Navrátilec Petřík zajistil pro Přepeře v Živanicích bod navíc za penalty

11.11.2019 18:11:20 | Autor: FK Přepeře a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Přepeře

Přepeře odjížděly do Živanic bez šestice absentujících hráčů (Krasnický, Tvaroha, P. Novotný, Díl, Jarosz, Hlůže) s cílem poprat se o dobrý výsledek. Na poslední chvíli do mužstva naskočil nestárnoucí Josef Petřík, který se vrátil z trenérského angažmá v Polsku.

Živanice - FK Přepeře 1:1 (1:0), na penalty 3:4

Začátek utkání byl oboustranně opatrný, domácí sice měli míč více na svých kopačkách, ale žádná šance se neurodila. V 11. minutě podnikly Přepeře rychlý protiútok, Synek střeleckou pozici prováhal, přihrál sice na Michala Sedláčka, ale jeho střela šla nad branku domácího Frydrycha. V 16. minutě odcentroval z levé strany domácí Langer, Pánek od brankové čáry vrátil na malé vápno a Štěpánek rozvlnil síť na 1:0. Ve 24. minutě zahrával Michal Sedláček rohový kop, na centr si naskočil Venc, ale hlavička těsně minula domácí svatyni. O minutu později centrovali domácí z pravé strany a Truksa nohou vyrazil pokus Pánka z bezprostřední blízkosti. Ve 29. minutě po centru domácího Nikodéma z levé strany vznikl před brankou Přepeře závar, ale domácí Štěpánek fauloval Truksu. V tomto úseku utkání sypali hráči Živanic do vápna jeden centr za druhým, ale obrana Přepeř odolávala a co nezachytila, to zneškodnil famózní Truksa v brance. Ve 38. minutě zahrávali domácí trestný kop z pravé strany, míč si v malém vápně našel Herzán, Truksa jeho pokus vyrazil a dorážka Staňka šla nad.

Na začátku druhé půlky zahrávaly Přepeře čtyři rohové kopy, ale ani z jednoho nic nevytěžily. Postupem času se hra vyrovnala, ale šance si vytvářeli domácí. V 55. minutě centroval z pravé strany Pánek, Štěpánkovu hlavičku z bezprostřední blízkosti Truksa vyrazil. V 60. minutě si prudký centr Nikodéma srazil Nesvadba do branky, ale Truksa reflexivně vyrazil na roh. V 64. minutě se po kombinaci dostal ke střele z vápna Štěpánek, Truksa jeho prudkou střelu vyrazil a s dorážkou Gorola si poradil a udržel ji v rukavicích. Z protiútoku nahrál Volf Michalu Sedláčkovi a z jeho chytrým lobem měl Frydrych v brance domácích plné ruce práce. V 78. minutě napřáhl z 20 metrů V. Novotný, ale jeho střela minula branku. V 83. minutě zahrával V. Novotný roh, na jeho centr si naskočil Petřík, Frydrych jeho hlavičku zlikvidoval. V 85. minutě Gorol střílel z hranice vápna, ale střela prolétla jen vedle tyčky. Přepeře čekaly na svou šanci až do závěru utkání a ta přišla v 86. minutě. Synek přihrál do levé lajny Horáčkovi, ten se neukvapil, zatáhl míč až k brankové čáře odkud poslal svojí retro kopačkou z éry Kvašňáka přesný centr na Volfa, který míč s jemnou tečí obránce uklidil do sítě 1:1.

Domácí byli po vyrovnávací brance jako opaření, a tak závěr utkání již Přepeře  odehrály na jejich půlce. V penaltové loterii nejdříve domácí Petrus přestřelil, ve třetí sérii minul branku Polák. Za Přepeře nejprve proměnili Pavlata, Nesvadba, ve třetí sérii neproměnil Volf, pak proměnil V. Novotný. Rozhodující penaltu bezpečně proměnil nestárnoucí Petřík a připsal prémiový bod pro Přepeře.

„Věděli jsme, že v Živanicích to bude velmi těžké, neboť nám chybělo šest hráčů, ale těsně před odjezdem se k nám alespoň připojil nestárnoucí Pepa Petřík. Dnes to byl zápas Filipa Truksy, který podal fenomenální výkon a vychytal domácím jasných pět, šest tutovek. Nakonec jsme v závěru doslova vydřeli vyrovnání a v penaltách i další bod navíc. Klukům patří veliký dík za bojovnost, je vidět, že i když se nedaří tak táhnou za jeden provaz," uvedl vedoucí mužstva FK Přepeře Miroslav Kvapil.

Branky: 16. Štěpánek - 86. Volf, rozhodující penalta Petřík. Rozhodčí: Černý - Severýn, Fišer, ŽK: 0:1. Diváků:150. Přepeře: Truksa - Venc, Marek Sedláček, Nesvadba, Petřík - Ježek (66. Horáček), V. Novotný, Pavlata, Volf - Michal Sedláček (78. Kvesič), Synek.

V závěrečném podzimním kole hostí Přepeře doma v sobotu 16. 11. od 10.30 druhý celek tabulky - SK Zápy.