Nejlepší kroniku Libereckého kraje vyhlásí v turnovském muzeu

01.09.2019 11:08:34 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov,Liberecký kraj

Nejlepší kroniku Libereckého kraje vyhlásí v turnovském muzeu

Psaní kronik. Poslání, díky němuž další generace vědí, jak žily ty před nimi. Ty nejpečlivější a nejkreativnější kronikáře z místního regionu, kteří byli přihlášeni do soutěže o Nejlepší kroniku Libereckého kraje, čeká na začátku září ocenění v turnovském Muzeu Českého ráje. Vítězové si za svou práci převezmou diplomy i finanční odměny.

„Kronikáři odvádějí pro dokumentaci dění v obcích a městech neocenitelnou práci. Některé z kronik jsou skutečnými uměleckými díly a ona dokumentace není jen výpisem faktů, ale literárním dílem. Děkuji všem obcím, které udržují svou kroniku a kronikářům za jejich práci", říká Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Vyhlášení výsledků soutěže Nejlepší kronika Libereckého kraje, která se koná již počtvrté, se uskuteční v úterý 10. září od 13 hodin. Ocenění obdrží kronikáři a jejich kroniky ve dvou kategoriích. Do první se mohly přihlásit obce do 2 000 obyvatel, druhá soutěžní kategorie pak byla určena pro obce s počtem nad 2 000 obyvatel. Obcí je celkem dvanáct, přičemž v první skupině pět a v druhé sedm.

V kronikách se hodnotily obsah a struktura zápisů, stylistická úroveň, grafická a výtvarná stránka a přílohy kronik. To vše za roky 2016 a 2017. Na slavnostním vyhlášení dostanou diplomy a finanční odměny kronikáři nejúspěšnějších obcí v každé kategorii. Vítězové také získají prémii pět tisíc korun, za druhá místa tři tisíce korun a za třetí patnáct set korun.

Soutěž vyhlašuje Liberecký kraj ve spolupráci s Ještědskou pobočkou České archivní společnosti a Severočeským muzeem v Liberci. Jejím cílem je podpořit a ocenit náročnou práci městských a obecních kronikářů a upozornit tím na význam kronik pro uchování pravdivého obrazu současné doby pro budoucí generace.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Liberecký kraj po dvou letech vyhlašuje soutěž o nejlepší kroniku
Jilemnice a Horní Branná mají nejlepší kroniky v Libereckém kraji
V Severočeském muzeu vyhlásí Nejlepší kroniky Libereckého kraje
Nejlepší kroniky v Libereckém kraji mají v Dubé a Turnově
Ocenění za nejlepší kroniky získaly Turnov, Jilemnice, Loučky a Branná

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Petr Beitl rezignoval na svoji funkci krajského zastupitele

Petr Beitl na úterním zasedání krajského zastupitelstva podal rezignaci na mandát zastupitele Libereckého kraje a předsedy výboru pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch. Důvodem je jeho zvolení do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v letošních volbách. Podle svých slov je připraven se jako poslanec dál podílet na projektech Libereckého kraje. V pětačtyřicetičlenném krajském zastupitelstvu by jeho náhradník měl složit slib na příštím zasedání. Výsledky parlamentních voleb

Materiály do rady kraje a zastupitelstva od listopadu už pouze elektronicky

Stohy papíru a doslova stovky podpisů. To ještě donedávna bylo nutné pro odsouhlasení materiálů pro jednání krajské rady a zastupitelstva. Od poloviny letošního listopadu se to změní - Liberecký kraj zavádí schvalování dokumentů elektronicky. „Krajský úřad Libereckého kraje se snaží využívat možností moderních technologií dlouhodobě a průběžně. V současné době máme snahu fungování úřadu zlepšit a zejména snížit množství fyzického papíru, který používáme. Budeme postupně přecházet na plně elektronickou verzi oběhu dokladů, elektronizace smluv a celé řady dalších dokladů a papírů, které v úřadě dnes a denně vznikají a obíhají. Od listopadu letošního roku tedy již budeme například schvalovat materiály předkládané do rady kraje a zastupitelstva pouze elektronicky," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Turnově rozdělovali dotace z druhé výzvy kulturního fondu
Vzácnou Měsíčnici hledejte na přírodní památce Líska
Hasiči-lezci plnili v Semilech a okolí náročné úkoly
Programy na Krkonošské železnici zvedly zájem o Pojizerský Pacifik
Dalmach byl proti Chotěboři blízko první výhře, nakonec má jen bod

Nejčtenější články

24.10.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. podzimního kola
24.10.: Turnovští basketbalisté se v nové sezoně vezou na vítězné vlně
24.10.: Na 27. ročníku Jilemnického krosu byl nejrychlejší Ondřej Pilař

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT