Nejoblíbenějším řidičem je Michal Piška, průvodčí Šárka Kopešová

06.12.2017 21:56:23 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj,Pojizeří

Nejoblíbenějším řidičem je Michal Piška, průvodčí Šárka Kopešová

V anketě o nejoblíbenějšího řidiče autobusu a průvodčí ve vlaku jsou letos vyhodnoceny první tři místa z každé kategorie. Nejoblíbenějším řidičem se stal Michal Piška ze společnosti BusLine LK s.r.o. Druhé místo získal Tomáš Krupička z Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou a.s. a třetí místo Richard Lelek ze společnosti BusLine LK s.r.o.

Nejoblíbenější průvodčí se stala Šárka Kopešová ze společnosti České dráhy, a.s. Druhé místo obsadila Vendula Bártíková a třetí místo Veronika Čulejová, obě ze společnosti Die Länderbahn.

Letošní hlasování probíhalo od 2. října do 19. listopadu prostřednictvím internetové ankety zveřejněné na stránkách IDOL, jejíž součástí byl i krátký dotazník na využívání služeb IDOL, a požadavky cestujících na kvalitativní prvky autobusové dopravy. Z 440 vyplněných anketních formulářů nominovalo 218 hlasujících celkem 59 řidičů a řidiček od pěti autobusových dopravců, a 285 hlasujících nominovalo 39 průvodčích od dvou železničních dopravců. Hlasující mohl nominovat z každé kategorie jednoho oblíbence.

Informace o hlasujících poskytl i dotazník, který byl vyplněn téměř všemi hlasujícími. Pravidelným uživatelem veřejné dopravy je 68 % (využívá několikrát týdně) hlasujících. Zbytek cestuje nepravidelně nebo využívá kombinaci s jiným dopravním prostředkem. V kontrastu s tím však polovina hlasujících využívá při odbavování platbu v hotovosti, což je ta nejméně výhodná forma jízdného. Tu nejvýhodnější, tj. předplatné časové jízdné využívá čtvrtina.

V případě získávání informací o službách IDOL dominují internetové on-line kanály (web, sociální sítě), a zhruba čtvrtina se spokojí klasickým jízdním řádem na zastávce. Hlasující mají také celkem jasno, kterým směrem by se měla ubírat kvalita vozidel v autobusové dopravě. Více jak dvě třetiny si přeje bezbariérová vozidla, více jak polovina chce, aby vozidla byla vybavena elektronickým i zvukovým hlášením o trase spoje a následujících zastávek, téměř polovina by uvítala klimatizaci. S malým zájmem se naopak setkala nabídka Wi-Fi. Je potěšující, že hlasující mají nejen přehled o svých oblíbených zaměstnancích dopravců, ale i o trendech ve veřejné dopravě.

„Tato anketa se vyhlašuje od roku 2007 a je pro nás tradicí, díky níž můžeme ocenit ty, kteří veřejnou dopravu jsou nejblíže našim cestujícím a nejvíce ovlivňují kvalitu veřejné dopravy," uvedli zástupci pořádajícího KORID LK.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ohlédnutí za rokem 2017 v dopravě
Jak se mění jízdní řády od 10. prosince?
Nejoblíbenějším řidičem Stanislav Šedý a průvodčí Kristýna Vavřichová
Nejoblíbenějším řidičem Karel Scholz a průvodčím Aleš Prášil
Nejoblíbenějším řidičem je Jiří Štefánek a průvodčí Petra Kudláčková

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Turnovské prameny Boží voda a Valdštejn jsou pitné

Odbor životního prostředí informoval o pravidelné kontrole pramenů vody na území města Turnova. Pramen Valdštejn je pitný a taktéž pramen Boží voda! Prameny vody byly podrobeny pravidelnému laboratornímu přezkoumání kvality dne 17. 7. 2018. Splněny byly všechny hygienické limity požadované vyhláškou Ministerstva zdravotnictví České republiky.

Jablonecký bazén se po rekonstrukci otevře 1. srpna

Stavební práce ve vnitřku jabloneckého bazénu se chýlí ke konci. Bazén se návštěvníkům opět otevře 1. srpna. Nová je střecha, zasklená terasa v bazénové hale i dvě kabiny v sauně. To, co není na první pohled vidět, ale návštěvník také ocení, jsou vyhřívané lavice nebo sádrokartonové podhledy v bazénové hale. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kapela Nothingham podruhé ovládla Valdštejn
Policie pátrá po řidiči, který řídil auto po I/35 u Jeřmanic v protisměru
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 20. až 22. července
V centru Turnova začala fungovat úschovna kol
Prázdninový program turnovské knihovny Antonína Marka

Nejčtenější články

18.07.: Nejlevnější nájmy bytů z Libereckého kraje jsou v Semilech
20.07.: Policie pátrá po řidiči, který řídil auto po I/35 u Jeřmanic v protisměru
18.07.: Nová místa k parkování v Turnově vzniknou na autobusovém nádraží

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT