Návrhy semilského Náměstí Pavla Tigrida ukáží studenti architektury

29.03.2017 10:14:59 | Autor: TZ města Semily | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Návrhy semilského Náměstí Pavla Tigrida ukáží studenti architektury

V loňském roce vzešel od Spolku rodáků a přátel města Semily návrh na pojmenování prostoru Nádražní ulice mezi křižovatkami s Luční a Bořkovskou ulicí po významném českém politikovi na Náměstí Pavla Tigrida.

Politik, publicista a spisovatel Pavel Tigrid pocházel ze starého semilského rodu Schönfeldů, k městu Semily měl velmi blízký vztah a v roce 2014 se stal jeho čestným občanem.

„O proměně lokality Nádražní ulice na prostor podmoklického náměstí jsme uvažovali již dříve, protože místní části Podmoklice, která je dnes větší než historické Semily, chybí prostor, podle kterého by se tato část města identifikovala,"uvedla starostka Semil Lena Mlejnková.

Nové náměstí Pavla Tigrida v Semilech má vzniknout v části Nádražní ulice<br />Autor: Petr Ježek Město Semily se zároveň zabývá myšlenkou umístění autobusového nádraží. Tuto studii umístění autobusového nádraží řešil tým společnosti RKAW s.r.o. pod vedením Doc. Ing. arch. Radka Kolaříka. Docent Kolařík současně vede ateliér na Fakultě architektury ČVUT Praha, proto se na něj město obrátilo se žádostí o názor jak uchopit prostor náměstí jako významný veřejný prostor. Studenti ateliéru se od podzimu 2016 tímto prostorem v rámci semestrálního zadání zabývali a nyní se chystají své návrhy předvést široké veřejnosti. Prezentace záměrů na úpravy prostor v části Nádražní ulice v Podmoklicích společně s prezentací variant autobusového nádraží proběhne ve čtvrtek 13. dubna 2017 od 17 hodin v prostorách kina Jitřenka.

Veřejnou prezentaci, kterou se samotní studenti fakulty architektury učí poměrně důležitou část své budoucí profese, a to předvedení a odůvodnění svých návrhů před laickou veřejností, ale i před představiteli samosprávy, bude doprovázet promítání studentských návrhů. Součástí setkání bude i moderovaná diskuse, při které se bude diskutovat jak o návrzích, tak obecně o vhodném řešení tohoto důležitého městského prostoru. 

Titulní foto: Současná podoba Nádražní ulice na leteckém snímku J. Brádlera.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Nové semilské náměstí ponese jméno politika a novináře Pavla Tigrida
FOTO: Odhalením pamětní desky zahájili výstavu Židé a Semily
Čestná občanství města Semily pro Pavla Tigrida a Josefa Vaňka

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Program asistenčních voucherů podpoří podnikatele částkou 1,5 milionu korun

Vyhlášení programu s názvem Asistenční vouchery Libereckého kraje schválili krajští zastupitelé. Úspěšným žadatelům dotace pomohou připravit jejich vlastní projektové žádosti, které následně podají do vhodných výzev operačních programů. K rozdělení je 1,5 milionu, přičemž maximální výše dotace je 300 tisíc korun. „Jsem rád, že můžeme podpořit podnikatele v regionu a pomoci jim při uskutečňování jejich plánů, vizí a nápadů," prohlásil Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. Program mohou využít veřejnoprávní subjekty i soukromoprávní právnické osoby, které mají sídlo či pracoviště na území Libereckého kraje. Žádosti se přijímají od 27. června tohoto roku do 31. ledna 2022.

Město Turnov podpořilo výstavbu Naučné stezky J. Pekaře

Zastupitelstvo města Turnov rozhodlo o poskytnutí individuální dotace z rozpočtu města Turnov ve výši 30 tisíc korun pro Rohozecký okrašlovací spolek z. s.. Dotace má být určena na doplatek nově vzniklé naučné stezky turnovského rodáka prof. Josefa Pekaře, zároveň by byla využita na výrobu propagačních letáků a k úhradě části nákladů za texty na panely naučné stezky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Červen přináší na hrady a zámky kulturní akce
Prestižní vzdělávací program podpoří také žáky z Libereckého kraje
Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
Ulice Boženy Němcové v Turnově se také dočká kompletní rekonstrukce
Děti šly zpátky do školy po Covidu, doprovázeli je policisté

Nejčtenější články

05.06.: Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
03.06.: FOTO: Město Turnov chce zabezpečit zchátralý areál uhelných skladů
03.06.: Uzavřeli lávku v Bítouchově, začali stavět novou

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT