třetině, kdy se postupně trefila Kroftová a dva góly zaznamenala i Müllerová. Teplice však rovněž skórovaly, a tak konečný výsledek zápasu jasně mluvil v jejich prospěch.

TJ Turnov - SFbk Frýdlant 7:7 (1:4, 5:2, 1:1)

Po prvním prohraném zápase s Teplicemi si turnovské holky chtěly spravit chuť, ale začátek zápasu patřil zcela Frýdlantu. Celkem rychle si získal náskok dvou gólů. Třetí gól obdržel Turnov v oslabení. V jedenácté minutě se pak ze vzduchu trefila Kroftová, která tak snížila náskok, avšak do konce první třetiny stihl dát Frýdlant ještě jeden gól.

První gól druhé třetiny dal opět Frýdlant, ale vzápětí udeřila Müllerová. Třetí turnovský gól padl přesně osm sekund po tom druhém a Kroftová tak rozjela svoji kanonádu, kdy Frýdlantu nasázela nejprve tři góly za sebou, pak přišlo přerušení její gólové šňůry v podobě jednoho frýdlantského gólu, na který však vzápětí dala odpověď v podobě přesně mířené střely do brány a střelila tak svůj pátý gól v zápase.

Třetí třetina se nesla spíše v duchu osobních soubojů a vyhrocené atmosféry. Vzhledem k vyrovnanému skóre, nebyla ani na jedné straně nouze o šance. Oba týmy chtěly vyhrát. Nejprve se vítězství přiblížily turnovské holky zásluhou Kultové, ale soupeřky ještě stihly vyrovnat. Konec zápasu dohrával Turnov v oslabení, ale na skóre už to vliv nemělo. Turnov tak zakončil sezónu remízou.

2. liga juniorek, 1. předkolo play off

Turnaj Benešov (neděle 22. dubna 2018): TJ Turnov - SK Florbal Benešov 2:5, SK Florbal Nebešov - TJ Turnov 7:9