Nejkrásnější výlety v Pojizeří

11.06.2019 15:23:51 | Autor: Placená inzerce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Libštát,Bozkov,Český ráj,Pojizeří

Nejkrásnější výlety v Pojizeří

Region Pojizeří je dobrovolným svazkem 13 pojizerských obcí. Region se semknul za účelem podpory místního rozvoje, turismu, ale i podpory ochrany životního prostředí. Celý region se rozléhá v oblasti Semil a patří do něj například Bozkov, Libštát či Roztoky u Semil. A kam se v této oblasti vydat na výlet? Máme pro vás pár tipů.

Český ráj

Český ráj je jednou z nejkrásnějších oblastí České republiky. Nejen, že se zde nachází zajímavé památky jako hrad Trosky, ale především člověkem nedotčená příroda, nad jejíž krásou zůstává rozum stát.

Co bychom se báli na Prachovské skály?

Prachovské skály proslavila nejen jejich přírodní krása, ale i písnička Ivana Mládka. Skály jsou skalami pískovcovými a nachází se kousek od Jičína. Pro turisty jsou zde celkem tři pěší okruhy. Po náročném dni procházek se také můžete smočit v místním přírodním koupališti Pelíšek. Pokud jste se po vzoru písně Ivana Mládka nadchli pro lezení po skalách, nezapomeňte si sebou potřebné náčiní, potvrzení kvalifikace, ale i tuzemské cestovní pojištění, které vás ochrání i při náročných horolezeckých aktivitách.

Roztocký mlýn

Roztocký mlýn je starý přes 300 let a po namáhavé rekonstrukci byl zpřístupněn veřejnosti coby památka jeho pekařské a mlynářské historie. Pro děti ve mlýně čekají pohádkové postavy, dospělí naopak mohou obhlédnout muzejní expozici.

Bozkov

V Bozkově se budete moci podívat na Kostel Navštívení Panny Marie, jehož vznik se datuje až do 14. století. Původní kostel sice shořel, v 16. století jej ale znovu vystavěli. Další zajímavostí v oblasti Bozkova jsou Bozkovské dolomitové jeskyně. Ty tvoří vápnitý dolomit a byly objeveny až v roce 1947. Podzemní prostory jeskyň jsou delší více než jeden kilometr a pro turisty je vyhrazena cesta v délce zhruba čtyř set metrů.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Upozornění na odtlakování části plynovodu v Přepeřích

Ve středu 19. června v době od 8 do 11 hodin dojde z provozních důvodů k odtlakování části VTL plynovodu DN 500 Přepeře - Paceřice, na kterém bude probíhat plánovaná oprava. Odtlakování bude probíhat řízeně odfukem na trasovém uzávěru v katastru obce Čtveřín na parcele č. 265/1 (u rychlostní silnice R10 směr Turnov - Praha). Odtlakování probíhá za trvalého dozoru pracovníků Gridservices s.r.o. Odtlakování je doprovázeno zvýšeným hlukem v okolí a může být cítit zápach zemního plynu v ovzduší, který není nijak nebezpečný

Horská služba opět proškolila strážce KRNAP

Strážci Krkonošského národního parku jsou v terénu každý den a mohou být prvními, kteří se dostanou ke zraněnému nebo lékařskou pomoc vyžadujícímu turistovi. Proto Správa KRNAP již poněkolikáté požádala kolegy z Horské služby Krkonoše o školení první pomoci. Takové školení proběhlo v minulých dnech na Vosecké boudě. „Během dvoudenního školení se čeští i polští strážci zaměřili na základní první pomoc," řekl vedoucí Terénní služby Správy KRNAP Jiří Marek. „Nacvičili jsme postupy při úrazu v horách, udržení základních životních funkcí, zastavení masivního krvácení, resuscitaci, postupy při alergických reakcích, diagnostiku hypoglykemie, ale také na správnou komunikaci s Horskou službou a záchranáři obecně," doplnil.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Soutěž ve sběru papíru a baterií v Turnově znovu vyhrála ZŠ Mašov
I.A třída: Lomnice, Semily i Horní Branná na závěr vyhrály
Hrad Valdštejn opět oblehli husité
FOTO: Amfora hrála se Železným Brodem smírně 7:7
Vjezd do průmyslové zóny Vesecko v Turnově bude omezen!

Nejčtenější články

16.06.: Přehled fotbalových výsledků 14. jarního kola
18.06.: FOTO: Amfora hrála se Železným Brodem smírně 7:7
16.06.: SDH Semily I mají další zápis v knize rekordů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT