Nasčítané kilometry přispěly na pomoc nemocné Andulce

22.03.2021 18:49:50 | Autor: Jan Štěpánek, SCC Semily | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Chuchelna,Semily

Nasčítané kilometry přispěly na pomoc nemocné Andulce

Před dvěma měsíci začala dobročinná akce nazvaná Kilometry pomáhají, kterou zaštiťoval florbalový klub SCC Semily. Trvala necelé čtyři týdny a zúčastnit se mohl každý. Bylo pouze potřeba zaznamenat svůj sportovní výkon do některé z aplikací a výstupy z nich zaslat klubu. Cílem této události bylo nasbírat až 5000 km, což se díky velkému počtu sportovců podařilo překonat o stovky kilometrů.

Za každý jeden kilometr členové vedení klubu přičetli dvě koruny. Za původních 5000 km byla tedy vybrána částka 10 000 Kč. Jelikož ale byla aktivita zúčastněných vyšší, než se předpokládalo, byla částka navýšena o dalších 2000 Kč. Ochotně se přidal i generální sponzor SCC Semily, firma na výrobu oken a dveří Agát s.r.o., který se rozhodl přispět částkou dalších deseti tisíc korun. Výsledným obnosem tedy bylo 22 000 Kč.

Vybraná částka putovala do rukou chuchelské rodiny Hypšmanových na pomoc Andulce. Andulka se narodila jako zdravé miminko, ale na dvou letech jí bylo diagnostikováno vzácné onemocnění infantilní systémová hyalinóza. Tato nemoc spočívá v ukládání kolagenu VI ve všech tkáních kromě mozku a tím způsobuje ztuhlost kloubů a omezuje jemnou motoriku a řeč. Přesto, že onemocnění zatím není léčitelné, obnos pomůže rodině k rozvoji jejich nemocné dcery.

Předání daru z dobročinné akce nazvané Kilometry pomáhají<br />Autor: Jan Štěpánek Více než 60 účastníků pomohlo nasbírat přes 5000 km. Mezi zaznamenanými sporty byl běh, běh na lyžích, chůze, skialpinistika a cyklistika. Nezapojili se pouze členové klubu, ale také jejich rodiče, široká veřejnost a hráči z dalších nedalekých florbalových klubů. Nejvyšší počet kilometrů nasbíraných jednou osobou za celou dobu konání této dobročinné akce byl 392 km.

Obnos i s drobnými dárky Hypšmanovým předali v sobotu 20. března předseda klubu Tomáš Sábl a manažer firmy Agát s.r.o. Jakubem Vocelka. Klub SCC Semily velmi děkuje všem, co se zapojili, a přispěli tak svým pohybem na dobrou věc. Pokud Andulce chcete také pomoci, můžete tak učinit i sami prostřednictvím transparentního účtu 123-0350430297/0100.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Každý kilometr pomáhá aneb florbalisté nasbírali 5 tisíc kilometrů
Semilští florbalisté vypsali výzvu v podobě výběhu na Kozákov
Florbalisté SCC Semily vstupují do historické sezony

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Petr Beitl rezignoval na svoji funkci krajského zastupitele

Petr Beitl na úterním zasedání krajského zastupitelstva podal rezignaci na mandát zastupitele Libereckého kraje a předsedy výboru pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch. Důvodem je jeho zvolení do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v letošních volbách. Podle svých slov je připraven se jako poslanec dál podílet na projektech Libereckého kraje. V pětačtyřicetičlenném krajském zastupitelstvu by jeho náhradník měl složit slib na příštím zasedání. Výsledky parlamentních voleb

Materiály do rady kraje a zastupitelstva od listopadu už pouze elektronicky

Stohy papíru a doslova stovky podpisů. To ještě donedávna bylo nutné pro odsouhlasení materiálů pro jednání krajské rady a zastupitelstva. Od poloviny letošního listopadu se to změní - Liberecký kraj zavádí schvalování dokumentů elektronicky. „Krajský úřad Libereckého kraje se snaží využívat možností moderních technologií dlouhodobě a průběžně. V současné době máme snahu fungování úřadu zlepšit a zejména snížit množství fyzického papíru, který používáme. Budeme postupně přecházet na plně elektronickou verzi oběhu dokladů, elektronizace smluv a celé řady dalších dokladů a papírů, které v úřadě dnes a denně vznikají a obíhají. Od listopadu letošního roku tedy již budeme například schvalovat materiály předkládané do rady kraje a zastupitelstva pouze elektronicky," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Programy na Krkonošské železnici zvedly zájem o Pojizerský Pacifik
Dalmach byl proti Chotěboři blízko první výhře, nakonec má jen bod
MMN zahájila provoz nové magnetické rezonance
Krajský přebor: Rovensko veze nečekaně výhru z Višňové
Liberecký kraj se stal akcionářem jilemnické a semilské nemocnice

Nejčtenější články

24.10.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. podzimního kola
24.10.: Turnovští basketbalisté se v nové sezoně vezou na vítězné vlně
24.10.: Na 27. ročníku Jilemnického krosu byl nejrychlejší Ondřej Pilař

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT