Nehoda pěti vozidel uzavřela na dvě hodiny silnici z Liberce na Prahu

01.03.2019 17:45:42 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Nehoda pěti vozidel uzavřela na dvě hodiny silnici z Liberce na Prahu

Na silnici I/35 ve směru z Liberce na Prahu došlo v pátek 1. března kolem 7.30 k nehodě pěti vozidel. K nehodě došlo na 29 - 31 km, v klesání Jeřmanického kopce. Na místě zasahovaly složky Integrovaného záchranného systému. Nehoda si naštěstí vyžádala jen jedno lehké zranění, se kterým Zdravotnická záchranná služba převezla pacienta do krajské nemocnice v Liberci.

„Krátce po půl osmé hodině ranní přijal operační důstojník na tísňovou linku 158 oznámení ze Zdravotnické záchranné služby o dopravní nehodě pěti vozidel na silnici I. třídy č. 35 ve směru z Liberce na Prahu," informoval tiskový mluvčí Policie ČR Vojtěch Robovský.

Silnice byla po nehodě zcela neprůjezdná. Policisté na místě řídili dopravu, kdy objízdná trasa vedla ze silnice I/35 sjezd na Jeřmanice - Dlouhý Most - Záskalí - Hodkovice nad Mohelkou a v opačném směru policisté dopravu odkláněli ve směru z Hodkovic na Záskalí.  Úsek silnice I. třídy byl plně uzavřen v obou pruzích, ve směru na Prahu, na bezmála dvě hodiny, nyní je již plně průjezdná.

Příčiny a okolnosti vzniku dopravní nehody, při které havaroval jeden osobní vůz a čtyři nákladní, vyšetřují policisté z Dopravního inspektorátu v Liberci. „Pravděpodobnou příčinou této dopravní nehody je předjíždění nákladního vozu s návěsem, který neodhadl bezpečnou vzdálenost nutnou pro předjetí. Kamionem předjížděný řidič jeřábu na kolizní situaci zareagoval bržděním, stejně tak i za ním jedoucí nákladní vůz s kontejnerem. Na nastalou situaci však zřejmě nestihnul zareagovat řidič dalšího jeřábu, který do před sebou jedoucího nákladního vozu s kontejnerem naboural. Další z řidičů, kočírující kamion stačil zareagovat stržením řízení do levého pruhu, avšak v tuto dobu zde již jelo i vyhýbající se osobní motorové vozidlo. Došlo tak k nárazu kamionu do osobního auta a jeho následná havárie do středových svodidel," upřesnil policejní mluvčí Robovský.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V jeden den došlo v Harrachově ke čtyřem vážným úrazům
Řidička havarovala kvůli vysoké rychlosti u Železného Brodu
Leden byl na silnicích v kraji bez usmrcených a těžce zraněných
Video: V Desné se srazil vlak s osobním autem
Vlak na přejezdu ve Vratislavicích smetl náklaďák, škoda je 25 milionů

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Liberecký kraj ocení pedagogické pracovníky

Ve středu 27. března 2019 se uskuteční v prostorách multimediálního sálu Libereckého kraje již 17. ročník oceňování pedagogických pracovníků škol a školských zařízení v regionu. Ocenění proběhne k příležitosti připomenutí Dne učitelů. Celkem se sešlo 31 nominací a Výbor pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost vybral 21 oceněných. Za šestnáct let trvání bylo oceněno již 330 pedagogů.

Liberecký kraj vyhlásí vítěze krajského kola soutěže Zlatý erb

Liberecký kraj ve spolupráci se spolkem Český zavináč vyhlásí v pondělí 25. března 2019 vítěze krajského kola 21. ročníku soutěže Zlatý erb. Slavnostní vyhlášení soutěže, která hodnotí městské a obecní weby a elektronické služby občanům, se bude konat v multimediálním sálu Krajského úřadu Libereckého kraje od 14 hodin za přítomnosti představitelů zúčastněných obcí a měst Libereckého kraje a dalších hostů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Fanoušci Slavie Praha se opět setkají ve Sportovním centru v Semilech
Obrazem: Lízátkové závody na Benecku 2019
Horská služba se v Harrachově setkala s Krakonošem
Křišťálový glóbus za vítězství SP vybojovala i Ester Ledecká
Na 26. ročníku Českého lva byli výrazně vidět tvůrci z Pojizeří

Nejčtenější články

22.03.: Šťastný konec pátrání: Malého chlapce hledali policisté i občané Semil
21.03.: Jarní trh v Libštátě opět nabídne výrobky pro domácnost i pro radost
23.03.: Přehled fotbalových výsledků druhého jarního kola

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT