Nejlepší firmou Liberecka je výzkumný ústav, živnostníkem sklář

22.09.2019 14:58:05 | Autor: David Pavlát | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Nejlepší firmou Liberecka je výzkumný ústav, živnostníkem sklář

Vodafone Firma roku 2019 Libereckého kraje se jmenuje VÚTS a věnuje se výzkumu a vývoji strojů pro zpracovatelský průmysl. Titul Moneta Živnostník roku 2019 Libereckého kraje získal Petr Novotný, který má sklárnu s tradiční ruční výrobou.

„Už když jsem se v Novém Boru učil sklářem, snažil jsem se tomu dávat víc než ostatní. I díky tomu jsem se pak dostával k nejsložitějším řemeslným výzvám, a tím i spolupráci s předními světovými sklářskými výtvarníky, kteří do Boru jezdili," řekl vítězný živnostník Petr Novotný.

Vznikla tak mnohá přátelství a s nimi i pozvání na sklářské akce na Západě. Ještě před rokem 1989 si doma postavil sklářskou pícku, kde po práci v tehdejším Crystalexu dělal svoje věci. Po revoluci tak měl základní kapitál i know-how. Později si vzal úvěr a začal budovat sklárnu. Když pak americký zákazník poptával několikanásobný objem výroby historických replik, koupil budovu opuštěné školky od Crystalexu a vybudoval v Novém Boru sklárnu s restaurací a muzeem. Zákazníky jsou především obchodníci s luxusním nápojovým sklem a firmy zabývající se osvětlením.

Vyhlášení ankety Firma a živnostník roku 2019 v Libereckém kraji „Ocenění si určitě zaslouží za dlouhodobou historii svého podnikání. Zaujalo mě, že je vedle oblasti sklářství zkušený také v oblasti obchodu. Při představování jsem byl doslova udiven jeho erudicí a šikovností v tom pozitivním slova smyslu," okomentoval porotce Jan Švarc z Moneta Money Bank.

Druhou příčku v Libereckém kraji obsadil výtvarník, designér a restaurátor Milan Drábek. Bronz získal Jan Jecha, který se věnuje zakázkové kovovýrobě se specializací na atypická svítidla.

„Naše nové stroje jsou šetrné k životnímu prostředí. Odlišnost od podobných institucí výzkumu a vývoje spočívá ve schopnosti dotahovat výsledky výzkumu a vývoje do funkčního modelu nebo prototypu," uvádí obchodní ředitel vítězné společnosti VÚTS Jiří Václavík. Takový servis je velmi oceňován všemi zákazníky. Mezi významné inovace na světové úrovni z poslední doby patří vzduchový tkací stroj pro 3D tkaniny. Zákazníky jsou převážně strojírenské firmy v tuzemsku i v zahraničí. V komunikaci se zákazníky považuje firma za důležité osobní a seriózní jednání, stejně jako dodržování smluv a termínů. Cílem do budoucna je posílit pozici mezi předními výzkumnými institucemi na evropské úrovni.

„Rozhodl jsem se dát hlas společnosti, která z povahy své činnosti významně pomáhá rozvoji do budoucnosti, a to v oblasti technologií. Posouvá široké spektrum oborů, od automobilového průmyslu, přes textilní průmysl, až po výrobu hudebních nástrojů. Takové společnosti by měly být doceněny, protože umožňují rozvoj dalším firmám," zhodnotil volbu člen poroty Roman Daráš z Vodafone Czech Republic.

Druhé místo získala společnost TITAN-MULTIPLAST zpracovávající plasty pro stavebnictví, strojírenství a automobilový průmysl. Třetí místo obsadila firma na zážitky SUNDISK.

V každém kraji je také vyhlašován vítěz kategorie Vodafone Odpovědná firma roku 2019. Tuto cenu uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Nadací Vodafone. V Libereckém kraji společně vyhlásily jako nejodpovědnější společnost SUNDISK s.r.o. „Porota Nadace Vodafone ocenila její přístup k zaměstnancům a firemní aktivity, které jim nabízejí. Podporují celou řadu kulturních, sociálních a sportovních projektů v regionu. Mimo jiné například projekt Greenway Jizera, jehož cílem je vytvoření bezpečného a atraktivního koridoru pro turisty, cyklisty, koloběžkáře nebo bruslaře podél řeky Jizery. V oblasti ochrany životního prostředí se zaměřují na komplexní přístup od používání recyklovatelných jednorázových příborů, po pravidelné akce spojené s čištěním řeky," okomentovala volbu Adriana Dergam, ředitelka korporátní komunikace a společenské odpovědnosti, Vodafone Czech Republic.

Vyhlášení ankety Firma a živnostník roku 2019 v Libereckém kraji<br />Autor: Archiv Firma roku „Těší nás, že malé a střední podnikání v českých regionech se rozvíjí a rádi se podílíme na zviditelnění těch nejlepších podnikatelů i živnostníků. I my se snažíme podnikatelskému prostředí pomáhat, nejen svou činností, když realizujeme ročně stovky velkých i malých projektů na dálnicích, silnicích, železnicích, tramvajích, náměstích, mostech, které tak obchodní partnery spojují, ale také spoluprací s malými a středními podniky," uvedla Iveta Štočková, tisková mluvčí společnosti EUROVIA CS, hlavního partnera podnikatelských soutěží.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2019, MONETA Živnostník roku 2019 i Vodafone Odpovědná firma roku 2019 se uskuteční 12. prosince na pražském Žofíně.

Vodafone Firma roku 2019 Libereckého kraje:
1. VÚTS, a.s. - výzkum a vývoj strojů pro zpracovatelský průmysl (Liberec)
2. TITAN-MULTIPLAST s.r.o. - zpracování plastů pro stavebnictví, strojírenství
a automobilový průmysl (Smržovka)
3. SUNDISK s.r.o. - firma na zážitky (Jablonec nad Nisou)

MONETA Živnostník roku 2019 Libereckého kraje:
1. Petr Novotný - provoz sklárny s tradiční ruční výrobou (Nový Bor)
2. Milan Drábek - výtvarník, designér a restaurátor (Svor)
3. Jan Jecha - zakázková kovovýroba se specializací na atypická svítidla (Kamenický Šenov)

Vodafone Odpovědná firma roku 2019 Libereckého kraje:
SUNDISK s.r.o. - firma na zážitky (Jablonec nad Nisou)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Podnikání v kraji kralují šperky s českými granáty a historický nábytek
Nejlepší firmou Libereckého kraje 2017 je Singing Rock z Poniklé
Firmou roku je liberecká HOKAMI CZ
Jana Havrdová z Turnova bojuje ve finále soutěže Živnostník roku
Živnostníkem Libereckého kraje 2016 je Jana Havrdová z Turnova
Pekárna a cukrárna Mikula je Firma roku 2015 Libereckého kraje
V soutěži živnostník roku je druhý Jan Hradecký z Libštátu

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Program asistenčních voucherů podpoří podnikatele částkou 1,5 milionu korun

Vyhlášení programu s názvem Asistenční vouchery Libereckého kraje schválili krajští zastupitelé. Úspěšným žadatelům dotace pomohou připravit jejich vlastní projektové žádosti, které následně podají do vhodných výzev operačních programů. K rozdělení je 1,5 milionu, přičemž maximální výše dotace je 300 tisíc korun. „Jsem rád, že můžeme podpořit podnikatele v regionu a pomoci jim při uskutečňování jejich plánů, vizí a nápadů," prohlásil Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. Program mohou využít veřejnoprávní subjekty i soukromoprávní právnické osoby, které mají sídlo či pracoviště na území Libereckého kraje. Žádosti se přijímají od 27. června tohoto roku do 31. ledna 2022.

Město Turnov podpořilo výstavbu Naučné stezky J. Pekaře

Zastupitelstvo města Turnov rozhodlo o poskytnutí individuální dotace z rozpočtu města Turnov ve výši 30 tisíc korun pro Rohozecký okrašlovací spolek z. s.. Dotace má být určena na doplatek nově vzniklé naučné stezky turnovského rodáka prof. Josefa Pekaře, zároveň by byla využita na výrobu propagačních letáků a k úhradě části nákladů za texty na panely naučné stezky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
Ulice Boženy Němcové v Turnově se také dočká kompletní rekonstrukce
Děti šly zpátky do školy po Covidu, doprovázeli je policisté
Sedmihorské léto 2020 bude!
Turnovská knihovna v červnu opět otevřela všechny své pobočky

Nejčtenější články

05.06.: Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
03.06.: FOTO: Město Turnov chce zabezpečit zchátralý areál uhelných skladů
03.06.: Uzavřeli lávku v Bítouchově, začali stavět novou

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT