Nejoblíbenějším řidičem je Michal Piška, průvodčí Šárka Kopešová

06.12.2017 21:56:23 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj,Pojizeří

Nejoblíbenějším řidičem je Michal Piška, průvodčí Šárka Kopešová

V anketě o nejoblíbenějšího řidiče autobusu a průvodčí ve vlaku jsou letos vyhodnoceny první tři místa z každé kategorie. Nejoblíbenějším řidičem se stal Michal Piška ze společnosti BusLine LK s.r.o. Druhé místo získal Tomáš Krupička z Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou a.s. a třetí místo Richard Lelek ze společnosti BusLine LK s.r.o.

Nejoblíbenější průvodčí se stala Šárka Kopešová ze společnosti České dráhy, a.s. Druhé místo obsadila Vendula Bártíková a třetí místo Veronika Čulejová, obě ze společnosti Die Länderbahn.

Letošní hlasování probíhalo od 2. října do 19. listopadu prostřednictvím internetové ankety zveřejněné na stránkách IDOL, jejíž součástí byl i krátký dotazník na využívání služeb IDOL, a požadavky cestujících na kvalitativní prvky autobusové dopravy. Z 440 vyplněných anketních formulářů nominovalo 218 hlasujících celkem 59 řidičů a řidiček od pěti autobusových dopravců, a 285 hlasujících nominovalo 39 průvodčích od dvou železničních dopravců. Hlasující mohl nominovat z každé kategorie jednoho oblíbence.

Informace o hlasujících poskytl i dotazník, který byl vyplněn téměř všemi hlasujícími. Pravidelným uživatelem veřejné dopravy je 68 % (využívá několikrát týdně) hlasujících. Zbytek cestuje nepravidelně nebo využívá kombinaci s jiným dopravním prostředkem. V kontrastu s tím však polovina hlasujících využívá při odbavování platbu v hotovosti, což je ta nejméně výhodná forma jízdného. Tu nejvýhodnější, tj. předplatné časové jízdné využívá čtvrtina.

V případě získávání informací o službách IDOL dominují internetové on-line kanály (web, sociální sítě), a zhruba čtvrtina se spokojí klasickým jízdním řádem na zastávce. Hlasující mají také celkem jasno, kterým směrem by se měla ubírat kvalita vozidel v autobusové dopravě. Více jak dvě třetiny si přeje bezbariérová vozidla, více jak polovina chce, aby vozidla byla vybavena elektronickým i zvukovým hlášením o trase spoje a následujících zastávek, téměř polovina by uvítala klimatizaci. S malým zájmem se naopak setkala nabídka Wi-Fi. Je potěšující, že hlasující mají nejen přehled o svých oblíbených zaměstnancích dopravců, ale i o trendech ve veřejné dopravě.

„Tato anketa se vyhlašuje od roku 2007 a je pro nás tradicí, díky níž můžeme ocenit ty, kteří veřejnou dopravu jsou nejblíže našim cestujícím a nejvíce ovlivňují kvalitu veřejné dopravy," uvedli zástupci pořádajícího KORID LK.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ohlédnutí za rokem 2017 v dopravě
Jak se mění jízdní řády od 10. prosince?
Nejoblíbenějším řidičem Stanislav Šedý a průvodčí Kristýna Vavřichová
Nejoblíbenějším řidičem Karel Scholz a průvodčím Aleš Prášil
Nejoblíbenějším řidičem je Jiří Štefánek a průvodčí Petra Kudláčková

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Liberecký kraj ocení ve středu 28. března pedagogické pracovníky

Krajský resort školství připravuje u příležitosti Dne učitelů každoroční oceňování pedagogických pracovníků škol a školských zařízení. Akce se uskuteční ve středu 28. března od 16 hodin v multimediálním sále krajského úřadu. Letos kraj obdržel celkem 45 nominací, přičemž Výbor pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost vybral 21 učitelů, kteří budou během slavnostního odpoledne oceněni. Cenu jim předá náměstek hejtmana Petr Tulpa, který vede resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti. V rámci kulturního programu vystoupí žáci z liberecké ZUŠ Jabloňová a děti z krajské mateřské školy.

Turnovské studánky jsou nadále pitné

Prameny vody v turnovských studánkách byly dne 13. března 2018 podrobeny pravidelné kontrole s hodnocením všech hygienických limitů požadovaných vyhláškou Ministerstva zdravotnictví. „Oba prameny, pod Valdštejnem i Boží voda, dlouhodobě vyhovují všem stanoveným limitům. Turnovské studánky jsou i dále pitné," uvedla tisková mluvčí města Turnov Anna Šupíková.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Čtenářem roku Libereckého kraje 2018 vyhlášen Ondřej Schneider
Motocyklista nepřežil těžkou havárii v Krčkovicích
Přehled fotbalových výsledků prvního jarního kola
Lízátkových závodů se na Benecku zúčastnilo 131 malých lyžařů
Mimořádný den ve Sport Parku Liberec pořadatelé i Arena zvládli

Nejčtenější články

22.03.: FOTO: Kapela Traktor při své tour zajela i do bozkovské sokolovny
24.03.: Motocyklista nepřežil těžkou havárii v Krčkovicích
23.03.: Na hradech a zámcích začíná nová sezona, na Trosky vyrazí robot Čenda

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT