Nedaleko Riegrovy stezky by mohla vyrůst nová rozhledna

09.09.2014 09:32:52 | Autor: TZ města Semily | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Český ráj,Semily

Nedaleko Riegrovy stezky by mohla vyrůst nová rozhledna

Rozhledna na Kozákově, rozhledna U Borovice anebo nejnižší rozhledna Járy Cimrmana, by se v blízké době mohly rozrůst o vyhlídku, která by nabídla svým návštěvníkům neomezený rozhled do všech světových stran.

Rozhledna Na Vršku situovaná na vrcholu Medenec, druhého nejvyššího bodu Semilska (543 metrů), by se tak v budoucnu mohla stát lákadlem pro milovníky dalekých rozhledů.

Realizace vyhlídky je plánována a připravována v rámci projektu Rozhledny, vyhlídky a stezky pro rozvoj cestovního ruchu připravovaném Euroregionem Nisa. Semily však nejsou jediným městem, které by si přálo vybudovat na svém území novou rozhlednu či vyhlídku, která by se bezpochyby stala lákadlem pro turisty. Po rozhlednách prahnou v Libereckém kraji například Albrechtice, Bílý Potok, Chrastava, Lomnice nad Popelkou, Turnov, Liberec a mnohá další města a obce. O tom, kam zamíří evropské dotace ve chvíli, kdy Evropská unie projekt potvrdí, rozhodne především připravenost jednotlivých měst a projektů. Projekt tak musí být připraven v březnu příštího roku, případná realizace je plánována na rok 2016.

„Přípravě projektu nové rozhledny věnujeme v současnosti velké úsilí. Vždyť nápad na vystavění vyhlídky na Medenci není úplnou novinkou. Již v minulosti byla do lokality vrcholu Medence navržena studie stožáru zesilovače telekomunikačního signálu se schodištěm a vyhlídkou na vrcholu. Vysílač tehdy realizován nebyl, ale myšlenka na zřízení nového vyhlídkového místa nedaleko Riegrovy stezky zůstala," řekla místostarostka města Semily Lena Mlejnková.

Vše je zatím v rámci příprav 

Takto by mohla vypadat nová rozhledna Na Vršku situovaná na vrchu Medenec<br />Autor: Vizualizace, archív města Semily Nyní je celý projekt rozhledny Na Vršku ve fázi příprav. Před několika dny byla dokončena architektonická studie vyhlídky, jejímž autorem je Ing. arch. Martin Hilpert a s předstihem probíhají i jednání města s vlastníky dotčených pozemků a dotčenými úřady.

„Rozhledna bude tvořena ocelo-dřevěnou konstrukcí a vyroste do výšky 37 metrů. Je navržena v  místě, kde se z  vrcholu Medenec nabízí kruhový rozhled do všech světových stran. Hlavními dominantami výhledů tak budou hlavní hřeben Krkonoš a Jizerských hor, Kozákov a Černostudniční hřeben," uvedl autor studie Martin Hilpert.

Mimo vlastní objekt rozhledny se počítá s rekonstrukcí části Kamenického stezky včetně vyhlídek do kaňonu Jizery. Dále se počítá s úpravou turistických značených cest i cykloturistických tras tak, aby u rozhledny bylo jejich rozcestí, a aby se nové turistické místo co nejlépe začlenilo do  turistických křižovatek mikroregionu.

„Lokalita vrchu Medence je pro vybudování nové vyhlídky tím pravým místem. Nachází se téměř v centru několika turistických tras na pravém břehu Jizery, nad úžasným kaňonem řeky Jizery s Riegrovou stezkou, na dohled od Kamenického stezky s mnoha skalními vyhlídkami a pohledy do údolí Jizery včetně proslulé vyhlídky na Myší skále. Rozhledna se bude vyjímat na úrovni okolních rozhleden a umožní tak návštěvníkům alespoň oční kontakt s rozhlednou na Ještědu, na Černé Studnici, U Borovice, rozhlednou na Žalém, Táboře a samozřejmě na Kozákově. Věřím, že nabídne turistům doposud neviděný pohled na krajinu Semilska, kraj hlubokých údolí, ale i dalekých rozhledů," dodala místostarostka Mlejnková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Koberovech otevřou netradiční informační promenádu
Slavnost Údolím dvou řek připomene výročí Riegrovy a Palackého stezky
Rozhledna na Hlavatici slaví letos 120 let
U bobové dráhy mají další atrakci. Nápis Harrachov jako Hollywood

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zoo Liberec má medaili v rodině nezapomenutelných příběhů

Zoo Liberec má medaili v rodině nezapomenutelných příběhů Kronika dějin českého národa je plná nezapomenutelných příběhů, zrcadlí se v nich pravá česká nátura. Ta se stala předlohou nového cyklu České mincovny nazvaného Příběhy naší historie. Po připomenutí dvojice Hanče a Vrbaty, svatého Václava, České filharmonie, Masarykově univerzitě Brno, Svazu junáků - skautů se šestou medailí stala Liberecká Zoo. V jedné trojské unci ryzího zlata se zrcadlí příběh liberecké Zoo se čtveřicí vzácných zvířat. V příštím roce bude Česká mincovna emitovat téma Rádio Svobodná Evropa, R.U.R a slovo robot a Loutka Spejbla. Více podrobností

Forenzní značení kol v Turnově pro letošní sezonu naposledy

Městská policie Turnov nabízí poslední možnost objednávky forenzního značení jízdních kol, a to v termínu 10. a 11. října 2019 vždy od 13.30 do 17.30. Počet objednávek bude omezený. Další možnost bude nejdříve v létě roku 2020! Zájemci v domluveném termínu přijdou na služebnu MP s vyčištěným kolem, občanským průkazem a doklady o koupi kola (v případě, že je mají). Označení jednoho jízdního kola trvá 20 minut, během kterých je majitel seznámen s principem značení a jsou vyplněny příslušné formuláře. Objednávky přijímají na telefonních číslech: 481 366 600, 723 389 122 i lince 156.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dokončili opravu silnice ve Vítkovicích, finišují v Hrabačově a Jilemnici
Liberecký kraj ocenil nejlepší pečovatelky a pečovatele za rok 2019
Krkonošská horská služba má za sebou náročný víkend
Jan hrabě Harrach v myšlenkách a korespondenci
FOTO: Podzimní trh V Lipkách opět nabídl domácí výpěstky a výrobky

Nejčtenější články

13.10.: Přehled fotbalových výsledků desátého podzimního kola
11.10.: FOTO: Fanoušci se loučí celý pátek na Žofíně s Karlem Gottem
11.10.: Okresní přebor: Deváté kolo přineslo v každém zápase sedm gólů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT