Návrh rozpočtového výhledu kraje počítá s růstem příjmů i výdajů

24.09.2017 11:18:55 | Autor: Markéta Žitná, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Návrh rozpočtového výhledu kraje počítá s růstem příjmů i výdajů

Rada Libereckého kraje odsouhlasila návrh střednědobého výhledu rozpočtu Libereckého kraje na období let 2018 - 2021. Po schválení zastupitelstvem kraje se pak stane stěžejním podkladem pro sestavení návrhu rozpočtu Libereckého kraje na rok 2018.

Nelze zobrazit. Prosím nainstalujte si Flash plugin.

Návrh rozpočtového výhledu kraje počítá s celkovými příjmy a výdaji pro rok 2018 ve výši 3 132,69 milionu Kč, což znamená oproti roku 2017 nárůst o více než 300 milionů Kč, konkrétně 304,61 milionu Kč. „Na příjmové stránce má na tomto razantním navýšení téměř výhradně podíl očekávané navýšení daňových příjmů kraje pro rok 2018, a to rovných 300 milionů Kč. Příjmy ze sdílených daní jsou pro kraj rozhodujícím příjmem a podílí se na celkových plánovaných příjmech v rámci rozpočtového výhledu, respektive návrhu rozpočtu téměř 95%," vysvětlila Jitka Volfová, statutární náměstkyně hejtmana pro řízení rezortu ekonomiky, správy majetku a informatiky.

Celkové předpokládané výdaje jsou pro rok 2018 plánovány v totožném objemu jako příjmový rámec, tj. ve výši 3 132,69 milionu Kč, tedy s vyrovnaným saldem. Při sestavování návrhu rozpočtového výhledu byl limitujícím faktorem reálný a dosažitelný příjmový rámec a výdajovými prioritami byly, tak jako vždy, alokace finančních prostředků na úhrady smluvních a obdobných závazků kraje, včetně splátek úvěrů, a na zajištění dostatečných zdrojů pro financování krajských příspěvkových organizací, prostřednictvím kterých zajišťuje Liberecký kraj „své" veřejné služby. Právě příspěvkové organizace tvoří objemově nejvýznamnější kapitolu rozpočtu kraje, kam je pro rok 2018 navržen finanční objem 1 043,45 milionu Kč. Vedle těchto prostředků ještě byly vytvořeny rezervy ve výši 28,55 milionu Kč na navýšení platů avizované dosluhující vládou. Bez této rezervy si mají příspěvkové organizace oproti roku 2017 polepšit o 66,5 milionu Kč.

Druhou finančně nejobjemnější kapitolou jsou působnosti kraje, které jsou na úrovni 750,89 mil. Kč, přičemž největší položku v nich činí výdaje na autobusovou a drážní dopravu s částkou 600 milionů Kč, kde je nárůst o 70 milionu Kč.

Návrh také v roce 2018 počítá s výdaji na evropské projekty. „Pouze spolufinancování kraje představuje částku 301 milionu Kč. V neposlední řadě je již v navrhovaném výhledu kraje na celé období let 2018 - 2021 počítáno s částkou 100 milionů Kč do Dotačního fondu kraje," dodala statutární náměstkyně Volfová.

„Nezapomínáme ani na investice. V rozpočtu kraje pro příští rok na ně máme navrženo 606 milionů Kč. Budeme pokračovat v rekonstrukcích silnic z IROPu, ale i ve vybudování center odborného vzdělávání," uzavřel hejtman Martin Půta.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kraj opraví další silnice, pomůže navýšená dotace od státu
Na platy v kultuře dá kraj do konce letošního roku přes tři miliony
Kraje obdrží od ministerstva doplatek na růst platů v sociálních službách
Dotace pod jednou střechou, Liberecký kraj má svůj Evropský dům

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Turnově dojde k ukončení poradenské a informační činnosti ČOI

Vedení České obchodní inspekce, inspektorátu Ústeckého a Libereckého kraje oznámilo, že 1. listopadu 2017 končí v Turnově činnost poradenské a informační činnosti z důvodu jejího malého využívání ze strany spotřebitelů. Nejbližší poradnou tak bude ta liberecká sídlící na adrese: Náměstí Dr. E. Beneše 585/26, 460 01 Liberec 1 - Staré Město. Má otevřeno pondělí až čtvrtek do 8 do 12 a od 13 do 15 hodin, v pátek od 8 do 12 a od 13 do 14 hodin. Telefon 475 209 493 je určen pro poradenskou službu spotřebitelům; e-mail je ul_coi@coi.cz, na adrese www.coi.cznajdete veškeré informace a rady týkající se problémů spotřebitelů.

Pramen Boží voda v Turnově není pitný, pramen Valdštejn vyhovuje

Odbor životního prostředí informuje o pravidelné kontrole pramenů vody na území města Turnova. Prameny vody byly dne 9. října 2017 podrobeny pravidelnému laboratornímu přezkoumání kvality vody. Rozbor vody kontroluje všechny hygienické limity požadované vyhláškou Ministerstva zdravotnictví. Pramen Boží voda nesplnil všechny hodnocené ukazatele, a proto není až do odvolání pitný. Pramen pod Valdštejnem i nadále vyhovuje všem limitům a je pitný.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků 11. podzimního kola
Dny Pavla Tigrida zahájí výstava a odhalení busty
Za dvacet minut bylo pro Turnováky v Čáslavi hotovo!
FOTO: Jubilejní třicátý Benešovský maraton vyhrál Tomáš Šťastný
Z vysocké přehlídky doporučuje porota jeden soubor do Hronova

Nejčtenější články

21.10.: Jak jste hlasovali v parlamentních volbách?
22.10.: Přehled fotbalových výsledků 11. podzimního kola
21.10.: Jakých hesel jsme se ve volební kampani nedočkali?

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT