Nehoda pěti vozidel uzavřela na dvě hodiny silnici z Liberce na Prahu

01.03.2019 17:45:42 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Nehoda pěti vozidel uzavřela na dvě hodiny silnici z Liberce na Prahu

Na silnici I/35 ve směru z Liberce na Prahu došlo v pátek 1. března kolem 7.30 k nehodě pěti vozidel. K nehodě došlo na 29 - 31 km, v klesání Jeřmanického kopce. Na místě zasahovaly složky Integrovaného záchranného systému. Nehoda si naštěstí vyžádala jen jedno lehké zranění, se kterým Zdravotnická záchranná služba převezla pacienta do krajské nemocnice v Liberci.

„Krátce po půl osmé hodině ranní přijal operační důstojník na tísňovou linku 158 oznámení ze Zdravotnické záchranné služby o dopravní nehodě pěti vozidel na silnici I. třídy č. 35 ve směru z Liberce na Prahu," informoval tiskový mluvčí Policie ČR Vojtěch Robovský.

Silnice byla po nehodě zcela neprůjezdná. Policisté na místě řídili dopravu, kdy objízdná trasa vedla ze silnice I/35 sjezd na Jeřmanice - Dlouhý Most - Záskalí - Hodkovice nad Mohelkou a v opačném směru policisté dopravu odkláněli ve směru z Hodkovic na Záskalí.  Úsek silnice I. třídy byl plně uzavřen v obou pruzích, ve směru na Prahu, na bezmála dvě hodiny, nyní je již plně průjezdná.

Příčiny a okolnosti vzniku dopravní nehody, při které havaroval jeden osobní vůz a čtyři nákladní, vyšetřují policisté z Dopravního inspektorátu v Liberci. „Pravděpodobnou příčinou této dopravní nehody je předjíždění nákladního vozu s návěsem, který neodhadl bezpečnou vzdálenost nutnou pro předjetí. Kamionem předjížděný řidič jeřábu na kolizní situaci zareagoval bržděním, stejně tak i za ním jedoucí nákladní vůz s kontejnerem. Na nastalou situaci však zřejmě nestihnul zareagovat řidič dalšího jeřábu, který do před sebou jedoucího nákladního vozu s kontejnerem naboural. Další z řidičů, kočírující kamion stačil zareagovat stržením řízení do levého pruhu, avšak v tuto dobu zde již jelo i vyhýbající se osobní motorové vozidlo. Došlo tak k nárazu kamionu do osobního auta a jeho následná havárie do středových svodidel," upřesnil policejní mluvčí Robovský.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V jeden den došlo v Harrachově ke čtyřem vážným úrazům
Řidička havarovala kvůli vysoké rychlosti u Železného Brodu
Leden byl na silnicích v kraji bez usmrcených a těžce zraněných
Video: V Desné se srazil vlak s osobním autem
Vlak na přejezdu ve Vratislavicích smetl náklaďák, škoda je 25 milionů

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Další dopravní omezení v Turnově, tentokrát v Palackého ulici

V sobotu 18. května proběhne v Palackého ulici v Turnově vyzvedávání vnějších znaků vodovodního potrubí do úrovně vozovky a oprava jednoho kanalizačního poklopu. „Provoz bude výrazně omezen, pro průjezd zůstane vždy pouze jeden jízdní pruh. Pro cestu přes Jizeru autem využijte velkého mostu," upozornil Pavel Vaňátko, vedoucí odboru dopravy turnovské radnice. Oproti původnímu omezení na několik dní se firma aktuálně bude snažit všechny potřebné úpravy udělat v jednom dni. Od neděle 19. května by tak Palackého ulice měla být opět průjezdná bez omezení. Harmonogram rekonstrukcí silnic v Turnově

Cestu pohádkovým lesem připravují v Lomnici nad Popelkou

Už 34. ročník tradičního turistického pochodu pro děti i rodiče světem pohádkových postaviček v Oboře v Lomnici nad Popelkou se koná v sobotu 18. května od 9 hodin. Pořádá Středisko volného času Sluníčko Lomnice nad Popelkou. Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

K zápisům do mateřských škol dorazilo v Turnově 261 dětí
Pasecký Památník zapadlých vlastenců bronzový v Gloria musaealis
Organizace v sociální oblasti budou moci zažádat kraj o předfinancování
Hasičský Soptík pokračoval v Kundraticích a Bozkově
Pokračují práce v turnovské Nádražní ulici. Známe harmonogram

Nejčtenější články

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT