Návrh rozpočtového výhledu kraje počítá s růstem příjmů i výdajů

24.09.2017 11:18:55 | Autor: Markéta Žitná, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Návrh rozpočtového výhledu kraje počítá s růstem příjmů i výdajů

Rada Libereckého kraje odsouhlasila návrh střednědobého výhledu rozpočtu Libereckého kraje na období let 2018 - 2021. Po schválení zastupitelstvem kraje se pak stane stěžejním podkladem pro sestavení návrhu rozpočtu Libereckého kraje na rok 2018.

Návrh rozpočtového výhledu kraje počítá s celkovými příjmy a výdaji pro rok 2018 ve výši 3 132,69 milionu Kč, což znamená oproti roku 2017 nárůst o více než 300 milionů Kč, konkrétně 304,61 milionu Kč. „Na příjmové stránce má na tomto razantním navýšení téměř výhradně podíl očekávané navýšení daňových příjmů kraje pro rok 2018, a to rovných 300 milionů Kč. Příjmy ze sdílených daní jsou pro kraj rozhodujícím příjmem a podílí se na celkových plánovaných příjmech v rámci rozpočtového výhledu, respektive návrhu rozpočtu téměř 95%," vysvětlila Jitka Volfová, statutární náměstkyně hejtmana pro řízení rezortu ekonomiky, správy majetku a informatiky.

Celkové předpokládané výdaje jsou pro rok 2018 plánovány v totožném objemu jako příjmový rámec, tj. ve výši 3 132,69 milionu Kč, tedy s vyrovnaným saldem. Při sestavování návrhu rozpočtového výhledu byl limitujícím faktorem reálný a dosažitelný příjmový rámec a výdajovými prioritami byly, tak jako vždy, alokace finančních prostředků na úhrady smluvních a obdobných závazků kraje, včetně splátek úvěrů, a na zajištění dostatečných zdrojů pro financování krajských příspěvkových organizací, prostřednictvím kterých zajišťuje Liberecký kraj „své" veřejné služby. Právě příspěvkové organizace tvoří objemově nejvýznamnější kapitolu rozpočtu kraje, kam je pro rok 2018 navržen finanční objem 1 043,45 milionu Kč. Vedle těchto prostředků ještě byly vytvořeny rezervy ve výši 28,55 milionu Kč na navýšení platů avizované dosluhující vládou. Bez této rezervy si mají příspěvkové organizace oproti roku 2017 polepšit o 66,5 milionu Kč.

Druhou finančně nejobjemnější kapitolou jsou působnosti kraje, které jsou na úrovni 750,89 mil. Kč, přičemž největší položku v nich činí výdaje na autobusovou a drážní dopravu s částkou 600 milionů Kč, kde je nárůst o 70 milionu Kč.

Návrh také v roce 2018 počítá s výdaji na evropské projekty. „Pouze spolufinancování kraje představuje částku 301 milionu Kč. V neposlední řadě je již v navrhovaném výhledu kraje na celé období let 2018 - 2021 počítáno s částkou 100 milionů Kč do Dotačního fondu kraje," dodala statutární náměstkyně Volfová.

„Nezapomínáme ani na investice. V rozpočtu kraje pro příští rok na ně máme navrženo 606 milionů Kč. Budeme pokračovat v rekonstrukcích silnic z IROPu, ale i ve vybudování center odborného vzdělávání," uzavřel hejtman Martin Půta.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kraj opraví další silnice, pomůže navýšená dotace od státu
Na platy v kultuře dá kraj do konce letošního roku přes tři miliony
Kraje obdrží od ministerstva doplatek na růst platů v sociálních službách
Dotace pod jednou střechou, Liberecký kraj má svůj Evropský dům

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Turnovské prameny jsou pitné

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje o výsledcích kontroly kvality pramenů vody v turnovských studánkách. Prameny vody byly dne 16. ledna 2018 podrobeny pravidelné kontrole s hodnocením všech hygienických limitů požadovaných vyhláškou Ministerstva zdravotnictví. Pramen pod Valdštejnem dlouhodobě vyhovuje všem stanoveným limitům a je i nadále pitný. Výsledky pramene Boží voda jsou druhý měsíc dle všech hygienických limitů a je i nadále pitný.

Pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch vyhlásí čtyři dotace

Zastupitelstvo Libereckého kraje na svém zasedání koncem minulého roku schválilo vyhlášení čtyř dotačních programů v oblasti kultury, památkové péče a cestovního ruchu. Konkrétně Kulturní aktivity v Libereckém kraji, program Záchrana a obnova památek, dále Stavebně historický průzkum a Podpora rozvoje cestovního ruchu v Libereckém kraji. Celkem je ve všech čtyřech programech k rozdělení připraveno přes 17 milionů korun. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na turnovskou radnici dorazila výstava obrázků města
Turnovská Náruč je již plnoletá
Po střetu s vlakem v Tanvaldě zemřela žena, další nehoda i na Smržovce
Ke smrtelnému úrazu došlo při těžbě dřeva u Poniklé
Do hor se vrátila zima, skvělé podmínky k lyžování nabízí i Rokytnice

Nejčtenější články

19.01.: Ke smrtelnému úrazu došlo při těžbě dřeva u Poniklé
18.01.: První občánek Jilemnice roku 2018 se jmenuje Jiří Podlipný
18.01.: Sníh komplikuje nadále dopravu v Libereckém kraji

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT