Nasčítané kilometry přispěly na pomoc nemocné Andulce

22.03.2021 18:49:50 | Autor: Jan Štěpánek, SCC Semily | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Chuchelna,Semily

Nasčítané kilometry přispěly na pomoc nemocné Andulce

Před dvěma měsíci začala dobročinná akce nazvaná Kilometry pomáhají, kterou zaštiťoval florbalový klub SCC Semily. Trvala necelé čtyři týdny a zúčastnit se mohl každý. Bylo pouze potřeba zaznamenat svůj sportovní výkon do některé z aplikací a výstupy z nich zaslat klubu. Cílem této události bylo nasbírat až 5000 km, což se díky velkému počtu sportovců podařilo překonat o stovky kilometrů.

Za každý jeden kilometr členové vedení klubu přičetli dvě koruny. Za původních 5000 km byla tedy vybrána částka 10 000 Kč. Jelikož ale byla aktivita zúčastněných vyšší, než se předpokládalo, byla částka navýšena o dalších 2000 Kč. Ochotně se přidal i generální sponzor SCC Semily, firma na výrobu oken a dveří Agát s.r.o., který se rozhodl přispět částkou dalších deseti tisíc korun. Výsledným obnosem tedy bylo 22 000 Kč.

Vybraná částka putovala do rukou chuchelské rodiny Hypšmanových na pomoc Andulce. Andulka se narodila jako zdravé miminko, ale na dvou letech jí bylo diagnostikováno vzácné onemocnění infantilní systémová hyalinóza. Tato nemoc spočívá v ukládání kolagenu VI ve všech tkáních kromě mozku a tím způsobuje ztuhlost kloubů a omezuje jemnou motoriku a řeč. Přesto, že onemocnění zatím není léčitelné, obnos pomůže rodině k rozvoji jejich nemocné dcery.

Předání daru z dobročinné akce nazvané Kilometry pomáhají<br />Autor: Jan Štěpánek Více než 60 účastníků pomohlo nasbírat přes 5000 km. Mezi zaznamenanými sporty byl běh, běh na lyžích, chůze, skialpinistika a cyklistika. Nezapojili se pouze členové klubu, ale také jejich rodiče, široká veřejnost a hráči z dalších nedalekých florbalových klubů. Nejvyšší počet kilometrů nasbíraných jednou osobou za celou dobu konání této dobročinné akce byl 392 km.

Obnos i s drobnými dárky Hypšmanovým předali v sobotu 20. března předseda klubu Tomáš Sábl a manažer firmy Agát s.r.o. Jakubem Vocelka. Klub SCC Semily velmi děkuje všem, co se zapojili, a přispěli tak svým pohybem na dobrou věc. Pokud Andulce chcete také pomoci, můžete tak učinit i sami prostřednictvím transparentního účtu 123-0350430297/0100.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Každý kilometr pomáhá aneb florbalisté nasbírali 5 tisíc kilometrů
Semilští florbalisté vypsali výzvu v podobě výběhu na Kozákov
Florbalisté SCC Semily vstupují do historické sezony

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Lze žádat o příspěvek na péči o trvalé travní porosty

V letošním roce je opět možné žádat o finanční příspěvek na péči o trvalé travní porosty. Tento příspěvek je určen na podporu cenných lučních společenstev a jeho zdrojem je Program péče o krajinu Ministerstva životního prostředí. Nově je tato finanční podpora dostupná i pro žadatele s menší výměrou lučního porostu - je možné žádat na podporu porostů o výměře 0,3-5 ha (3 000-50 000 m2). Příspěvek nelze kombinovat s příspěvky z Agroenviromentálně-klimatických programů Ministerstva zemědělství. Příspěvek slouží jako podpora péče o trvalé travní porosty, a to správnými a šetrnými způsoby, ať už se jedná o seč s úklidem travní hmoty nebo pastvu. Za seč není považováno mulčování. Výše příspěvku na posekané a sklizené pozemky bude určena jako podíl přidělených finančních prostředků a počtu hektarů travních porostů, zjištěných na základě přijatých žádostí. Uzávěrka příjmů všech žádostí je 31. května 2021.

Zrušení plánovaných květnových akcí na hradě Valdštejně

Z důvodu současných vládní nařízení a s nimi spojených opatření v naší republice jsou do konce května zrušeny všechny připravené kulturní akce na hradě Valdštejně. Uzavřeny pro návštěvníky zatím zůstávají kulturní památky hrad Valdštejn i Synagoga Turnov.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rytkyně Pavlína Čambalová představuje výrobky ve vlastním ateliéru
Obrazem: Stovky lidí podpořily ředitele Waldorfské školy v Semilech
Postup kraje při výrobě prvních nanofiltrů řešil SÚKL jako přestupek
FOTO: Ve Studenci rekonstruovali kabiny a zázemí fotbalistů
Krajští policisté se zaměřili na kontrolu vozidel v provozu

Nejčtenější články

19.04.: Obrazem: Stovky lidí podpořily ředitele Waldorfské školy v Semilech
18.04.: FOTO: Ve Studenci rekonstruovali kabiny a zázemí fotbalistů
17.04.: Hasiči zasypali rozsáhlou olejovou skvrnu v Horních Mísečkách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT