Nejkrásnější výlety v Pojizeří

11.06.2019 15:23:51 | Autor: Placená inzerce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Libštát,Bozkov,Český ráj,Pojizeří

Nejkrásnější výlety v Pojizeří

Region Pojizeří je dobrovolným svazkem 13 pojizerských obcí. Region se semknul za účelem podpory místního rozvoje, turismu, ale i podpory ochrany životního prostředí. Celý region se rozléhá v oblasti Semil a patří do něj například Bozkov, Libštát či Roztoky u Semil. A kam se v této oblasti vydat na výlet? Máme pro vás pár tipů.

Český ráj

Český ráj je jednou z nejkrásnějších oblastí České republiky. Nejen, že se zde nachází zajímavé památky jako hrad Trosky, ale především člověkem nedotčená příroda, nad jejíž krásou zůstává rozum stát.

Co bychom se báli na Prachovské skály?

Prachovské skály proslavila nejen jejich přírodní krása, ale i písnička Ivana Mládka. Skály jsou skalami pískovcovými a nachází se kousek od Jičína. Pro turisty jsou zde celkem tři pěší okruhy. Po náročném dni procházek se také můžete smočit v místním přírodním koupališti Pelíšek. Pokud jste se po vzoru písně Ivana Mládka nadchli pro lezení po skalách, nezapomeňte si sebou potřebné náčiní, potvrzení kvalifikace, ale i tuzemské cestovní pojištění, které vás ochrání i při náročných horolezeckých aktivitách.

Roztocký mlýn

Roztocký mlýn je starý přes 300 let a po namáhavé rekonstrukci byl zpřístupněn veřejnosti coby památka jeho pekařské a mlynářské historie. Pro děti ve mlýně čekají pohádkové postavy, dospělí naopak mohou obhlédnout muzejní expozici.

Bozkov

V Bozkově se budete moci podívat na Kostel Navštívení Panny Marie, jehož vznik se datuje až do 14. století. Původní kostel sice shořel, v 16. století jej ale znovu vystavěli. Další zajímavostí v oblasti Bozkova jsou Bozkovské dolomitové jeskyně. Ty tvoří vápnitý dolomit a byly objeveny až v roce 1947. Podzemní prostory jeskyň jsou delší více než jeden kilometr a pro turisty je vyhrazena cesta v délce zhruba čtyř set metrů.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Starosta Turnova se setká s obyvateli Kasáren, Hruštice a Károvska

Ve středu 13. listopadu proběhne poslední setkání starosty s občany v letošním roce. Setkání se uskuteční v jídelně ZŠ Žižkova od 17 hodin. Přijďte podiskutovat o tom, co vás ve vaší části města trápí! Hlavní témata: Bytová zóna Hruštice, Dopravní situace v ulici Žižkova, Městské sady a Mateřská škola Zborovská.

Krajský úřad podpoří deseti miliony liberecké Divadlo F. X. Šaldy

Částkou 10 milionů podpoří Liberecký kraj rekonstrukci topení a vzduchotechniky Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Na svém jednání o tom rozhodla rada kraje. Celková částka na modernizaci budovy činí více než 26 milionů korun. „Ač se to na první pohled může zdát jako okrajová záležitost, kvalitní vzduchotechnika a vytápění jsou jedním ze základních předpokladů funkčnosti celého divadla. Proto jsme se rozhodli v letošním roce směřovat příspěvek Libereckého kraje právě do těchto úprav," uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Jablonci odehrál Dalmach vyrovnaně jen první poločas
Pobavit do Rokytnice přijede Josef Alois Náhlovský
Laos plný min aneb cestovatelská beseda v kině Sféra
Napětí a humor přináší do Slané divadelníci z Lučan
V jilemnickém muzeu zahájí výstavu o Tibetu

Nejčtenější články

10.11.: FOTO: Gabriela Jakoubková představila v Jilemnici svou čtvrtou knihu
11.11.: Hořela chalupa v Jesenném, při zásahu se zranil jeden z hasičů
10.11.: Zhodnocení krajského přeboru po podzimu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT