Nejoblíbenějším řidičem je Michal Piška, průvodčí Šárka Kopešová

06.12.2017 21:56:23 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj,Pojizeří

Nejoblíbenějším řidičem je Michal Piška, průvodčí Šárka Kopešová

V anketě o nejoblíbenějšího řidiče autobusu a průvodčí ve vlaku jsou letos vyhodnoceny první tři místa z každé kategorie. Nejoblíbenějším řidičem se stal Michal Piška ze společnosti BusLine LK s.r.o. Druhé místo získal Tomáš Krupička z Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou a.s. a třetí místo Richard Lelek ze společnosti BusLine LK s.r.o.

Nejoblíbenější průvodčí se stala Šárka Kopešová ze společnosti České dráhy, a.s. Druhé místo obsadila Vendula Bártíková a třetí místo Veronika Čulejová, obě ze společnosti Die Länderbahn.

Letošní hlasování probíhalo od 2. října do 19. listopadu prostřednictvím internetové ankety zveřejněné na stránkách IDOL, jejíž součástí byl i krátký dotazník na využívání služeb IDOL, a požadavky cestujících na kvalitativní prvky autobusové dopravy. Z 440 vyplněných anketních formulářů nominovalo 218 hlasujících celkem 59 řidičů a řidiček od pěti autobusových dopravců, a 285 hlasujících nominovalo 39 průvodčích od dvou železničních dopravců. Hlasující mohl nominovat z každé kategorie jednoho oblíbence.

Informace o hlasujících poskytl i dotazník, který byl vyplněn téměř všemi hlasujícími. Pravidelným uživatelem veřejné dopravy je 68 % (využívá několikrát týdně) hlasujících. Zbytek cestuje nepravidelně nebo využívá kombinaci s jiným dopravním prostředkem. V kontrastu s tím však polovina hlasujících využívá při odbavování platbu v hotovosti, což je ta nejméně výhodná forma jízdného. Tu nejvýhodnější, tj. předplatné časové jízdné využívá čtvrtina.

V případě získávání informací o službách IDOL dominují internetové on-line kanály (web, sociální sítě), a zhruba čtvrtina se spokojí klasickým jízdním řádem na zastávce. Hlasující mají také celkem jasno, kterým směrem by se měla ubírat kvalita vozidel v autobusové dopravě. Více jak dvě třetiny si přeje bezbariérová vozidla, více jak polovina chce, aby vozidla byla vybavena elektronickým i zvukovým hlášením o trase spoje a následujících zastávek, téměř polovina by uvítala klimatizaci. S malým zájmem se naopak setkala nabídka Wi-Fi. Je potěšující, že hlasující mají nejen přehled o svých oblíbených zaměstnancích dopravců, ale i o trendech ve veřejné dopravě.

„Tato anketa se vyhlašuje od roku 2007 a je pro nás tradicí, díky níž můžeme ocenit ty, kteří veřejnou dopravu jsou nejblíže našim cestujícím a nejvíce ovlivňují kvalitu veřejné dopravy," uvedli zástupci pořádajícího KORID LK.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ohlédnutí za rokem 2017 v dopravě
Jak se mění jízdní řády od 10. prosince?
Nejoblíbenějším řidičem Stanislav Šedý a průvodčí Kristýna Vavřichová
Nejoblíbenějším řidičem Karel Scholz a průvodčím Aleš Prášil
Nejoblíbenějším řidičem je Jiří Štefánek a průvodčí Petra Kudláčková

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavírka sjezdu v Ohrazenicích

Z důvodu výstavby protihlukové stěny v Ohrazenicích dojde v pondělí 15. října k částečné uzavírce provozu na silnici I/35 (km cca 42,00) a na silnici I/10 (sjezdové větve na silnici I/35 ve směru na Liberec). A dále k úplné uzavírce odbočovacího pruhu na Ohrazenice ze silnice I/10 ve směru na Turnov. Doba trvání úplné uzavírky je plánována do 30. 11. 2018, částečná uzavírka do 18. 12. 2018. Z důvodu uzavírky sjezdu v Ohrazenicích dojde k výlukám pravidelných autobusových linek 340, 350, 530 a 550. V obci Paceřice bude pro dopravu ve směru do Turnova zřízena provizorní zastávka Paceřice, obec.

Jablonec nad Nisou bude řídit nová trojkoalice

Necelý týden po komunálních volbách podepsali ve čtvrtek 11. října zástupci hnutí ANO, České pirátské strany a politického uskupení Společně pro Jablonec za podpory dalšího zvoleného zastupitele koaliční smlouvu. Dohromady budou mít v třicetičlenném Zastupitelstvu statutárního města Jablonec nad Nisou sedmnáct zastupitelů. Novým primátorem Jablonce bude dle smlouvy předseda místní organizace a lídr kandidátky hnutí ANO Milan Kroupa. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kraj koupí do sanitek nové defibrilátory a transportní ventilátory
Fotbalisté Přepeř dokázali otočit zápas v Kolíně
Konečné pořadí turné na kolečkových lyžích po finále v Lázních Bělohrad
Týden náhradního rodičovství bude opět informovat o pěstounské péči
U Raspenavy hoří les, zasahuje 16 jednotek hasičů i vrtulník

Nejčtenější články

14.10.: FOTO: Filmem Všechno bude otevřeli zrekonstruované lomnické kino
14.10.: Přehled fotbalových výsledků desátého podzimního kola
13.10.: Jaroslav Zeman obhájil post senátora za Jablonecko a Semilsko

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT