Návrh rozpočtového výhledu kraje počítá s růstem příjmů i výdajů

24.09.2017 11:18:55 | Autor: Markéta Žitná, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Návrh rozpočtového výhledu kraje počítá s růstem příjmů i výdajů

Rada Libereckého kraje odsouhlasila návrh střednědobého výhledu rozpočtu Libereckého kraje na období let 2018 - 2021. Po schválení zastupitelstvem kraje se pak stane stěžejním podkladem pro sestavení návrhu rozpočtu Libereckého kraje na rok 2018.

Návrh rozpočtového výhledu kraje počítá s celkovými příjmy a výdaji pro rok 2018 ve výši 3 132,69 milionu Kč, což znamená oproti roku 2017 nárůst o více než 300 milionů Kč, konkrétně 304,61 milionu Kč. „Na příjmové stránce má na tomto razantním navýšení téměř výhradně podíl očekávané navýšení daňových příjmů kraje pro rok 2018, a to rovných 300 milionů Kč. Příjmy ze sdílených daní jsou pro kraj rozhodujícím příjmem a podílí se na celkových plánovaných příjmech v rámci rozpočtového výhledu, respektive návrhu rozpočtu téměř 95%," vysvětlila Jitka Volfová, statutární náměstkyně hejtmana pro řízení rezortu ekonomiky, správy majetku a informatiky.

Celkové předpokládané výdaje jsou pro rok 2018 plánovány v totožném objemu jako příjmový rámec, tj. ve výši 3 132,69 milionu Kč, tedy s vyrovnaným saldem. Při sestavování návrhu rozpočtového výhledu byl limitujícím faktorem reálný a dosažitelný příjmový rámec a výdajovými prioritami byly, tak jako vždy, alokace finančních prostředků na úhrady smluvních a obdobných závazků kraje, včetně splátek úvěrů, a na zajištění dostatečných zdrojů pro financování krajských příspěvkových organizací, prostřednictvím kterých zajišťuje Liberecký kraj „své" veřejné služby. Právě příspěvkové organizace tvoří objemově nejvýznamnější kapitolu rozpočtu kraje, kam je pro rok 2018 navržen finanční objem 1 043,45 milionu Kč. Vedle těchto prostředků ještě byly vytvořeny rezervy ve výši 28,55 milionu Kč na navýšení platů avizované dosluhující vládou. Bez této rezervy si mají příspěvkové organizace oproti roku 2017 polepšit o 66,5 milionu Kč.

Druhou finančně nejobjemnější kapitolou jsou působnosti kraje, které jsou na úrovni 750,89 mil. Kč, přičemž největší položku v nich činí výdaje na autobusovou a drážní dopravu s částkou 600 milionů Kč, kde je nárůst o 70 milionu Kč.

Návrh také v roce 2018 počítá s výdaji na evropské projekty. „Pouze spolufinancování kraje představuje částku 301 milionu Kč. V neposlední řadě je již v navrhovaném výhledu kraje na celé období let 2018 - 2021 počítáno s částkou 100 milionů Kč do Dotačního fondu kraje," dodala statutární náměstkyně Volfová.

„Nezapomínáme ani na investice. V rozpočtu kraje pro příští rok na ně máme navrženo 606 milionů Kč. Budeme pokračovat v rekonstrukcích silnic z IROPu, ale i ve vybudování center odborného vzdělávání," uzavřel hejtman Martin Půta.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kraj opraví další silnice, pomůže navýšená dotace od státu
Na platy v kultuře dá kraj do konce letošního roku přes tři miliony
Kraje obdrží od ministerstva doplatek na růst platů v sociálních službách
Dotace pod jednou střechou, Liberecký kraj má svůj Evropský dům

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Eurion 2018 přivítá na Smržovce Lenku Dusilovou i Janu Uriel

Už 27. ročník Letní slavnosti Eurion začíná tradičně v pátek 17. srpna hudebním festivalem v lesoparku u Parkhotelu, pokračuje v sobotu pestrým hudebně-zábavným programem, který vyvrcholí večerní taneční veselicí a končí nedělní Pivrncovou jízdou veteránů. Více podrobností na Našem Jablonecku

Političtí vězni získají od kraje symbolický šek jako vyjádření úcty

Částku 32 500 korun věnuje Liberecký kraj dosud žijícím politickým vězňům Libereckého kraje. Slavnostní předání finančního příspěvku se bude konat ve čtvrtek 16. srpna od 11 hodin v budově Krajského úřadu Libereckého kraje, 3. patro, sál č. 326. Každý ze členů Českého svazu bojovníků za svobodu dostane z celkové částky 2500 korun jako přilepšení na léky nebo jiné potřeby. Symbolický šek je zejména vyjádřením úcty k jejich někdejšímu utrpení, které zažívali v koncentračních táborech.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Průchodem bránou na Ještěd přispěli handicapovaným sportovcům
Na Letní Grand Prix míří čeští sdruženáři z plné přípravy
Obrazem: V Jizeře je málo vody, v Dolní Sytové naměřeno jen 30 cm
Zemřela spisovatelka a scénáristka Božena Šimková
Obrazem: Krkonošské pivní slavnosti ve Vrchlabí 2018

Nejčtenější články

13.08.: FOTO: Divizní derby v Turnově vyrovnané, bod navíc získaly Přepeře
12.08.: Přehled fotbalových výsledků prvního podzimního kola
13.08.: Zemřela spisovatelka a scénáristka Božena Šimková

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT